Dyskoteka (problemy z elektryką)

... czyli jak usprawnić swoją Toyotę

Moderator: luk4s7

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Dyskoteka (problemy z elektryką)

Post autor: finger »

Koledzy, niby temat dotyczy KZJ95 ale to czego dotyczy, to dotyczy wszystkich tojek wiec skoro dotyczy wszystkich tojek to mozna chyba zalozyc, ze fakt iz dotyczy KZJ95 nie jest priorytetem gdyz dotyczy takze wszystkich tojek 8) wiec tu a nie w dziale J90.

no ale do rzeczy. jade sobie sluchajac mojego calkiem przyzwoitego nie customowego car audio (no ale to czego dotyczy ten temat nie dotyczy tego car audio, tak dla uscislenia czego temat dotyczy), i oprocz walorow akustycznych, jakze zblizonych do tytulowej dyskoteki dolaczyly takze swiatelka jakze zblizone do tytulowej dyskoteki. Na desce rozdzielczej (choc wikipedia scislej okresla jako "tablica rozdzielcza") psia mac, te swiatelka. No ale oprocz pelnej opcji dyskoteki w moim aucie nic sie nie dzieje, silnik pracuje. No to jakos mnie podkusilo, ze skoro do garazu zostalo 347 metrow to dojade i tam zgasze silnik. No i po zgaszeniu to juz palic nie chce. Zresetowaly sie zegary bo kompas se swieci jak chce. Od paru dni jakos mi swiatla ciulato swieca wiec po konsultacji z MichalKRK (ktorego to juz drugi raz wypedzilem z malzenskiego loza za co przepraszam oglaszajac to wszem i wobec) stwierdzilismy, ze rozrusznik, szczotki.

Ktos ma jakis inny "any idea"? Z jakim kosztem to sie wiazac bedzie (to czego dotyczy ten temat rzecz jasna). Brac juz kredyt mieszkaniowy z ktorego splace ta naprawe czy raczej nastawiac sie, ze starczy na piwo w tym tygodniu?

A tak na marginesie to chwala Najwyzszemu, ze nie stalo mi sie to w gorach w Bosni bo by byla bryndza, a pomimo, ze MichalKRK to uczynny gosc, to podejrzewam, ze do Bosni to by nie przyjechal :lol:

PS. Pamieta ktos jak sie kasuje bilety w autobusie? Bo chyba jutro do roboty autem nie pojade...
Ostatnio zmieniony 23 lut 2013, 09:56 przez milczacy, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: edycja tematu na bardziej "konkretny"

Awatar użytkownika
Kwieczor
Klubowicz
Posty: 1561
Rejestracja: 05 gru 2009, 23:57
Auto: Hilux 2,5 D4D 2008
Kontakt:

Re: Dyskoteka

Post autor: Kwieczor »

może być mała głupota w postaci przetartej wiązki i łapania gdzieś mikrozwarcia lub masy (opisywałem już podobną historię, jaką miałem w ravce)

naprawa tylko gówniana wtedy, bo musi dobry elektryk usiąść i obwód po obwodzie sprawdzać

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Dyskoteka

Post autor: Kames »

padł mi czujnik kiedys wstecznego i paliło bezpieczniki , na bank pierdoła :!:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dyskoteka

Post autor: finger »

:) a trop ---> rozrusznik jest zly?

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Dyskoteka

Post autor: MariuszS »

finger pisze::) a trop ---> rozrusznik jest zly?
Ja tam nie jestem elektrykiem, ale ogólnoinżynierskie doświadczenie podpowiada mi, że teoretyczne gdybanie w takich przypadkach jest sensowne dość mało. :mrgreen:
Trzeba podejść metodycznie, a na początek najprostszymi środkami.
Ot, np. sprawdzić stan akumulatora :oops: , bo może skończyły się szczotki, ale od alternatora :wink:
A "dyskoteka" najczęściej jest związana z brakiem masy, lub jakimś zwarciem do masy.

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Dyskoteka

Post autor: Patry »

ja sprawdziłbym połączenia masowe :roll:

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dyskoteka

Post autor: finger »

sprawa jasna, padl alternator, a wlasciwie uklad diodowy. W ASO 790zl, a w Bendixie 40zl. Co wiecej ASO naprawia w bendixie na tych samych elementach. Maja 750zl zarobku na tym gownie. Zlodzieje!!

Awatar użytkownika
Michalkrk
Posty: 375
Rejestracja: 18 lut 2009, 19:55
Auto: byla kdj90
Kontakt:

Re: Dyskoteka

Post autor: Michalkrk »

basrtek ,mowilem ci o alternatorze nie rozruszniku :wink: ,podjedz do autowirnika na pilotow ,powinni ci zrobic po przystepnej cenie

finger
Posty: 916
Rejestracja: 03 maja 2011, 00:02
Auto: HZJ73
Kontakt:

Re: Dyskoteka

Post autor: finger »

jasne, ze chodzi o alternator - juz naprawione za 130zl w bendixie :)

ODPOWIEDZ