Ciepła woda na żądanie - Coleman

Wszystko o sprzęcie na wyprawy off-roadowe

Moderator: luk4s7

Fiba
Posty: 103
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:49
Kontakt:

Re: Ciepla woda na zadanie - Coleman

Post autor: Fiba »

Blisko to pozostaje jeszcze Ukraina .

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Ciepla woda na zadanie - Coleman

Post autor: anoretka »

Wreszcie trochę czasu na majsterkowanie. Jeśli ktoś planuje ciepłą wodę w V8, to podrzucam pierwsze fotki.
Wymiennik płytkowy umieszczony w silniku po prawej stronie (z punktu siedzenia kierowcy). Na ścianie oddzielającej kabinę znalazłem takie śrubki:
Obrazek
Miejsce wybrane ze względu na bliski dostęp do przewodów borygoobiegu silnika. Podłączenie będzie za pomocą miedzianych rurek. Po przykręceniu wymiennika wygląda tak:
Obrazek
Wymiennik powinien być w pozycji pionowej tak jak u kolegi maws. Niestety zbrakło miejsca i musiało być w pozycji poziomej. Zobaczymy jak się będzie odpowietrzać. Całość poskręcane na OSB. Docelowo zostanie pomalowane na czarno i nie będzie tak razić. Dla wygody montażu zdjąłem obudowę jakiejś skrzynki na kable...
Widok od spodu:
Obrazek
Od przodu:
Obrazek
Wytrząsłem samochód na łąkach kampinoskich - nie odpadło :)
Jak skończę roboty hydrauliczne to wrzucę resztę. Nie ukrywam, że nie wiem w który przewód się wciąć. Są tam co najmniej 2 niezależne przewody. Spróbuję po zapaleniu na zimnym silniku wymacać, która się pierwsza grzeje.

Fiba
Posty: 103
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:49
Kontakt:

Re: Ciepla woda na zadanie - Coleman

Post autor: Fiba »

Wyprowadzone przewody z wymiennika ciepłej wody na zewnątrz coby ciągle maski nie otwierać . :D Tylko zakręcić szybko złączki i podpiąć pompkę . Woda z bańki lub przy odpowiedniej długości węża ogrodowego z rzeczki .

Obrazek

podroze4x4
Posty: 102
Rejestracja: 29 paź 2009, 11:39
Auto: HDJ80, HDJ80, HZJ80
LR Discovery 300
LR Discovery 200
Kontakt:

Re: Ciepla woda na zadanie - Coleman

Post autor: podroze4x4 »

Fiba - ile kosztowała ci cała akcja z ciepła woda???

Fiba
Posty: 103
Rejestracja: 07 mar 2008, 19:49
Kontakt:

Re: Ciepla woda na zadanie - Coleman

Post autor: Fiba »

Wymiennik 200 zł dodatkowo 2 przewody długie(zastosowałem od spłuczki bo są w oplocie metalowym ) do wyprowadzenia na zewnątrz jakieś 70 zł . Całość około 270 zł .

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2132
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Ciepla woda na zadanie - Coleman

Post autor: plum76 »

hej,

dobra pogoda zmotywowała mnie do przetestowania wymiennika ciepła zamontowanego na jesieni.

ogólny widok roboty:

Obrazek
Obrazek

perpetum mobile:
Obrazek

temperatura na silniku:
Obrazek

i temperatura uzyskana wody:
Obrazek

a to napęd 16 litrów na minutę, przyznam szczerze że myślałem że ciśnienie będzie większe. ale do mycia wystarczy.

Obrazek


paweł
Ostatnio zmieniony 25 maja 2012, 20:44 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem linki.

ODPOWIEDZ