Zabudowa w J6

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: estewes »

Gałka bardzo sprytne rozwiązanie :wink:
Ja mam przykręconą do podłogi na śruby w miejscu gdzie oryginalnie znajdowały się haki do zabezpieczania ładunku przed przesuwaniem.później zrobię fotkę.

Awatar użytkownika
sebastian44
Posty: 2143
Rejestracja: 01 lis 2009, 18:23
Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: sebastian44 »

Z zaciekawieniem sledze temat, tez bede sie za cos podobnego zabieral latem. Gałka czym zabezpieczyłes u siebie podłoge?

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: estewes »

Temat można zmienić na "Najwolniejsza budowa zabudowy w J6 na świecie" :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Podłubałem dzisiaj troszeczkę.
Dużo elementów wyciętych,dociętych gotowych do skręcenia ale jeszcze nic nie skręcone :roll:
zrobiłem drugą podłogę

Obrazek

aby wypoziomować użyłem kawałków drewna :lol:
pod spodem powstał bardzo fajny schowek na np:wędki :wink:

Obrazek

przymiarka lodówki 8)

Obrazek

kolejna ścianka

Obrazek

druga część górna

Obrazek

część trzecia mierzy 150x23cm i będzie odkładana po złożeniu foteli co da nam łoże o wielkości 150x200cm 8)

Obrazek

miejsce za fotelami można w łatwy sposób zagospodarować na np mapy,przewodniki,latarka,rzeczy które są potrzebna podczas jazdy i muszą znajdować się w łatwo dostępnym miejscu.

Obrazek

a to dowód że wiosna idzie wielki krokami :P

Obrazek

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: milczacy »

A te krokusy to już serio tegoroczne ? :)

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: estewes »

Nie wiem czy to krokusy czy przebiśniegi ale tegoroczne. 8)
Zdjęcie zrobione w piątek 1500km od Polski czyli w UK :wink:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: milczacy »

Aaaaa - a już miałem nadzieję, że w Polsce :twisted:

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: estewes »

Decyzja podjęta,zabudowa alfa idzie do kosza,
po kilku rozmowach z właścicielami J6 i po wnikliwym przejrzeniu internetu czas na wersję beta :mrgreen:
już wkrótce rozpoczną się kolejne prace :wink:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: Cooder »

Wykonanie wersji alfa - profeska, ale do samego projektu można było mieć zastrzeżenia. Powierzchnia do spania na wysokości dolnej krawędzi szyb (i to jeszcze bez materaca) to błąd. Trzeba się będzie tam wślizgiwać, sufit będziesz miał 10 cm od czubka nosa, będą kłopoty z przewróceniem się na bok, nie mówiąc o jakichś bardziej skomplikowanych czynnościach w konfiguracji dwuosobowej :mrgreen:

Miejsca w zabudowie z kolei dużo za dużo. Tym bardziej, że sprzęt biwakowy rozpakowywany na każdym postoju (krzesełka, stolik itp.) oraz bambetle do spania mogą spokojnie jeździć na materacach. Moja zabudowa jest o połowę niższa i nie miałem jeszcze problemu z brakiem miejsca - a na materacu jestem w stanie siedzieć. Nie jest to może pozycja wyprostowana, ale do ubrania się wewnątrz auta gdy pada wystarczy. A jeśli komuś jednak rzeczy nie mieszczą się w aucie, to trzeba iść w bagażnik dachowy, a nie w zmniejszanie przestrzeni do spania. Spanie w aucie jest super. Nie przeszkadzają warunki atmosferyczne, wiatr nie szarpie za szmaty jak w namiocie, większe poczucie bezpieczeństwa, możliwość odpalenia webasto itp. Ale to nie może być trumna.

Jedyny problem przy niskiej zabudowie, to ulokowanie lodówki. Moją muszę niestety przenosić do spania na przedni fotel, albo zostawiać na zewnątrz. Ale to chyba jedyny kompromis.

