Klappendach w BJ45

Moderator: luk4s7

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Tuco »

Super. Chapeau bas!

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Gałka »

już nie pamiętam jak to liczyłem, ale ten rysunek był pomocny.
już nie pamiętam jak to liczyłem, ale ten rysunek był pomocny.
siłowniki dobiera się z kalkulatorem, nie na oko:
http://www.autoakcesoria.com.pl/sklep/s ... tAodHngAiQ" onclick="window.open(this.href);return false;
moje działają już 3 lata choć chyba się lekko starzeją.... :D

Bardzo fajnie to wygląda i idzie w kierunku mojego wyobrażenia wygodnego samochodu wyprawowego ( nie przeprawowego :mrgreen: - patrz Białoruś ). Jestem ciekaw jak praktycznie sprawdza się auto po tych wszystkich przeróbkach.

Adams, czepiają Ci się różnicy w kolorze; tak miało być i już; kto by poznał wtedy że to nie Twój wyrób ? :D

Brawo !

acha ; i bardzo ładne te listwy mocujące.... został jeszcze kawałek 20 cm. :)

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Rokfor32 »

Tak na marginesie - sprężyny gazowe ZAWSZE montuje sie odwrotnie - niż na rysunku Jasia. TŁOCZYSKIEM W DÓŁ.
Tam jest wewnątrz odrobina oleju do smarowania i uszczelnienia całości - i jak tłoczysko jest w górę - to uszczelnienie pracuje stale na sucho, i szybko sie sprężyna rozszczelnia.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Gałka »

Właśnie, jak montowałem to miałem ten dylemat; którą stroną? W różnych klapendachach było różnie. Widać wybrałem źle. :( . A miałem aż 50 % szans...). Tak czy inaczej , jeszcze działa. Na samym początku trzeba przyłożyć duży wektor siły aby ruszyć klapę, ale później sama leci do góry nawet z zapasową oponą.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Addams »

Jasiu auto sprawdza się super w jeździe wycieczkowej (na "wyprawę" mam nadzieję w przyszłym roku). Na Białorusi to był taki właśnie rodzaj podróży jaki lubię, chętnie pobobruję dwie godziny na ciężkiej drodze w lesie, co jakiś czas podciągając się windą, żeby zanocować nad takim jeziorem jak drugiego dnia :D , no i nawet jakąś oszpejowaną setkę tam zaciągnę :mrgreen: ). Po wycieczce w góry Rokfor dorobił mi rurowe progi po bokach auta i z tyłu, za kołem. Zwis tego auta jest spory i zamiata tyłem w koleinach i terenie- tam gdzie Paweł przemykał zadkiem, ja napitalałem bokami. Progi z tyłu eliminują uszkodzenia jakich się nabawiłem w górach. Auto jest nadal lekkie, pali rozsądnie, prędkość podróżna to około 110, choć 130 też pogoni. Jest dla mnie wystarczająco dynamiczne, ciągnie jak wół od dołu jak to 3B, a turbawka świetnie dopędza górę. W środku można tańczyć :D .
To co jeszcze chce tam mieć to poza skończonym namiotem webasto (dzieciaki) i prostą zabudowę tyłu na ktorej da się spać (szuflady nie będzie).
Kolor- powiem tak, pod jednym ze zdjęć Mazeno z Pamiru które kilka razy oglądałem po dwie godziny z otwartą gębą jest podpis o zmianie koloru auta przy pomocy pędzla i dwóch puszek farby. Chciałbym żeby starczyło mi jaj i możliwości na taką Wyprawę, kolor auta to pierdolet :wink: .

Acha, zrobiłem pierwsze 100 km z tym dachem, piździ z przodu pomiędzy zawiasami :mrgreen: , muszę zweryfikować sposób uszczelnieni, no i może w końcu linkę od ogrzewania podepnę :wink:

Jasiu dzięki za tą stronkę z siłownikami, tam są dużo chudsze niż te moje a to ważne

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: kylon »

Adam
Na Zmocie możemy przetestować klapendacha obciążeniowo :mrgreen:. My na górze a Hashid pod nami :mrgreen: - a kolor przemaluję z nienacka :mrgreen:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Addams »

To zacny pomysł, oka nie zmróży :mrgreen:
Piekarz jeszcze pewnie pojedzie, wieszczę znakomity wynik sportowy :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: kylon »

W sensie w dwa autobusy? Ale fajowo będzie.

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Gałka »

Addams pisze: piździ z przodu pomiędzy zawiasami :mrgreen: , muszę zweryfikować sposób uszczelnieni,
pod zawiasy dałem pasek gumy.
Załączniki
powiększ zdjęcie to zobaczysz czarną gumę
powiększ zdjęcie to zobaczysz czarną gumę

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Addams »

Widziałem u Ciebie Jasiu, u mnie niestety są tylko dwa zawiasy po bokach (tak szpece wymyślili :? )
Ale da się radę, nie takie rzeczy ze szwagrem po pijaku...

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4424
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Gałka »

znalazłem u siebie 2 mb takiego profilu na zawias jaki ja mam :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Addams »

A to zadzwonię :wink:

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: Addams »

No i korzystając z długiego weekendu wykonałem podłogo-sufit pod paździerzowym klappendachem. Użyłem w końcu poliwęglanu komorowego o grubości 20 mm, dodatkowo jakoś tam wewnątrz zbrojonego dodatkowym "listkiem". Podłoga składa się z trzech płyt po około 70 cm, poprzedzielanych poprzeczkami z profilu aluminiowego. Krawędzie poliwęglanu wykończone bardzo delikatnym systemowym "ceownikiem" o profilu "F". Waga całości- jakieś 6-7 kilo :D :D :D
Oczywiście testy zacząłem od usadowienia na górze najmniejszego dziecka, potem drugiego, następnie dwóch, żony, żony plus jeden, plus dwa... a na koniec wgramoliłem się sam i jestem zachwycony! Może lekko jakieś ugięcie bym wyczuł, ale pomijalne. Teraz jeszcze dorobienie materaca o niebagatelnej szerokości 155 cm i można kimać. Wada- cena poliwęglanu i ceowników.
Przejażdżka po wertepach wykazała brak skrzypienia i telepania.
Rozkminiłem też detalicznie temat zabudowy dołu- otóż jej nie będzie. :wink:
W zupełności wystarczą cztery skrzynki aluminiowe tworzące z położonym siedzeniem spanie o szerokości około 130 cm. No

Awatar użytkownika
kpeugeot
Klubowicz
Posty: 2506
Rejestracja: 24 cze 2009, 06:52
Auto: Taro(hilux) 3.0 V6
lj70 2LTII r1986
LJ78 2LT EFI 1991
Kontakt:

Re: Klappendach w BJ45

Post autor: kpeugeot »

piknie

a teraz dawaj fotki z testów :)

ODPOWIEDZ