Jak rozebrac przedni most w HJ60

Moderator: luk4s7

butek22
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2010, 22:48
Auto: HJ60 4.0D
Kontakt:

Jak rozebrac przedni most w HJ60

Post autor: butek22 »

Witam
Mam uszkodzony przedni most w Hj6o, czy aby rozebrać główke mostu, to oprócz odkręcenia wału i nakrętek dookoła główki trzeba również wyciągać półośki z przegubami????
Z góry dziękuje za wszelki podpowiedzi

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Jak rozebrac przedni most w HJ60

Post autor: mopar »

musisz poodkrecac piasty , wyjac polosie z przegubami i dopiero wyjdzie ci po odkreceniu glowka z obudowy mostu.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Jak rozebrac przedni most w HJ60

Post autor: kylon »

Sugeruję udać się do warsztatu co by zaoszczędzić niepotrzebnych wydatków. Zadając takie pytanie widać, że nie bardzo się orientujesz, a naprawa mostu nie jest przykręceniem nakrętki na śrubkę. Obawiam się, że bez podstaw mechaniki a przy moście już podstawy nie wystarczą narobisz sobie tylko problemów. Nie odbierz mojego zdania jako szydery tylko jako koleżeńską radę.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Jak rozebrac przedni most w HJ60

Post autor: LEX »

Kylon nawet wie co mówi :-). Aby naprawić most musisz mieć zwykły klucz dynamometryczny, klucz dynamomentryczny wychylny bardzo dokładny, dobrą prasę do wyciskania łożysk, czujnik/miernik zegarowy, specjalny klucz do dokręcania nakrętek na koszu ORAZ doświadczenie. Jeśli nie posiadasz któregokolwiek z tych elementów to się nie podejmuj zabawy bo po prostu nie dasz rady. Na łożyska wydasz około 700zł, na dobre narzędzia pewnie jakieś 1000zł a może się i tak nie udać. Tymczasem naprawa będzie gdzieś tyle kosztowała, a jeśli chcesz zaszaleć to pewnie za około 3500zł masz już gotową główkę mostu z wszystkim nowym.

butek22
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2010, 22:48
Auto: HJ60 4.0D
Kontakt:

Re: Jak rozebrac przedni most w HJ60

Post autor: butek22 »

Już rozkreciłem główke mostu, okazało się że jest w idealnym stanie, prawdopodobnie mam padniete któreś sprzęgiełko w piaście, bo jak inaczej wytłumaczyć brak przedniego napędu, napewno się załącza, ze skrzynią i reduktorem tez jest wszystko ok, przeguby tez mam prawie nowe.

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Jak rozebrac przedni most w HJ60

Post autor: estewes »

Zuch z ciebie Butek sam kręcisz śrubki 8)
Jak nie rozkręciłeś główki na części pierwsze to składaj wszystko do kupy i będzie git.
Natomiast jak rozebrałeś ją to oddaj do profesjonalnego warsztatu do złożenia :wink:

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: Jak rozebrac przedni most w HJ60

Post autor: Cobra »

Sprzęgiełka nie jest trudno rozebrać. Czasami trudniej zmontować żeby dobrze działały. Jest duża szansa że sprzęgiełko nie dociska do końca pół osi do końca i wystarczy że jedna strona nie będzie dociskać to już nie bedziesz mieć napędu 4x4...

Gdzieś na forum było zdjęcie rozebranego sprzęgiełka bodajrze do 70 tki... Może coś podpatrzysz i zobaczysz gdzie co i jak.. http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... zedni+most" onclick="window.open(this.href);return false; na samym dole....

Powodzenia

butek22
Posty: 3
Rejestracja: 26 maja 2010, 22:48
Auto: HJ60 4.0D
Kontakt:

Re: Jak rozebrac przedni most w HJ60

Post autor: butek22 »

Główka tylko została wyjeta z obudowy, przymyłem ja i włozyłem z powrotem (nawiasem mówiąć przedni mechanizm róznicowy wyglada na bardzo solidny, koła zebate sa naprawde grube i solidne), ze sprzegiełkiem dam sobie rade ma jedno w zapasie wiec mysle że wystarczy je wymienic.
Dzieki za wszelkie podpowiedzi.

ODPOWIEDZ