Centralne pompowanie opon

Moderator: luk4s7

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: Fazi »

To tak jak ja - kibucuję szczerze Leszkowi (znam go inaczej ale b.sympatycznie). Projektowi mniej - bo nie wiem bo dziurawić pólosie. No ale ... jestem 100% fanem tematu :mrgreen: Szczerym fanem .... jak mu się uda do końca ... to Leszek będzie "king-kongiem"

tołdi
Posty: 31
Rejestracja: 06 lis 2012, 18:58
Auto: HDJ 100
HDJ 100
J 200
Y60
GRAT-2
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: tołdi »

Kibicuję również , tym bardziej, że jest to moje mażenie od czterech lat. Było to jedno z założeń do nowej rajdówki. Niestety z braku czasu i bardziej chyba braku zawzięcia, GRAT do dzisiaj tego nie ma :lol:
Może projekt Leszka będzie dla mnie bodźcem.

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: LeszekSodoma »

Dosłownie nie wiem ,co mam powiedziec :oops: :oops: :oops: .A kapec ,po waszej (inspekcji )do jedenastej w nocy leżałem pod toyką skręcając tylny most, zgodnie z waszym postulatem przewód przezroczysty (ten od półosi do felgi) zmieniłem na kolor niebieski :D

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: Addams »

Leszek, wyznaczasz tutaj nowe horyzonty techniczne :wink:
Wierny kibic

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: LeszekSodoma »

Serdecznie dziękuję wszystkim za komentarz .Obawiałem się że ten temat będzie (teatrem jednego aktora),ale mile się rozczarowałem :D .Troszeczkę przeciągała się jazda próbna,bo okazało się ,że reinkarnacji wymagały jeszcze zaciski hamulcowe .Dzisiaj nareszcie mogłem zobaczyc jak to działa . :D W życiu piękne są tylko chwile jak śpiewał Rysiek :D ,jest to naprawdę wspaniałe uczucie jak po tylu miesiącach pracy ,to wszystko działa, tak jak to sobie człowiek wymarzył :D .Zamontowane zegary wychwytują każdą nieprawidłowośc tak było i tak tym razem ,zegar wykazał nieszczelnośc lewego koła ,mimo kilku krotnemu sprawdzeniu układu ,no nic nie znalazłem , no nie byłem tym faktem uszczęśliwiony :? ,no taka usterka już na początku ,ale okazało się jak sprawdziłem ,że to winna była opona ( delikatnie się rozszczelniła).no co trzeba koniecznie zrobic to podświetlic zegary ,jazda z czołówką na głowie jest trochę nie wygodna :D

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: Rokfor32 »

Dobra - a teraz trudniejsza część - przednia oś ... :mrgreen:

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: Tuco »

Rokfor32 pisze:Dobra - a teraz trudniejsza część - przednia oś ... :mrgreen:
To to mission impossible :mrgreen:

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: LeszekSodoma »

Dopiero w przyszłym tygodniu zabiorę się za rozbieranie przodu ,mam trochę zaległości ,(motocykle czekają do naprawy).Wczoraj w nocy gapiłem się w przednią piastę ,oczami wyobraźni widziałem z którego miejsca wyprowadzam powietrze ,ale im głębiej sięgałem ,tym mniej widziałem :D .Trzeba po prostu to wszystko rozebrac i zlożyc na nowo ale już po mojemu :D

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: LeszekSodoma »

Jest bardzo ciężko,ale mam nadzieje ,że nie beznadziejnie na razie zrobiłem to co najłatwiejsze czyli wyprowadziłem powietrze :D
Załączniki
26 listopada.jpg

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: LeszekSodoma »

Nie dawało mi spokoju jak sensownie przeprowadzic dalej powietrze, co jeden pomysł to był głupszy od poprzedniego :D ,a czas ucieka .Więc żeby to działało musi byc debilnie proste ,ale trochę ryzykowne ,musiałem wykonac otwór o średnicy trzech milimetrów w ściance o grubości siedmiu milimetrów ,na długości ośmiu centymetrów ,mogłem to zlecic firmie aby to wykonała elektro drążarką ale koszty były trochę za wysokie ,więc rad nie rad musiałem to sam zrobic,nie chaląc się nawed mi to wyszło .do flanszy dospawałem alement metalowy ,który został nawiercony i otwór nagwintowany ,mazakiem oznaczyłem otwór,aby pokazac ,którędy powietrze będzie wychodziło .Ja wiem Fazi napwno powiesz ten znowu coś wierci :lol: ,ale ja naprawdę nic senswniejszego nie mogłem wymyślec i mam nadzieję że nie osłabiłem tym otworem konstrukcji ,a jak to wyszło oceńcie sami :D
Załączniki
zdjęcieeee.. WTF 184.jpg
zdjęcieeee.. WTF 185.jpg

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: Tuco »

Jestem pod wrażeniem. :shock:

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8298
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: Rokfor32 »

Leszek - a Ty na pewno dobrze sie przyglądnąłeś wnętrzu piasty? Miejsce gdzie zrobiłeś otworek i owszem, jest w przestrzeni między łożyskami - ale zapodanie tam tulei może być niemożliwe, jeżeli średnica wewnętrzna tego obszaru będzie większa niż średnica zewnętrznej bieżni wewnętrznego łożyska.

Ale - jeżeli się Ci uda - to mam już gotowy plan na małą modyfikację Twojego pomysłu - coby ingerencja w czop była delikatniejsza :wink:

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: Jureq »

czytam i czytam i jestem pełen podziwu ale ... jak to wszystko już zacznie pompować to rozumiem że kolejnym krokiem będzie praca na pływalnością i napędem głębinowym :?: :mrgreen:

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: LeszekSodoma »

Dziękuję Tuco ,tak będzie wyglądało wejście powietrza (na razie wersja nie do końca skończona).Ale właśnie to poeta miał na myśli. Czuję że na razie będę musiał przerwac pracę przy toyce ,ano załapałem się na oskara w robocie i cosik muszę szybko znaleźc :cry: Rokfor muszę Ci się przyznac jest ciasno :D ,mam trzy rozwiązania co do zamocowania uszczelniaczy ,dwa to rozwiązania związane różnymi rodzajami tulej ,jedno to roztoczenie piasty od środka i wsadzenie tam uszczelniaczy ,ale to rozwiązanie mimo że najprostsze ,to nierealne ,no chyba że są uszczelniacze ,które można by przed zamocowaniem trochę pomęczyc :wink:
Załączniki
zdjęcieeee.. WTF 206.jpg
zdjęcieeee.. WTF 205.jpg

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Re: Centralne pompowanie opon

Post autor: LeszekSodoma »

Kolejnym krokiem po tym wszystkim miało byc pneumatyczne zawieszenie ,ale już teraz wiem ze nie będzie mi się chciało :D

ODPOWIEDZ