Części z ROY CREATIONS

Moderator: luk4s7

Jaro
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:50
Auto: BJ42
Kontakt:

Części z ROY CREATIONS

Post autor: Jaro »

Witam Szanowne Forum w celu obniżenia kosztów dostawy szukam osób które zamierzają zamówić w najbliższym czasie części u Roy-a (http://www.roycreations.com" onclick="window.open(this.href);return false;) , ja potrzebuje dach i kilka drobiazgów do BJ40
osoby zainteresowane proszę o kontakt
Jarek 508384477

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Addams »

Gdybyś się decydował to jestem zainteresowany dachem do pickupa od Roya, moglibyśmy się zrzucić, ale szczerze mówiąc to trochę raczej szkoda prądu- przesyłka normalnego dachu wyjdzie drogo a o ile pamiętam Kylon ma jeszcze w dziupli jeden w fajnym stanie- oryginał to oryginał. Twoje auto to wiśniowa bez dachu kilka lat temu pojawiająca się chyba na Śląsku? Fajnie że pojawia się następna czterdziestka :D

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: kylon »

Już nie ma. Kolega się nie zdecydował i pobrał kto inny bo był w bardzo ładnym stanie :wink:

Jaro
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:50
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Jaro »

Jestem po rozmowach z Royem wysyłke dachu , ramki szyby i kilku drobiazgów wycenił na 205eur , myśle że dołożenie twojego dachu nie zmieni tej ceny , poczekajmy pare dni to sie może jeszcze ktoś zgłosi.
Termin realizacji zamówienia u Roya od wysłania zaliczki (30%) to ok jeden miesiąc.

Co do mojego skarbeczka to jest zielona (już nie długo) ma silnik 4l D kupiłem ją rok temu z okolic Leszna ,


pozdrawiam
Jarek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: kylon »

To super cena jak za taki kawał laminatu. Zwłaszcza, że to spory gabaryt.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Addams »

Jaro a wiesz może czy te dachy to mają jakiś metalowy rany czy to czysty laminat? Na stronie Roya nie mogłem się dopatrzeć a zależy mi na możliwości postawienia bagażnika na rynienkach.
Mamy nadzieję, że pokażesz wkrótce swoje auto :wink:

Jaro
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:50
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Jaro »

Dach od Roya to tylko laminat i nie ma rynienek więc o bagażniku można zapomnieć , lada dzień będe miał rysunki techniczne to prześle dalej.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: kylon »

To ja bym tego nie zakładał skoro brak jest metalowych ramek. Lepiej poszukać oryginału. Dach pracuje a metalowa ramka spina wszystko z usczelką. Teraz montowałem klientowi hard topa bez wzmocnienia powierzchni przylegania i wszystko pływało na uszczelce. Dach który na wstępie Jaro miał zapodać miał tylko drobne usterki. Jest już naprawiony i pasowany do innej czterdziestki. Z resztą Adamsa dach był przykładem iż można go naprawić. Roznitowane zostały wszystkie listwy i naprawione.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Addams »

Jaro odezwę się dzisiaj do Ciebie, wiem kto ma dach i zapytam za ile sprzeda. Tak jak Kylon napisał- bez stalowej ramki to bardzo zły pomysł.

Jaro
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:50
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Jaro »

Panowie, wielkie dzięki za informacje idąc za waszą radą odpuszczam sobie dach od Roya a przy okazji czym zabezpieczyć tylne światła żeby ich nie zalewało błocko -roy ma takie dekielki ale trudno dwa takie pierdolniki z francji ściągać

pozd

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Addams »

Mnie takie dekielki zrobiła Wyprawa4x4- stalowe, śliczne :wink:

Jaro
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:50
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Jaro »

mam jeszcze kilka pytań dotyczących odbudowy J4 i licze na waszą pomoc:

1. czy podkładamy coś między zawiasy a drzwi (cienka gumma lub pianka)
2. czy przed montażem uszczelek np: pod dach , smarujemy je jakimś przeparatem
3. czy maty wygłuszające przyklejamy na polakierowaną bude , czy na podkład a potem lakierujemy (czy lakier na macie nie popęka- kupiłem maty bitumiczne)

z góry dzięki

Jarek

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: kylon »

1. oryginalnie są tam gumki. Przynajmniej pod zawiasami maski. Ja w swojej dodatkowo mam neoprenowe cieniutki podkładki pod zawiasami tylnych drzwi. Z przodu bez.

2. ja posmarowałem specjalnym preparatem do konserwacji gumy firmy Wurth

3. jak bitumiczne to na to lakier (czarne matowe)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: kylon »

Coś dzisiaj same maty w J4-kach :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Jaro
Posty: 12
Rejestracja: 22 lut 2012, 22:50
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Części z ROY CREATIONS

Post autor: Jaro »

cd pytań , tym razem dotyczą dachu , reanimuje mój stary dach, laminat jest już naprawiony teraz biorę się za metalową opaskę.
Trochę mam stracha przed rozkuwaniem całego dachu , więc pytam:

1. czy po rozkuciu opaski od laminatu istnieje niebezpieczeństwo utraty kształtu dachu
2. czym skuć z powrotem dach do kupy (nity zrywalne czy kute lub inna metoda połączenia)

a może sztukaterią wymieniać kawałki które są skorodowane nie jest ich dużo no ale temperatura z migomatu lub tiga może uszkodzić laminat co myślicie....
3.

ODPOWIEDZ