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: estewes »

Widzisz Cooder tak to jest jak ktoś próbuje pogodzić auto wyprawowe z autem czasem do pracy :roll: .
Zabudowa Alfa jest,raczej była :lol: wysoka ponieważ miała pomieścić pod sobą lodówkę w pierwszej części oraz w przestrzeni bagażowej (tylnej)miały zmieścić się narzedzia gdy używam J6 do pracy.
Lecz decyzja podjęta J6 ma to być tylko wyprawowa maszyna a jak chce wziąść coś cięższego do pracy to jest przyczepka i na nią ciach maszyny czy materiały w danej chwili mi potrzebne :wink:
wersja Beta będzie wyglądać podobnie do tej

Obrazek

ale najpierw powstaną panele boczne za którymi kryć będą się dwa pokaźnych rozmiarów schowki :wink:

Obrazek

tak to sobie wymyśliłem :D

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1494
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: MariuszS »

Estewes, a planujesz użyć jakichś szlachetniejszych materiałów?
Pytam, bo wiele, wiele lat byłem stolarzem, i czasem mnie korci, żeby sobie "fajny kredens" w LJ-79 zrobić. ;-)

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: Cooder »

O, i to jest dobra wysokość, zupełnie jak u mnie - nawet kolor podobny ;-)
Obrazek

U mnie w środku znalazła się rama szufladowa pod lodówkę no i oczywiście lodówka. Do spania otwór po lodówce zamykam taką harmonijkową "żaluzją" i spanie gotowe.

Obrazek

Miejsca do sufitu jeszcze sporo
Obrazek

Miłego dłubania!

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: estewes »

MariuszS pisze:Estewes, a planujesz użyć jakichś szlachetniejszych materiałów?
Pytam, bo wiele, wiele lat byłem stolarzem, i czasem mnie korci, żeby sobie "fajny kredens" w LJ-79 zrobić. ;-)
Myśle o takiej sklejce laminowanej jak na zdjęciach.

U Ciebie Cooder nie ma szuflad tylko podnoszone włazy z góry to też sprytne rozwiązanie :wink:
muszę przemyśleć jeszcze raz wszystkie detale zanim wezmę się za budowę wersji Beta bo nie chcę robić wersji Gamma :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cooder
Klubowicz
Posty: 1572
Rejestracja: 08 gru 2008, 09:38
Auto: piechot?
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: Cooder »

estewes pisze:
MariuszS pisze:U Ciebie Cooder nie ma szuflad tylko podnoszone włazy z góry to też sprytne rozwiązanie :wink:
muszę przemyśleć jeszcze raz wszystkie detale zanim wezmę się za budowę wersji Beta bo nie chcę robić wersji Gamma :mrgreen:
Szuflady mają tylko jedną zaletę: wygodny dostęp do zawartości, kiedy stoisz na zewnątrz auta. Jak już jesteś w środku, to zaleta szybko staje się... wadą, bo nie ma dostępu do nich. Niepraktyczne, kiedy się śpi w samochodzie. Szuflady to też podwójne ścianki, pusta przestrzeń między nimi, a w efekcie mniejsza pojemność na tej samej powierzchni.
Do pierwszej klapy dosięgam z zewnątrz i trzymam tam rzeczy kuchenne, głębiej są ciuchy, a te potrzebne są najczęściej rano, kiedy się jeszcze nie wygrzebałem z auta. Unoszę materac i wyjmuję, co chcę. Generalnie fajny patent - nie mojego autorstwa, ale sam bym lepiej nie wymyślił ;-)
Te szafki mogą się wydawać małe, ale wystarczają. Dodatkowa przestrzeń (w dużych ilościach) np. na zapasowe części, narzędzia, skrzynkę z żywnością jest pod przednią częścią spania w miejscu kanapy tylnej.

Awatar użytkownika
estewes
Klubowicz
Posty: 1399
Rejestracja: 28 sie 2009, 19:30
Auto: HJ60 2H turbo
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: estewes »

Kupiłem część materiałów na zabudowę Beta.
resztę gratów potrzebnych do budowy myślę że dokupię w niedziele :wink: .
będzie Ludwik VI :mrgreen:

Patry
Posty: 465
Rejestracja: 01 lis 2008, 21:47
Auto: J73 V8, HDJ100, HJ61, FZJ80
Kontakt:

Re: Zabudowa w J6

Post autor: Patry »

chyba XVI :mrgreen:

ODPOWIEDZ