40+ w Polsce

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
MoYe
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2017, 20:38
Auto: BJ 45 Holownik
Kontakt:

40+ w Polsce

Post autor: MoYe »

Witam ,minęło trochę czasu od kiedy zachorowałem na 40tkę , ...mam świadomość położenia geograficznego oraz wpływu żelaznej kurtyny na to co nazywaliśmy Polską motoryzacją ,pierwsza 40tkę widziałem w latach 80 będąc na szkolnych pracach przymusowych ,,Wykopki,, w PGR, nie bez znaczenia dla młodego wówczas chłopaka był czerwony lakier pięknej terenowej Toyoty, tak rzadki był to widok przy ogólnej szaroburości nielicznych samochodów ,że to było to coś co przykuło moją uwagę. Lata świetlne po tym incydencie, ale przed wynalezieniem internetu wpadł mi w ręce kolorowy prospekt BJ45 z niego dowiedziałem się,, z czym to się je,, .W ogólnopolskich gazetkach giełdowych 40tek nie było wcale więcej,jak 30 lat później w internetowym Alledrogo .Po pigułce moich fascynacji Modelem FJ/BJ40 korzystając z cudownego wynalazku jakim bez wątpienia internet i szanowne Forum, zadam pytanie które nurtuje mnie od zawsze, ile Nas jest 40+ zarejestrowanych w Polsce ?

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: 40+ w Polsce

Post autor: kylon »

Jakiś czas temu chyba próbowałem liczyć. Nie pamiętam już wyniku ale 40 jest koło 40 ;-)

Awatar użytkownika
MoYe
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2017, 20:38
Auto: BJ 45 Holownik
Kontakt:

Re: 40+ w Polsce

Post autor: MoYe »

kylon pisze:Jakiś czas temu chyba próbowałem liczyć. Nie pamiętam już wyniku ale 40 jest koło 40 ;-)

Uff,ulżyło mi ,bo już myślłem że tylko ja mam takie pomysły ...takie wiadomości pewnie w rejestrach wydziału komunikacji lub policji ale pewnie tajne przez poufne :wink:

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: 40+ w Polsce

Post autor: jezus »

Tajne może nie do końca ale czy wiarygodne. Stan w urzędzie zapewne ni jak ma się do rzeczywistości.

Awatar użytkownika
MoYe
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2017, 20:38
Auto: BJ 45 Holownik
Kontakt:

Re: 40+ w Polsce

Post autor: MoYe »

jezus pisze:Tajne może nie do końca ale czy wiarygodne. Stan w urzędzie zapewne ni jak ma się do rzeczywistości.
Przyjmuje jakiś procent tolerancji,w samym Gdańsku dziennie rejestrują 30-40 pojazdów wg GUS. z czego jedną od paru lat 40tkę to mocno skraca listę...jest to do zrobienia

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: 40+ w Polsce

Post autor: Alban »

Moja jeszcze nie zarejestrowana, ale jeszcze trochę czasu potrzebuję żeby przejść pierwszy przegląd.
Zachorowałem niedawno ale to śmiertelna choroba...
Nigdy jej nie sprzedam.

Awatar użytkownika
MoYe
Posty: 17
Rejestracja: 10 mar 2017, 20:38
Auto: BJ 45 Holownik
Kontakt:

Re: 40+ w Polsce

Post autor: MoYe »

Alban pisze:Moja jeszcze nie zarejestrowana, ale jeszcze trochę czasu potrzebuję żeby przejść pierwszy przegląd.
Zachorowałem niedawno ale to śmiertelna choroba...
Nigdy jej nie sprzedam.
W moim przypadku 40tka jest przyczyną choroby i lekarstwem w jednym ...,trzymam kciuki za powodzenie Twojego projektu

Awatar użytkownika
Alban
Posty: 591
Rejestracja: 17 cze 2010, 21:58
Auto: HDJ 100

BJ 40
Kontakt:

Re: 40+ w Polsce

Post autor: Alban »

U mnie chyba podobnie :-)

ODPOWIEDZ