Cieknąca przekładnia kierownicza

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
LeszekSodoma
Posty: 356
Rejestracja: 30 sty 2012, 20:06
Auto: wcze?niej :Gaz67b ,Gaz63sanitarka ,Aro, teraz hj 60turbo 609 328 162.
Kontakt:

Cieknąca przekładnia kierownicza

Post autor: LeszekSodoma »

To szczęście właśnie mnie dopadło ,w pierwszych słowach dzwonię do rokfora coby może mnie nie przytulił ,ale poradził co z tym fantem zrobić(tego tematu nie przerabiałem)Doradził kupno uszczelniaczy dedykowanych tej przekładni ......hm tylko z lekka nie uświadomił mnie czort o kosztach takowych uszczelniaczy :D Proszę ....starałem się w swoich postach nie poruszać (co ile kosztuję)ale tera nie dałem rady .W zaprzyjaźnionym sklepie pięć pół stówy (czas oczekiwania dwa tygodnie ,dano mi do zrozumienia ,że w serwisie cena jest dwukrotnie wyższa) i co ja mam robić ,dobra zacząłem szukać w necie przekładni ,no ceny około tysiaka ,nawet znalazłem za pięć stów ,ale cieknącą ale w sumie taką już mam i co cielaku masz robić myślę sobie .Najpierw cholerę wyciągnąłem ,apotem rozebrałem(od razu znalazłem problem) Z chwilą wyjęcia wałka pionowego (tego co łączy się z wąsem)okazało się że uszczelniaczy po prostu już nie ma .Tak że nie było sensu rozbierać jej dalej. Dwa dni chodziłem jak struty (gdybym mniał to i bym dał ,no ale trudno doszło jeszcze wałek jest skorodowany w miejscu gdzie chodzą uszczelniacze) Dobra myślę sobie dam do regeneracji ,ceny od sześciuset do tysiąca dwustu ,no tu już miałem dość :!: .W tamten piątek pojechałem do Grudziądza do odpowiedniego sklepu z hydrauliką siłową ,dwa uszczelniacze które były mi potrzebne kosztowały mnie dwadzieścia pięć złoty .Wałek zawiozłem do szlifierza (gostek na miejscu przeszlifował powierzchnie wałka----trzydzieści złoty ) W domu jeszcze sobie przepolerowałem powierzchnie szlifowaną (a to tak dla siebie) Poskładałem ładnie i morda mi się się śmieje bo mam smoczyce znowu sprawną .A dlaczego o tym piszę ,bo nie raz naprawdę trzeba wziąć pewne rzeczy w swoje ręce aby aby człowieka nie męczyły w nocy koszmary :l
Załączniki
IMG_20180923_145140.jpg
IMG_20180923_145140.jpg (180,3 KiB) Przejrzano 5748 razy
IMG_20180922_164714.jpg
IMG_20180922_164714.jpg (109,15 KiB) Przejrzano 5748 razy
IMG_20180922_164047.jpg
IMG_20180922_164047.jpg (76,65 KiB) Przejrzano 5748 razy

ODPOWIEDZ