instalacja LPG w 4x4

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Japan
Posty: 32
Rejestracja: 24 wrz 2007, 17:19
Kontakt:

instalacja LPG w 4x4

Post autor: Japan »

przy okazji innego tematu z ciekawosci pogooglalem u kangurow i okazalo sie, ze kolezkowie z buszu gazuja swoje vvti oraz diesle:

http://teamgreenautogas.com.au/default. ... 04Ltr%20V6

pozostaje otwarta kwestia zywotnosci silnika, przegladow miedzyserwisowych, bo o mozliwosci znalezienia stacji LPG na outbacku nie wspomne. Warto, nie warto?

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Re: instalacja LPG w 4x4

Post autor: hashid »

"Powszechnie" uważa się, że Toyota gazu nie lubi. Wielka butla jak bassstuba w bagażniku też jest chyba mało praktyczna. Na codzień w eksploatacji pewnie zaoszczędzisz ale ja bym sobie dał spokój...

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: instalacja LPG w 4x4

Post autor: Emu »

Prawda jest taka, ze wszyscy jak jeden mąż powtarzaja slogan, ze Toyoty gazu nie lubią, ale nikt jak dotąd rzeczowo nie wyjaśnił dlaczego. Mam LPG od 2 tygodni, na razie funkcjonuje bez zarzutów. Butla toroidalna w miejsce koła zapasowego - 84 litry. Spalanie ok 20l/setke i jakies 25-27 w offroadzie. Razem z benzyna daje to zasieg jakies 850 km bez tankowania, co przyznacie w warunkach wyprawowych jest atutem, nie wspominajac o kosztach paliwa. Miejsca do tankowania LPG rosna logarytmicznie i bedzie ich coraz wiecej, a jak mi sie instalacja zawiesi badz zepsuje - zawsze moge ja wylaczyc. Czas pokaze, jak mi cos rypnie w silniku - na pewno opisze to na forum, ale pytalem sie wielu ludzi majacych rozne samochody i nikt mi nigdy nie zarejestrowal jakis uszkodzen z tytulu LPG.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: instalacja LPG w 4x4

Post autor: kylon »

Temat już kiedyś wałkowałem z przykładami i wyjaśnieniami. Trzeba poszukać na rajdowym forum. Kilka osób w tym serwisanci Toyoty mieli podobne zdanie. Dotyczyło to na pewno starszej generacji instalacji gazowych.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: instalacja LPG w 4x4

Post autor: LEX »

Problem może być w tym, że komputery w FZJ80 są 'uczące się'. Gaz się inaczej spala niż benzyna i inny jest skład gazów w wydechu. Jeśli gazownik nie zrobi odpowiedniego obejścia komputera to samochód popatrzy na dane z przepływomierza, dane z sond lambda (zwłaszcza z drugiej) i nauczy się pierdół a po jakimś czasie przestanie na benzynie jeździć.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: instalacja LPG w 4x4

Post autor: Emu »

Jezdze pare dni na gazie, pare dni na benzynie i tak na przemian. Nie zauwazylem, zeby komputer wariowal, czy jakos inaczej interpretowa jazde na benzynie. 4 miechy temu widzialem sie z gosciem z Wawy, ktory tez ma LX450 i od 7 lat jezdzi na gazie II gen.- zapewnial ze nic sie z samochodem zlego nie dzieje. Moze to jest tak jak z alkoholem, mianowicie dawka smiertelna to 4 promile, a ile Polak potrafi to wszyscy wiemy ;)

Awatar użytkownika
margo
Klubowicz
Posty: 1784
Rejestracja: 28 sty 2008, 08:17
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: instalacja LPG w 4x4

Post autor: margo »

Ja jeżdze na gazie cały czas :mrgreen: . A tak na poważnie zbliżam sie do pierwszego przeglądu po 10K km. Auto pojechało do Rumunii, pojeździło po górkach i jak narazie odpukać w niemalowane .. :D Słowacja, Węgry, Rumunia - tam pełno stacji LPG. Miałem obawe co do jakości tego gazu ale wszystko było OK. Jezdze na sekwencji....

A tu http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=1 ... &sk=t&sd=a
troche wiecej nt gazu w 70-tce

ODPOWIEDZ