Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Moderator: luk4s7

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: MiPoX »

Będąc w Berlinie zauważyłem w kilku 150-tkach światła do jazdy dziennej typu led - były one zamiennikami świateł postojowych. Jednak w przypadku ledów światło było znacznie mocniejsze,wystarczające do jazdy dziennej. Poszukałem w internecie odpowiedników wszystkich żarówek i zaczynam "zmiany" :lol: . Jedynie boczne kierunkowskazy,tylne stopy oraz trzeci stop są fabrycznie ledowskie,reszta do wymiany - w większości na SMD :lol:

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: MiPoX »

Nie będzie wymiany żarówek,bo po konsultacji z dealerem i TMP wymiana działającej żarówki na innego typu wiąże się z utratą gwarancji :| No chyba,że żarówka się przepali - ale w tym przypadku zamiana na led-a też jest źle widziana... :? Ponoć żarówki mają wytrzymać 3 lata gwarancji,w co szczerze nie wierzę. Byłem we wtorek na przeglądzie (z własnej ciekawości) po 1000km i serwisant powiedział,że po 35000km należy sprawdzić stan żarników w xenonach. Dowiedziałem się od znajomego Policjanta,że jeśli nie ma się typowo dziennych świateł to dopuszcza się jazdę na przeciwmgłowych. Światła postojowe mają za małą moc - LC ma 5W - no i zatem emitują za małą siłę świetlną w stosunku do przeciwmgłowych - LC ma 51W. W dzień i tak siła świetlna jest bardziej przytłumiona np. przez świecące słońce,a w dodatku światła przeciwmgłowe mają wiązkę świetlną bardziej na boki niż w przód,więc śmiało można używać. Tyle wykładu od Pana Władzy,więc kicham i oszczędzam xenony 8) A resztę żarówek nie tykam :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Cruiser »

No cóż. Gdyby ktoś nie wyciął wszystkich wcześniejszych postów, wątek byłby może ciekawszy i bardziej rozwojowy. A tak dupa z żarówek i z wymiany zdań na temat wyjazdów do Berlina..... :mrgreen:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Remiołek »

Cruiser pisze:No cóż. Gdyby ktoś nie wyciął wszystkich wcześniejszych postów, wątek byłby może ciekawszy i bardziej rozwojowy. A tak dupa z żarówek i z wymiany zdań na temat wyjazdów do Berlina..... :mrgreen:
Ja to wyciąłem. Jakoś nie zauważyłem korelacji postów nt. machania sobie na autobahnie z tytułem wątku. Wyjaśnię jeszcze inaczej. Jeśli jest konkretne pytanie w wątku na konkretny temat to miłym jest, a nawet właściwym udzielanie konkretnych odpowiedzi. MiPoX zadał pytanie i w kolejnym poście merytorycznie sobie (i innym) odpowiedział. Tym samym, po cięciu, zainteresowany tematem nie przebija się przez x postów nie na temat. Jeśli masz inne zdanie na ten temat możesz zgłosić to w wątku "Sprawy do Adminów i Modów". Tyle o powodach cięcia. Natomiast wiele "rozwojowych" i specyficznie ciekawych wątków możesz znaleźć na innym forum z 4x4 w nazwie.

Awatar użytkownika
MAC332
Posty: 129
Rejestracja: 02 cze 2010, 23:43
Auto: LC150 i co? wpl.
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: MAC332 »

Ja oczywiscie zmienilem u siebie postojowe na ledy - kolor zwyklych mnie rozwalal - w razie czego nie udowodnia mi ze sie nie przepalily :mrgreen: A teraz chociaz to dobrze wyglada - zarowka z 5xSMD kolor zblizony do ksenonow.

Jako dzienne zamontowalem Philips

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: MiPoX »

Trudno,zostały posty wycięte,ale wątek pozostał:) Dziś mijałem po drodze rozleniwione patrole zarówno słowackie jak i austriackie,które "czysto" mogły mnie zatrzymać,bo dosłownie nic nie robili tylko mierzyli prędkość,a jeden nawet miał lornetkę na szyi :lol: A ja sobie pięknie na przeciwmgłowych jechałem i widać można (u naszych kamratów jest obowiązek używania świateł dziennych,ale już w Austrii nie - i auta jeżdżą różnie). Ja tam wolę mieć włączone i być widocznym :mrgreen:

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: MariuszS »

Mody, nie pękać - ciąć, i trzymać poziom! ;-)
A co do meritum, to owszem, jestem za wymiana na LED-y, ale stopniową, w miarę przepalania się, albo przy okazji grzebania w instalacji.
Nie widzę zbytniego sensu w wyrzucaniu dobrych żarówek tylko po to, aby "waliły fioletem"... :mrgreen:
Ale to, oczywiście, tylko moje zdanie.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: MiPoX »

