Skrzynia biegów BJ 40

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów BJ 40

Post autor: kylon »

Nie da się określić kosztów bez rozbierania. Na pewno nie jest to 300 PLN a raczej leci w tysiące złotych. Zestaw naprawczy wszystkich łożysk reduktora i skrzyni z uszczelniaczami, uszczelkami oraz synchronizatorami to ponad 2500 PLN albo i więcej. Do tego robocizna, oleje i nie wiadomo czy nie wałki albo inne elementy. Podana cena zestawu jest do HZJ-ota. Do czterdziestki chyba troszkę mniej wychodzi. Z głowy nie potrafię określić.

A skrzynia Adamsa na pewno podcieka bo leży u mnie. Na placu biegi zmieniała ale czy coś więcej wiadomo o niej to pytaj jego. Znajomy kilka lat temu kupował 3 sztuki używane aby jedna poskładać. Wyszedł na tym jak zabłocki na mydle. Kupował w Niemczech i każda z kupionych miał być super. Tak więc nie miejsce złudzeń co do używek w dobrym stanie. Każda stara skrzynia biegów powinna być przejrzana.

Piernik
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2011, 13:25
Auto: BJ 40
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów BJ 40

Post autor: Piernik »

Kylon,

Mimo wszystko chyba nie mam wyjścia. Czy znasz kogoś gotowego podjąć się naprawy?

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów BJ 40

Post autor: kylon »

Służę w razie czego częściami. U nas wolne moce przerobowe dopiero w marcu.

Piernik
Posty: 10
Rejestracja: 06 lut 2011, 13:25
Auto: BJ 40
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów BJ 40

Post autor: Piernik »

Kylon,

Nie ma pośpiechu. Może być marzec albo kwiecień. Podstawiłbym całe auto i zostawił na czas potrzebny na naprawę. To nie kłopot. Powiedz kiedy się do Ciebie odzywać i jak się kontaktować.
Mój e-mail: biuro@sezammetal.pl
Tel. 604 29 14 65

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Skrzynia biegów BJ 40

Post autor: Addams »

koszty przed Tobą, używana skrzynia to około 3000, myslę że niepełny remont zrobisz u Kylona taniej

ODPOWIEDZ