Nowy warsztat

Tu zgłaszamy wszystkie sprawy do Adminów i Moderatorów tego forum.

Moderator: luk4s7

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: Remiołek »

Nie dadzą w spokoju wypatrywać zimy :mrgreen: . Esmi, po co pisać kolejny regulamin? Przecież nie chcemy brnąć w stronę quasi-urzędniczej paranoi. Popatrz na to jak na umowę dżentelmeńską- są pewne zachowania właściwe i te mniej właściwe, a nawet niewłaściwe. Jesteś w porządku (bo tak Cię wychowali, bo uważasz to za słuszne- powód mniej jest tu ważny) i jest OK. Możesz też być nie w porządku- ale jeśli akceptujesz tylko regulamin. Ważne aby akceptować wraz z regulaminem pewien kanon zachowań i niepisanych zasad, a wtedy problem przestaje istnieć (choć czasem do tego wniosku się chwilę dochodzi). Wiem, że za piękne aby było tylko tak, a i za proste do stosowania powszechnie- ale nie martw się, od tego są terminomoderatory :wink: (żart wsadzam w treść co by się uśmiechnąć). A Rokfor nie ma kawy rozpuszczalnej więc z tym "naj..." to bym nie szarżował :mrgreen: .

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: MariuszS »

Remiołek pisze:...po co pisać kolejny regulamin?
JAK pisać, żeby było po co pisać? :mrgreen: Tu macie przykład.

BP MSPANC :oops:

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: ems! »

Remiołek pisze:Nie dadzą w spokoju wypatrywać zimy :mrgreen: . Esmi, po co pisać kolejny regulamin? Przecież nie chcemy brnąć w stronę quasi-urzędniczej paranoi. Popatrz na to jak na umowę dżentelmeńską- są pewne zachowania właściwe i te mniej właściwe, a nawet niewłaściwe. Jesteś w porządku (bo tak Cię wychowali, bo uważasz to za słuszne- powód mniej jest tu ważny) i jest OK. Możesz też być nie w porządku- ale jeśli akceptujesz tylko regulamin. Ważne aby akceptować wraz z regulaminem pewien kanon zachowań i niepisanych zasad, a wtedy problem przestaje istnieć (choć czasem do tego wniosku się chwilę dochodzi). Wiem, że za piękne aby było tylko tak, a i za proste do stosowania powszechnie- ale nie martw się, od tego są terminomoderatory :wink: (żart wsadzam w treść co by się uśmiechnąć). A Rokfor nie ma kawy rozpuszczalnej więc z tym "naj..." to bym nie szarżował :mrgreen: .
Hej, hej

przejrzałem ten wątek (zresztą o nazwie już nieadekwatnej) i tak:

Addams
MaxLux jeśli kolega prowadzi solidny, dobry warsztat (w co nie wątpię), to niebawem będzie poprostu polecany przez forumowiczów, od momentu wprowadzenia reklam nie ma możliwości reklamowania swojej działalności w postach. Z tego samego powodu zniknęły "podpisy" w stopkach. Reklamodawców traktujemy poważnie.
Hashid
- subiektywność doboru reklam dotyczy np. ograniczenia materiałów konkurencyjnych dla klubu (innych klubów, imprez itp.) lub treści, które uznamy za nie pasujące - nie mamy parcia na kasę więc nie chcemy za wszelką cenę sprzedać - jak nam coś nie podpasi powiemy o tym przed emisją czyli na etapie zapytania
Rokfor
Taka swoistą forma kryptoreklamy może być - i zresztą jest - link do www dopinany do profilu. O tym, że dany user prowadzi taką a nie inną działalność świadczą jego posty. jak kto będzie zainteresowany pogłębieniem swej wiedzy w temacie - jest link. Zupełnie nienahalny - ale jest. Czyli taki kompromis, pomiędzy interesem ludków prowadzących jakąś działalność - a userami forum.
Maxlux
Proponuje tez aby wrecz zachecac profesjonalistow do opisywania udanych modyfikacji, nietypowych awarii, napraw itp bo nawet jak jest to odbierane jako reklama to wedlug mnie w pelni usprawiedliwi to odpowiednia tresc

Mnie tam regulamin jest na grzyba, ja tu jestem tylko gościem. Ale mając na względzie właśnie umowę dżentelmeńską zadaję pytania "przed" a nie "po". Ja już jestem usatysfakcjonowany odpowiedziami. Dziękuję.

Pozdrawiam emsi

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: Remiołek »

Michale, z tą materią, czyli reklamami na forum, stykamy się po raz pierwszy. Zanim wypracuje się politykę satysfakcjonującą wszystkich musi minąć chwilka czasu. Tak na marginesie dodam, że regulaminy są niestety często ostatnią lekturą na forach, a i dżentelmenów jakby troszkę mniej. Nachalne, wciskane wszędzie reklamy (pamiętasz mistrza od zbiorników?) są rugowane od razu. Według mnie polecenie jakiegoś warsztatu nie jest reklamą a poleceniem i jest zgodne z celem istnienia forum. Uwaga dotycząca braku zgody na reklamowanie tworów i inicjatyw stricte konkurencyjnych dla nas jest też OK. Zresztą konkurenci (tych których znamy) nie mają kłopotu z PR i marketingiem, a nawet uważam że powinniśmy troszkę się od nich nauczyć. Pozostają jeszcze podpisy- tu muszę troszkę pomyśleć, ale zauważam, że głupią jest sytuacja gdy ktoś płaci za baner (fakt, kolory, wielkość, ulokowanie, itp), a ktoś wsadza podpis-link do działalności komercyjnej za free. Michale, doskonale wiesz, że to forum nie ma aspiracji bycia dla wszystkich i nie jest to prawda krzywdząca. Założenia były już tyle razy przedstawiane, że nie ma potrzeby robić to ponownie. A poza tym masz doświadczenie w dyskutowanych tutaj sprawach i ja na pewno chętnie bym się czegoś od Ciebie dowiedział i nauczył.

Pozdrawiam

PS. zima przyszła dziś nad ranem :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: kylon »

To dawaj tą zimę z 50 km od Ciebie 8)

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: Remiołek »

Kylon, wykrakałeś. U nas zima odwołana :mrgreen: . Na narty tylko do Białki lub Bukowiny.

Awatar użytkownika
seburaj
Posty: 2541
Rejestracja: 24 kwie 2007, 15:15
Auto: by?o: LJ70, BJ73, HDJ100, KZJ95...
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: seburaj »

w Białce dawało rade nawet dwa tygodnie temu, kiedy ze śniegiem było bardzo kiepsko :-/
o dziwo tam były po stokroć lepsze warunki niż w beskidzie ślaskim, a Pilsko to wogóle nieczynne :roll:

w białce tylko w ciul ludzie generalnie, a teraz jak zaczęły się ferie dla pewnego regionu... :wink:
mała zajawaka, te dzike tłumy na początku filmu :roll:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: kylon »

A o jakim regione myślisz :mrgreen:
Bo nasz to dopiero dziś wyruszył :mrgreen:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: Remiołek »

kylon pisze:...
Bo nasz to dopiero dziś wyruszył :mrgreen:
No i się teraz zacznie: Bo u nas, w Warszawie... :mrgreen: .

Seburaju, nie dajemy się wciągnąć w Kylonową prowokację :wink: , bo zaraz się tu rozbicie dzielnicowe zrobi.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowy warsztat

Post autor: kylon »

Przed chwilą zeszliśmy z Kotelnicy. Tragedii nie ma. Na szczycie doszło do spotkania Warszawsko, Mazursko Brodnickiego :mrgreen:

ODPOWIEDZ