HJ 61 długości wieszaków OME

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: Cooder »

mopar pisze:na ome to nie wyglada 8)
A kto mówił, że to OME? :wink:
Paraboliki HST http://www.parabolicsuspension.com/

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: Patry »

Janusz pisze:Patry, zostaw te resory, bierzcie się za przerabianie 100tki :wink:

czekam aż ktoś w Polsce konkretnie przerobi przedni IFS w tym samochodzie - np zamieni drażki skrętne na amortyzatory ze sprężynami coilover, albo opuści całą przednią belke wraz z wahaczami :mrgreen:

Z mojej 73-ki zrobiliście takie Proto, że za każdym razem nie moge dojść do siebie jak ją widze u Pawła i jednak zrezygnowaliście z "pure diesel power" przynajmniej znowu jest benzynowa :lol:

na setkę przyjdzie czas, co do J6 to moje oczko w głowie i tym się głównie zajmuje :)

aż takich ambitnych planów na setkę nie mamy, drążki skrętne robią naprawdę dobrą robotę, spokojnie wystarczą na wyprawy, duży lift też nie jest nam potrzebny... to auto naprawdę dzielne jest już w serii :wink: chociaż taki coilover.... hmmm... :)

a 73 będzie jeszcze bardziej Proto bo dostanie Ohlinsa i reduktor z LR-a :twisted:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: Patry »

kylon pisze:Tył

Obrazek

i przód.

Obrazek

dzięki :wink:

nie widzę jakiś specjalnych różnic między przodem a tyłem...

ten schemat z zwymiarowanym wieszakiem trzyma wartości tak plus minus ? czy można go sobie wsadzić w.... :mrgreen:

no nic, trzeba będzie wziąć w łapę papier milimetrowy, ołówek, linijkę i jazda... :idea:

icywalker
Posty: 39
Rejestracja: 15 gru 2010, 16:08
Auto: HJ60 4Runner 3.0 td
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: icywalker »

Patry zwalczyłeś jakoś temat tych wieszaków....? Chciałbym podnieść swoją odrobinkę ( z 5 cm myślę).
Nie wiem czy zrobić takie jak mam tylko dłuższe..., czy a-la OME...? (opony 33 cale)
Dzięki!
Pzdr!

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: Patry »

odpuściłem temat robienia takich ala OME bo mi sie nie chciało :mrgreen: zrobiłem zwykłe, wzmocnione w środku coś na wzór tego:

Obrazek

jeśli chcesz podnieść auto o 5 centymetrów, wieszaki muszą być dłuższe o 10 centymetrów a to dużo.

seryjne mają chyba 9 centymetrów i takie mam na przodzie, ostatecznie zrobię dłuższe na przód, będą miały około 12-13cm

natomiast tylne zmieniłem z seryjnych 9cm na 16cm od otworu do otworu i jestem zadowolony, podnosząc zawieszenie musisz przedłużyć łączniki stabilizatorów, odpowietrzenia mostów i przewód hamulcowy z tyłu, przedni jest ok.

jak wydłużysz mocno przednie wieszaki to zmieni Ci się kąt wyprzedzenia zwrotnicy i auto będzie nerwowe więc będziesz musiał zastosować podkładki pod most przywracające odpowiednie kąty :

Obrazek

ja mam zwykłe i na razie jest ok, tył stoi ładnie, tylko przód lekko dygnę w górę ale dopiero jak skołuję takie podkładki :mrgreen:

icywalker
Posty: 39
Rejestracja: 15 gru 2010, 16:08
Auto: HJ60 4Runner 3.0 td
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: icywalker »

Dzięki!
Faktycznie, 5 cm to może z tyłu..., z przodu tyle nie trzeba.
A stabilizatorów nie mam :shock: , amortyzatory to i owszem.
Dzięki za pomoc.
Pzdr!

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: estewes »

icywalker poszukaj drążka stabilizacyjnego i zamontuj,
obowiązkowo na przód :!:
poczujesz ogromną poprawę przy prowadzeniu HJ-tki.
Autko stanie się spokojniejsze :wink:

icywalker
Posty: 39
Rejestracja: 15 gru 2010, 16:08
Auto: HJ60 4Runner 3.0 td
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: icywalker »

estewes pisze: Autko stanie się spokojniejsze :wink:
A po cooo! :D :twisted: :twisted:

Tak na serio, to na asfalcie jedzie jak złoto..., zakręty przy dużych prędkościach- jak przyklejona, więc nie będę nic dokładał ( na M/T 33 cale)
Nie kupiłem tego samochodu żeby zamykać licznik po dziurach itp....katować
Dupkę chcę trochę podnieść dla wygliądu, no i amortyzatory bo wydaje mi się że trochę słabe są...,facet na pierwszym przeglądzie nawet na halę nie kazał mi wjeżdżać to się nie dopraszałem o sprawdzenie amorków :wink:
Może doradzicie jakie kupić, ale bez wygłupów cenowych na moje potrzeby "przydomowe"
Pzdr!

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: estewes »

icywalker pisze: Tak na serio, to na asfalcie jedzie jak złoto..., zakręty przy dużych prędkościach- jak przyklejona, więc nie będę nic dokładał ( na M/T 33 cale)
tak na serio to z drążkiem jedzie jak złoto i jeszcze sto milionów dolarów +wszystkie diamenty królowej Elżbiety II :mrgreen:
jak nie do katowania,a do jazdy masz to autko,
to tym bardziej powinieneś drążek zamontować :wink:

icywalker
Posty: 39
Rejestracja: 15 gru 2010, 16:08
Auto: HJ60 4Runner 3.0 td
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: icywalker »

Esrewes jakbyś zobaczył stan tego pojazdu :shock: to też byś o drążku nie myślał i innych pierdołach :D
Czekam w kolejce do blacharza, albo drugą budę.
W porównaniu do wyglądu- prowadzi się jak złoto :)
Pzdr!

Awatar użytkownika
dzikarz14
Posty: 93
Rejestracja: 21 lut 2010, 15:22
Auto: HJ60,lexus lx470
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: dzikarz14 »

u mnie nie ma stabilizacji i to odczuwam! :? bede musial poszukac..jak to jest oryginalnie zamocowane???

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: HJ 61 długości wieszaków OME

Post autor: Patry »

stabilizatory to podstawa, ja mam oba bo bez nich to nie jazda

ODPOWIEDZ