Wydech w J6

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
eskobar
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2012, 11:34
Auto: HJ60
Kontakt:

Wydech w J6

Post autor: eskobar »

O wydechu jest bardzo dużo na ogółnym ale w niczym mi to nie pomogło, stąd zwracam się do Was w tym miejscu.
Potrzebny mi kompletny układ wydechowy do HJ60 4L diesel z 85r, Z jedną puchą w połowie długości.
Firmy, które robią dedykowane układu nie mają w ofercie do J6. Przeszukałem kawał netu i nic.
Czy zostaje mi samotna walka z cięciem i spawaniem rur?
Może jest jakiś warsztat od wydechów, w którym można zamówić cały układ?

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: Remiołek »

Ostatnio miałem tą samą przygodę. Szukanie wydechu do J6 przypominało szukanie jednorożca. I poległem. Taniej i szybciej wyszło mi spawanie nowego wydechu z tego "co było pod ręką". Robota została zlecona chłopakom warsztatowcom co to temat szybko ogarnęli i po paru godzinach miałem cały wydech. Kosztowało mnie to z materiałem 150 złociszy. Jedyny żal mam do nich za wstawienie puchy z KIA. Jest ona nowa (prawie), ale chłopaki znając moje podejście do tej marki powinni wspawać go napisem do góry :evil: .

Jeszcze zapytaj w Semak4x4 (namiary w necie znajdziesz szybko)- rozebrali J6 na części. Choć widząc to auto przed demontażem raczej bym sobie nadziei nie robił na cały i zdrowy wydech.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: Rokfor32 »

eskobar pisze:[...]Czy zostaje mi samotna walka z cięciem i spawaniem rur? [...]
Ależ oczywiście możesz sobie gotowca w ASO zamówić ... :mrgreen: Śmiem podejrzewać, że może nawet w magazynie centralnym w Belgii będą mieć - czyli za trzy dni masz u siebie ... :mrgreen:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: Remiołek »

A kuku, widziałeś kwotę za ori? Ja tak. I uznałem, że nie tędy droga. Wolę (a raczej wolimy, Ty i ja) za tę kasę zrobić ramę w struclu. A nawet zostanie na przyjemności. Choć jak kogoś stać i chce zrobić "na oryginał", to proszę. Nie mnie oceniać czyjeś możliwości. Ja bym giął i spawał.

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: Rokfor32 »

Zwłaszcza że nie umiesz spawać ... :mrgreen:

Zrobienie porządnego customowego wydechu nie jest wcale takie tanie. Tanie jest pospawanie z przypadkowych tajli znalezionych na złomie za stodołą. Jak to robi - sam wiesz.

A silnik nieuturbiony powinien mieć sensownie zrobiony wydech - pierwsze żeby cicho było, drugie żeby część kucy nie została wypierdziana w atmosferę.

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: Remiołek »

Na całe szczęście znam takich co potrafią :mrgreen: . A ty chłopcze eRJote pucuj, jutro kontrola się zjawia 8) . Problem jest nie w tajlach i jakości, a w fi. I jak pamiętam to, że inny czarodziej spojrzał tam gdzie spojrzał pozwoliło znaleźć coś co ty magiku miałeś zrobić- parę miesięcy wcześniej. Dalej twierdzę, że lepiej giąć i spawać. Nawet se można z nierdzewki zrobić- co Cię nie ominie Miszczu. A ty nie umiesz grać na gitarze i gotować :P

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: estewes »

Ja mam wydech,kupiłem nowy i jeździł na samochodzie a raczej pod samochodem około 10 miesięcy,teraz po wstawieniu turba leży w garażu z 2 miesiące.Ale nie wiem ile chce za niego ani jak go odbierzesz :mrgreen:.

Awatar użytkownika
eskobar
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2012, 11:34
Auto: HJ60
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: eskobar »

Jaki wpływ ma wydech na motor wolnossący to ja wiem. Choć diesel nie jest aż tak wrażliwy jak dwusuw czy benzyna.
Z czystej ciekawości napiszę zaraz zapytanie do lokalnego ASO o cenę i dostępność.

Estewes, podumaj, ile byś sobie winszował za wydech, który Ci zalega w garażu.

Awatar użytkownika
eskobar
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2012, 11:34
Auto: HJ60
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: eskobar »

W ASO też nie mają kopletnego wydechu. Za uszczelkę między kolektorem a przednią rurą + przednia rura + uszcelka między przednią rurą a tłumikiem + poduszki/zawiesia mocujące wydech, w ASO trzeba zostawić 1.044 pln. Rura leży na magazynie w Belgii a reszta jest w Warszawie. Tłumik wraz z końcową rurą nie jest juz produkowany i w ASO nie do kupienia ale jest tu: http://allegro.pl/tlumik-toyota-land-cr ... 36785.html" onclick="window.open(this.href);return false; za 301 pln + wysyłka.
Drogo. Dorobi się u tłumikarzy :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: kylon »

300 pln to drogo za kompletny wydech :shock:

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: Remiołek »

kylon pisze:300 pln to drogo za kompletny wydech :shock:

300 może nie, ale 301 robi różnicę :mrgreen: .

Awatar użytkownika
eskobar
Posty: 15
Rejestracja: 13 wrz 2012, 11:34
Auto: HJ60
Kontakt:

Re: Wydech w J6

Post autor: eskobar »

za 301 pln jest końcowa część układu wydechowego ale nie są w stanie ściągnąć przedniej części więc od kolektora do tłumika trzeba nabyć w ASO i wówczas robi się 1.345 a to juz drogo i do końca pewności brak, że obie części będą kompatybilne

ODPOWIEDZ