MONTANA GARMIN

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
lucjan
Posty: 605
Rejestracja: 28 cze 2009, 23:48
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: lucjan »

tadeo pisze:Szanowny Lucjanie, trzymajmy sie Garmina [...]
dobra, dobra ... już nie marudzę :wink:

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

żeby wszystko dla porządku było w jednym wątku to informuję
Zakupiłem Montanę 600 na przełomy roku 2011/2012 (nie pamiętam który miesiąc) ostatnio pojawił się komunikat w stylu "nieoryginalna bateria" ja na to :shock: przecież akumulator od początku jest ten sam i nic nie wymieniałem. Komunikat znikał po naciśnięciu OK i dalej wszystko działało. Zadzwoniłem na infolinię techniczną tą "gdzieś tam" 00800... opowiedziałem co mi się dzieje, później opisałem wszystko w mailu, przysłali kuriera i zabrali moją ulubioną zabaweczkę. Po 5 dniach przyszła paczka i ja wielkie :shock: jeszcze większe niż przy wyświetlonym błędzie bo... przysłali nówkę sztukę i to w dodatku 650T czyli z aparatem. Czyżby docenili moje uwielbienie do marki... wiem, że nie, ale w tą paskudną pogodę trzeba sobie jakoś poprawić humor.

obdarowany i zadowolony
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: Jureq »

W Boeing'u się tak nie zachowali jak się kontrolka baterii zaświeciła - Garmin górą choć też z USA :)

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

mając już kilka dni 650T uważam, że te wszystkie bajery są kompletnie niepotrzebne do nawigacji, tak jak kiedyś napisałem, aparat miałem milion milionów lepszy w poprzednim telefonie, bo we współczesnym to się nie liczy :) Nawigować na zrobione zdjęcia myślę i myślę nie mogę znaleźć zastosowanie, a wgrana mapa topograficzna po prostu jest. Czyli Montana 600 spełnia wszystko co trzeba, reszta to gadżety.
Z serwisem Garmina spotkałem się już trzeci raz, za pierwszym razem wysłali mi maila zaraz po kupnie 60Csx, z informacją o wymianie na nowy (w pierwszej serii był za miękki guzik wł/wył i czasem nie przekazywał siły nacisku na włącznik), drugi raz jak "wydachowałem" na motorku złamałem antenę i wymienili na nową wtedy była to cena połowy ceny rynkowej, uszkodzenia były poważne nie istniała górna obudowa, no i trzeci mam nadzieję ostatni raz teraz i na protokole mam napisane wyraźnie, że odbiornik ma nową gwarancję 2 lata od daty wymiany.
Zawsze Garmin cenił swoje wyroby, ale przez te lata udowodnił, że jest to znakomity kompan podróży :)

garminista punkcikowy
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: Norick »

endurance pisze:mając już kilka dni 650T uważam, że te wszystkie bajery są kompletnie niepotrzebne do nawigacji, tak jak kiedyś napisałem, aparat miałem milion milionów lepszy w poprzednim telefonie, bo we współczesnym to się nie liczy :) Nawigować na zrobione zdjęcia myślę i myślę nie mogę znaleźć zastosowanie, a wgrana mapa topograficzna po prostu jest. Czyli Montana 600 spełnia wszystko co trzeba, reszta to gadżety. ...
garminista punkcikowy
wojciech endurance
www.polkasteam.pl
Nawigowanie do zdjęć zdarza się na niektórych rajdach np. quadowych. Niemniej masz rację 600tka jest niezła. Mając różne mapy na pokładzie daje nieskończoną liczbę kombinacji. Drogowa+ raster ew.. topo i vmapa. Jeszcze teraz wychodzi Monterra z androidem. Zaczyna być ciekawie u Garmina. :mrgreen:
zadowolony posiadacz 600tki :P

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

Obserwuję Monterra od pierwszych newsów, to że ma androida, a co za tym idzie możliwość instalowanie różnych programów jest dla mnie wadą. Ja traktuję nawigację jak urządzenie "bezpieczeństwa" i chciałbym, żeby zawsze po włączeniu działało i pokazywało gdzie jestem na wgranej mapie, może dlatego też w mojej apteczce górskiej mam zawsze trzy paluszki, na wszelki wypadek gdyby wyczerpał się oryginalny akumulator.
Taki staroświecki pogląd, a inne funkcje mogę mieć w telefonie.
Przesiądę się na następnego Garmina jeżeli będzie miał jeszcze lepszy wyświetlacz, działał jeszcze szybciej, będzie odbierał komunikaty pogodowe, miał mniejszą obudowę, ale nie mniejszy wyświetlacz i jeszcze dłużej pracował bez ładowania, coś podobnego napisałem jak miałem 60Csx i po latach zrobili Montanę :)
aaa jak jesteśmy przy urządzeniach bezpieczeństwa zróbcie prosty test najlepiej w gęstej mgle w terenie który mało znacie, zmierzcie sobie puls po 30 minutach marszu, schowajcie nawigację i powtórzcie pomiar za 2 godziny oczywiście nie patrząc przez ten czas na nawigację... różnica będzie tym większa im większa świadomość zabłądzenia. Stres większe tętno więcej spalamy itd itd - oczywiste
może poniższe zdjęcie odda to o czym napisałem, teren znany, widzialność poniżej odległości punktów znakujących szlak... i gdzie iść
http://www.polkasteam.pl/wojciech/2012/ ... C_0033.htm" onclick="window.open(this.href);return false;

dygorek zawsze z nawigacją
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

poprawiam link
http://www.polkasteam.pl/wojciech/2012/ ... _0033.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: Norick »

endurance pisze:Ja traktuję nawigację jak urządzenie "bezpieczeństwa" i chciałbym, żeby zawsze po włączeniu działało i pokazywało gdzie jestem na wgranej mapie, może dlatego też w mojej apteczce górskiej mam zawsze trzy paluszki, na wszelki wypadek gdyby wyczerpał się oryginalny akumulator.
Wierzę Wojtku
Ale to pokazuje że urządzenia tego typu będą miały z czasem inne możliwości np jak przebąkują niektórzy również kartę sim.
A to od nas zależy jakiego urządzenia używamy bądź też jakich jego funkcji.
Od czasu nabycia montany wiele innych rzeczy przestało mi być potrzebnych pod warunkiem zgromadzenia odpowiedniego mapsetu w urządzeniu ( i papirzaków) :mrgreen:
Ja tam prosty chłopak jestem i też nie lubię za dużo funkcji i podobnie wcześniej używałem 60csx
a teraz cóż poczekamy zobaczymy, montany się wciąż ucze i potrafi mi spłatać figla ( pojazdówka na drawsku) ale jestem dobrej myśli :D

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: endurance »

I mamy nową Montanę o oznaczeniu 680, ja nie dostrzegam różnic które powodują zamianę, zresztą sami zerknijcie, może ja czegoś nie widzę. Ja chcę większego i lepszego wyświetlacza i szybszego działania i dopiero wtedy będzie zamiana.
https://buy.garmin.com/pl-PL/PL/catalog ... duct=75228" onclick="window.open(this.href);return false;

montanista
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
luk4s7
Moderator
Posty: 3389
Rejestracja: 15 gru 2013, 23:32
Auto: Kiedyś znowu pewnie LC
Kontakt:

Re: MONTANA GARMIN

Post autor: luk4s7 »

endurance pisze:ja nie dostrzegam różnic
Jak to?! Aparat ma 8Mpix :mrgreen: No i prezent od Putina - Glonass :mrgreen:

ODPOWIEDZ