Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 26 sie 2019, 9:23
www.wyprawa4x4.pl

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość

fassi pisze:
Mam 2ga skrzynie jakby jedną nie starczyla. To ta 60 tka która błyskawicznie kupiłem. Buda i rama w ocynku, ponoć jedyny taki model na świecie zbudowano :mrgreen: to mnie przekonało.

No i te kilka tomów historii tego auta dostałem w gratisie :D

Raczej nie to:)
Te kupowanie oczami i miłość od pierwszego wejrzenia w auto, które w żaden sposób nie przypomina wystrojonych w fanty pomników. Używane zgodnie z przeznaczeniem, z bliznami, szwami itp.
Tyle znanych partaczy w konstruowaniu jej historii uczestniczyło a auto po 8-miu latach ruchowej absencji odpaliło w momencie przekręcenia kluczyka.
Cieszę się, że trafiło we właściwe ręce i jak widać przegląd prowadzony jest należycie. Z przyjemnością wysłuchałem 15-minutowego wykładu na temat wałków skrzyni, ułożenia zębów, znoszenia napięć itp.

P.S.
Manual w deutsch mam, jeno na dysku, któren to aktualnie gdzieś zapodziewa się i się śmieje. Zapewne ku temu, byś Faziku tego englisza przypomniał sobie.

Wojtek, dzieki wielkie za sznurki do rzeczonych rzeczy. Kajtek, a jakie opony mam zalozyc na wschod???

Zanim wyrusze to wzialem sie za skrzynie biegow, ktora oto swoim jestestwem siega 80 kg masy. Wiec po kawalku odchudzanie
Obrazek

Bez oryginalnych sciagaczy toyoty nic nie zrobisz...
Obrazek

Bez oryginalnych wciagaczy tez
Obrazek

Jesli uszczelki to tylko z tych pieknych kartek oryginalnego kalendarza Toyoty
Obrazek

Po 2 dniach i skrzynce browara w koncu skrzynia trafila w miejsce przeznaczenia
Obrazek

Do montazu skrzyni wypozyczylem oryginalny wozek montazowy z serwisu toyoty. Tylko 3 tys za dzien chca...
Obrazek

zalozylem akumulatory i

poskladalem narzedzia i o 19tej pojechalem w las ze niby skrzynie przetestowac. Na droge wzialem 6 browarow bo pisali na forumach offroudowych zeby duzo do picia zabrac. Wrocilem o 1 szej w nocy stwierdzajac ze skrzynia i napedy dzialaja w piochu, blocie, pod gorke, z gorki po pniokach i po rowach, po krzokach, obalaja brzozki i gonia dzikie dziki. Na dzien drugi dokonalem obrzedow liturgicznych w celu ponownego zwabienia dobrych duchow podrozniczych

JEszcze tylko drobne naprawy hamulcy, elektryki, wszystkich drzwi, zamkow, tylniej klapy, swiatel, bagaznika, dachu, spawania slupkow, wymiany przewodow hamulcowych i bedzie mozna obrac kierunek wastoczny...

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: RJ 70 '88
Czyli zrobiłeś "remont" skrzyni bez zdejmowania łożysk wałka głównego, sprzęgłowego i choinki? W dodatku ściągając małe koło zebate piątki - w takim wydaniu zupełnie bezsensownie?

No to "pogratulować" ...

Rokforze, skrzynie musialem rozebrac bo poprzednie "mechaniki" wykrecily gorny dekiel skrzyni zamiast wykliknac wajche biegowa i nalecialo tam z 3 kilogramy piochu. Skrzynia poszla w drobny (znaczy rozkrecona) mak z tego wzgledu, nie robilem remontu bo nie byla zepsuta. Wiecej zdjec nie robilem bo mialem lapy w oleju i ropie do mycia. Lozyska i walki w stanie idealnym, pomierzylem luzy, srednice i bicie na tokarce wszystkich walkow, tak wiec mozna mi pogratulowac mojej pierwszej skrzyni 4x4 w zyciu ;)

Cha, cha... Cały Fazik.
Marcin, przyjedź na tlc camp, poznasz gościa i nie będziesz zadawał więcej pytań.
Fazik to mechaniczny geniusz.
Wystarczył mi wykład na temat tej skrzyni, widzianej przez niego pierwszy raz. Samo ogarnięcie tematu Lublina mechanicznie przez niego na wyrypie Szlakiem Grąbczewskiego, to magia.

Trochę nie w temacie ale widać, ze Fazik jest ogarnięty i do tego urodzony pedagog:

https://www.youtube.com/watch?v=78ZBmhIovgs

Kajtek nie mieszaj offroadu 8x8 z 4x4 bo wyjdzie 32x32.

Zadymilo mi sie z instalacji. Kabel masowy w instalacji w glownej wiazce zjaralo. Pewnie dlatego ze auto bylo topione kiedys w wodzie...
Obrazek

Niniejszym poszukuje planu instalacji, jakby kto mial to tentego.

Z wyrazami dzwiecznosci

Tu masz znowu linki, w Haynesie są schematy:

http://www.tlc.org.pl/viewtopic.php?f=9&t=2459#p225586

Wojtek znowu Ci dziekuje. Lampy tylnie i lusterka uratowalem. Szukam zamiennikow tych podnosnikow tylnej klapy

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]