Demontaż boczków drzwiowych

Moderator: luk4s7

Pawełek
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2009, 19:34
Auto: FJ95

Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: Pawełek »

Witam
Mam pytanko do Koleżeństwa: jak bezpiecznie dobrać się do demontażu boczków drzwiowych. Muszę dobrac się do mechanizmów elektrycznego opuszczania szyb, bo działają coraz wolniej zwłaszcza w drzwiach kierowcy- a może ktoś już walczył z tym problemem??
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 826
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: Cobra »

Chcesz się dorwać do sterowania?? czy też do modułu sterującego??

Ogólnie nie jest trudno.. Duża szansa że spinki się połamią... jutro popatrzę u siebie i szybko Ci napiszę :)

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: Michalkrk »

nie ma zadnego problemu ,pamietaj tylko ze masz srube pod panelem sterowania szyb wiec musisz go delikatnie wyciagnac ,reszta widoczna ,ciezko cos skopac ,tylko powoli :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 826
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: Cobra »

KOBIETA ZABRAŁA Mi 95 :( więc nawet nie miałem jak zdjęć zrobić... a chciałem zrobić foty i dać tutaj .... :evil:

Pawełek
Posty: 16
Rejestracja: 23 wrz 2009, 19:34
Auto: FJ95

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: Pawełek »

Cobra pisze:Chcesz się dorwać do sterowania?? czy też do modułu sterującego??

Ogólnie nie jest trudno.. Duża szansa że spinki się połamią... jutro popatrzę u siebie i szybko Ci napiszę :)
Witam
Muszę dobrać się do mechanizmu lub silniczka napędzającego opuszczanie bo jakoś bardzo mi on osłab i opuszczenie/podniesienie szyby trwa kilka minut.
pozdrawiam

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 826
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: Cobra »

rozbierz wpierw ten moduł przyciski... Ja też tak miałem. A okazało że zaśniedziało .... Wystarczy podważyć ręką i wyskakuje . Jak to nie pomorze to spróbuj dalej...

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: realBiker »

A moje nie ma śruby pod panelem od szyb tylko pod klamką jest. Dwie inne na dolnej krawędzi + dwie plastikowe w okolicach zawiasów. Reszta na kołkach wisi nasunięta na górną krawędź.

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: maras »

Ponieważ przerobiłem ten temat uzupełnię wcześniejsze info dla mających opory przed samodzielnym demontażem :wink:

Tak wygląda tapicerka zamontowana :mrgreen:
Obrazek

Do demontażu potrzebujemy śrubokręt krzyżakowy i jakiś nieduży płaski (do podważania zaślepki). U mnie były 3 śruby "normalne":

W klamce..........................pod zaślepką.............Pod panelem szyb elektrycznych
Obrazek .. Obrazek .. Obrazek

... i dwie plastikowe spinki
Obrazek

Po wyjęciu zaślepki można poodkręcać wszystkie widoczne śruby. Żeby dostać się do tej pod panelem sterowania szyb, trzeba go unieść. Zakładam, że trzeba to robić podważając przednią część (patrząc w kierunku jazdy). Tylko zakładam, ponieważ mój panel ktoś już demontował, czego skutkiem jest:
Obrazek

Po wyjęciu panelu można odkręcić ostatnią śrubę. Cała tapicerka mocowana jest plastikowymi spinkami
Obrazek

Mi najłatwiej było zacząć od dołu drzwi, bo było gdzie wsadzić palce do podważenia boczku. Przed zdjęciem całości pamiętać tylko trzeba o tym, że panel szyb podpięty jest do wiązki drzwi a i klamka będzie blokować nasze zamiary. Jedno i drugie jest banalne do rozwiązania - od panelu wystarczy odpiąć wiązkę :wink: a po przekręceniu tapicerki o 90 stopni klamka przejdzie przez otwór bez protestów.

Wynikiem naszych działań są:
Obrazek i Obrazek

Montaż w odwrotnej kolejności. Najłatwiej zacząć od przełożenia klamki na właściwą stronę, wsunięcia tapicerki pod kątem pod plastikową osłonę lusterka (jeśli jej nie demontowaliśmy). Potem już tylko wsunąć zgarniacz szyby w otwór (patrząc na przycisk blokady zamka drzwi), podłączyć wtyczki, powciskać spinki, powkręcać wszystkie śruby, wcisnąć zaślepkę i zakończenie prac uczcić można zimnym piwem :mrgreen:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: realBiker »

Co to jest za lepiszcze na którym trzyma się folia pod tapicerką? Chciał bym uszczelnić to akwarium na okoliczność głębokiej wody :)

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: finger »

Zapewne wygluszenie do audio :)

co masz za zestaw? Hertz?

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: realBiker »

ke? jaki zestaw?? audio? nie wiem :0 to co fabryka dała

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: finger »

Marasa chcialem zapytac ;p

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: maras »

Hmmmm.... też powinienem zapytać "ke" :shock: Takie auto kupiłem - na głośnik nie patrzyłem, a radio nie jest fabryczne :mrgreen:

BTW
Hertz mi się bardziej kojarzy z wypożyczalnią samochodów :wink:

Awatar użytkownika
realBiker
Posty: 748
Rejestracja: 23 paź 2009, 21:31
Auto: VZJ90

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: realBiker »

fabryczne audio w j9 to jakas kpina, nadaje się tylko do zagłuszania symfonii plastików ;)

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Demontaż boczków drzwiowych

Post autor: finger »

realBiker pisze:fabryczne audio w j9 to jakas kpina, nadaje się tylko do zagłuszania symfonii plastików ;)
Nawet do tego sie nie nadaje...

ODPOWIEDZ