Układ paliwowy w Hj60

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Układ paliwowy w Hj60

Post autor: estewes »

Obrazek



Obrazek

Muszę ogarnąć temat ponieważ dzisiaj podczas wyciągania zbiornika na ropę pojawiły się małe problemy :?
Obrazek

Złamało się :evil: ( drugi od lewej)

Obrazek

to też wykręciło bo tylko wisiało bez podłączenia :mrgreen: nie wiem co to :mrgreen:
te przewody znajdziemy na pierwszym zdjęciu po prawej stronie,ale jaką mają rolę?
Obrazek

Od początku zbiornik zapowietrzał się,to znaczy po każdym odkręceniu korka wlewu było słychać zasysające powietrze.
Jak zauwarzyłem główny przewód zasilający paliwo jest tylko jeden,nie ma lini powrotnej.
Po co te wszystkie węże???Myślę aby je poblokować i wyprowadzić tylko jeden wąż który będzie służył jako odpowietrzenie,tylko trzeba będzie go jakoś wysoko pociągną oraz zastosować jakiś filtr (zawór)dobrze kombinuję?

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Rokfor32 »

Dobrze. Na tyle, że skopiowałeś ori rozwiązanie ... :mrgreen:

Te wyprowadzenia to odpowietrzenia z czterech punktów góry zbiornika - służą do tego, żeby można go było zawsze napełnić do pełna, nawet jak nie stoi auto poziomo. Ori te cztery wężyki idą do prawego tylnego nadkola, tam jest taki spec łącznik, i filterek :wink:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: estewes »

Ogarnąłem układ,cały oczyszczony i przedmuchany.
Jest odpowietrzenie,więc teraz nie będzie występować podciśnienie w zbiorniku paliwa.

Obrazek

Ułamany łącznik przewodów paliwowych usunąłem rozwiercając wszystko :mrgreen:
Następnie dobrałem odpowiednią gumkę która oddziela przewód paliwowy od blachy chroniąc go w ten sposób przed przecinaniem :wink:
Teraz jeden z przewodów idzie bezpośrednio ze zbiornika pod tylni błotnik.

Obrazek

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Maciek »

Koledzy, a jaką macie pojemność zbiornika w 60-kach, bo u mnie ni dudu nie chce wejść więcej niż 75 litrów, chociaż instrukcja mówi , że powinno być 90 litrów ???

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Remiołek »

U mnie 90 lirów.

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Emek »

Maciek pisze:Koledzy, a jaką macie pojemność zbiornika w 60-kach, bo u mnie ni dudu nie chce wejść więcej niż 75 litrów, chociaż instrukcja mówi , że powinno być 90 litrów ???
Bez obrazy, ale przecież nie tankujesz na pusto. Ja też mam 90 litrowy zbiornik ale nigdy nie wlałem tyle - max 80 :lol:

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: nixon »

u mnie 200 l :mrgreen:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: estewes »

Było już kiedyś o pojemności zbiornika w J6.Niektórzy pisali że 70 litrów inni że 90,a ja powiem teraz że wskaźniki w 60tkach to pokazują jak chcą :? .U mnie było tak że jak wskaźnik pokazywał że zbiornik już jest pusty mogłem zatankować około 70 parę litrów a zbiornik mam 90.
Zrób mały eksperyment :mrgreen:
Jak zbiornik będzie już pusty według wskaźnika paliwa,odkręć śrubę spustową i spuść całe paliwo z zbiornika.Następnie nalej np.równe 10 litrów i jedz na stację aby do tankować do pełna.Jestem pewny że wlejesz dodatkowo ponad 80 litrów.Ja tak zrobiłem i teraz nie patrzę na wskaźnik tylko na przejechane kilometry :wink: .
Remiołek pisze:U mnie 90 lirów.
Remik,z tego co pamiętam to Ty masz plastikowy zbiornik od land rovera :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Emek
Posty: 472
Rejestracja: 10 paź 2012, 17:59
Auto: HZJ76,Yamaha SR500
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Emek »

Plastik z Disco też ma coś koło 90L.

Awatar użytkownika
dzikarz14
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:22
Auto: HJ60,lexus lx470
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: dzikarz14 »

u mnie wychodzi cosik koło 70 ale nie dopuszczam do 0, więc trza chyba zrobić jak este napisał, wtedy będe miał jasność pomroczną:))

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Remiołek »

estewes pisze:...
Remik,z tego co pamiętam to Ty masz plastikowy zbiornik od land rovera :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
A niespodzianka. Mam wyremontowany stary, czyli ori. Myślałem o plastiku z LR-a, ale woli nie było co by motać i został ci on do wykorzystania dla znanego magika-mechanika z grodu św. Kingi. Choć dobrze trafiłeś- od wczorajszego wieczoru myślę o większym zbiorniku. I tu prośba do Nixona, jak mniemam Twój jest zrobiony samemu? A jeśli tak to pochwaliłbyś się co i jak, i czemu tak? Bo jak Twoja J6 stała u Rokfora, to bardziej byłem zajęty oglądaniem góry auta i pod spód nie właziłem.

Maciek
Posty: 172
Rejestracja: 13 maja 2009, 20:06
Auto: HJ61, UZJ100, wcześniej HDJ100
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Maciek »

Absolutnie bez obrazy, ale niestety zdarzyło mi się tankować na pusto :cry: Z wyliczeń spalania i pojemności zbiornika liczyłem, że dojadę dalej, ale się myliłem. Silnik zagasł i nie chciał dalej...Zalałem po korek - weszło 75 litrów. Zimą w "setce" taki numer mi się zdarzył - trochę syfu i parafiny w paliwie i przestała jechać mając jeszcze z 10 litrów paliwa w zbiorniku, ale w przypadku HJ-ki to był środek lata( tak jak teraz jest środek zimy :D ).

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: estewes »

Maciek a to oryginał?.Pstryknij zdjęcie tego zbiornika :wink:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Rokfor32 »

U Remika tez przed remontem baniaka był problem z odessaniem całości. Się okazało, że ktoś wcześniej łapki wsadził (były naprawiane rurki paliwowe), i nie wsadził smoka jak trzeba (w tym zbiorniku nie jest to takie całkiem łatwe). Poszło na siłę, trochę się zgięło - w efekcie w zbiorniku na stałe mieszkało prawie 30 litrów ... :mrgreen:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Układ paliwowy w Hj60

Post autor: Remiołek »

Co wyglądało w ten sposób, że wskaźnik pokazywał 1/4 zbiornika, a już musiałem tankować, bo paliwa brakowało. Wpierw myślałem, że problem robi wskaźnik, ale za radą Rokfora "odprężyć się i przyzwyczaić" grzebanie odłożyłem na ... kiedyś. W międzyczasie doszło szczęśliwie do naprawy zbiornika i teraz jest OK.

I swego czasu przegrzebałem Internet w poszukiwaniu informacji o magicznym zbiorniku 75-litrowym w J6 i nigdzie nie spotkałem się z takim. Czyli ori to 90 L.

ODPOWIEDZ