Moim skromnym zdaniem rynek i dostępność produktów typu led jest ciągle udoskonalana i coraz szersza. Za rok,dwa będziemy mieli więcej żarówek od prawdziwych firm oświetleniowych,bo na razie są dostępne chińskie lub noname. Ja wolę poczekać i zmienić na coś markowego np.Osram,Philips,Hella. Wiadomo,że cena nie będzie taka sama jak tych obecnych chińskich 5Watt-ówek 9xSMD za 1,49zł :lol: Ale czasami warto wydać nawet 10zł za taką,byli świeciła. A rynek ledów ciągle się rozwija i pewnie za 10 lat "szklana bańka" pozostanie już tylko jako eksponat :mrgreen:

Awatar użytkownika
Maru123
Posty: 427
Rejestracja: 14 cze 2011, 14:34
Auto: KDJ95 02'
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Maru123 »

MiPoX pisze: Ponoć żarówki mają wytrzymać 3 lata gwarancji,w co szczerze nie wierzę.
a to dlaczego? ja jakiś czas temu wymieniałem żarówkę u mnie która była od nowości ( 10lat) i nie była to jedyna żarówka jaka się ostała oryginalna w moim aucie :wink:

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: górol »

MiPoX pisze:. Ja wolę poczekać i zmienić na coś markowego np.Osram
Ja tam kupuję jakie są , a Osram se sam :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
citovet
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2011, 15:04
Auto: KDJ150
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: citovet »

czy ktoś podpowie gdzie zamontować TLC 150 ledy i jakie. byłbym wdzięczny.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8299
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Rokfor32 »

Tak ogólnie - nie wszystkie auta maja przystosowaną instalację do ledów. Dokładniej - mowa o kierunkowskazach - w starszych autach wymagana jest odpowiednia rezystancja układu - i prąd w obwodzie, inaczej światła będą mrygać za szybko (sygnalizując spaloną żarówkę). Można to oczywiście oszukać stosując dodatkowy rezystor mocy do ledów (wpinany równolegle) - ino że wtedy nici z niskiego poboru prądu - bo rezystor zeżre dokładnie tyle - ile jest różnicy do zwykłych żarówek ... :wink:

Awatar użytkownika
citovet
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2011, 15:04
Auto: KDJ150
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: citovet »

chciałbym zamontować światła led do jazdy dziennej. nie mam pomysłu gdzie je umieścić i jakie kupić

Awatar użytkownika
vGreg
Posty: 942
Rejestracja: 01 gru 2011, 11:27
Auto: LJ70 z 92'
Kontakt:

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: vGreg »

...za rok,dwa będziemy mieli więcej żarówek od prawdziwych firm oświetleniowych, bo na razie są dostępne chińskie lub noname. Ja wolę poczekać i zmienić na coś markowego np.Osram, Philips, Hella
Firmy, które wymieniłeś nie są producentami (power) ledów. Jeżeli mają jakieś źródła oświetlenia z ledami to prawdopodobnie i tak montaż dokonuje się w Chinach. Gwarancją jakości światła jest markowa dioda np. firmy Cree. Przy zakupie nie kieruj się ilością watów tylko porównaj strumień świetlny. Jeżeli trafisz na ledy noname to podane parametry będą naciągane.
Grzegorz

Nomad
Posty: 307
Rejestracja: 17 paź 2016, 23:00

Re: Wymiana wszystkich żarówek na Led-y

Post autor: Nomad »

Podniosę ten wątek.
Otóż w grudniu 2016 odebrałem 150tkę w wersji Prado. Mimo wcześniejszych zapewnień sprzedawcy ,że LC ma światła do jazdy dziennej to po odebraniu okazało się ,że .....nie ma!
Tak - jest XXI-szy wiek Roku Pańskiego 2016 a fura za xxx.xxx szelestów nie ma podstawowych świateł.
Normalnie ździwko :-(
Nie tylko moje bo sprzedawca też się nieco zdziwił.
Postanowiłem ,że pomimo iż producent jest z bardzo dalekiego świata to jednak będę miał światła do jazdy dziennej. Serwis Toyoty stanął na wysokości zadania i chcąc ratować wizerunek nietaniego w sumie samochodu zaproponował ,że założy mi rzeczone światła w gratisie.
Gratis jest akurat mało ważny - ważne jest rozwiązanie problemu.
Otóż będę miał zamontowane całe nowe lampy p/mgielne będące jednocześnie światłem do jazdy dziennej (ledy na odwódce) i w dalszym ciągu światłem p/mgielnym.(też led tylko mocniejszy niż klasyczna ori żarówka).
Unikam w ten sposób rzeźby w postaci cięcia dziur czy innych otworów. No i jak nie będzie Si to zawsze mogę wrócić do ori. Światła będą z firmy Jafra.
Czy ktoś miał już do czynienia z takim rozwiązaniem w LC lub innym pojeździe ?

ODPOWIEDZ