Fotele nie oryginały w BJ40

Moderator: luk4s7

miesisty
Posty: 58
Rejestracja: 27 lut 2016, 19:26
Auto: BJ40 1979 rok
Kontakt:

Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: miesisty »

Hej
W moim pojeździe fotele oryginalne już dawno "zaginęły w akcji". Mam jakie przeszcepy ale te raczej tez już w fazie zejściowej
Dumam czym to zastąpić? jakieś pomysły? Myślenie o oryginale mnie przerasta (od tygodnia proszę o ofertę na cylinderki hamulcowe i nie mogę dostać, bo podobno tak się nie da, trzeba rozebrać i zmierzyć) ale może coś ciekawego u siebie zmotane co warto naśladować?
MMA

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: kylon »

Czterdziestka to niestety nie współczesne auto do którego wszystko bez problemu pasuje. Jeśli masz krótki VIN nie da się go już jednoznacznie przypasować. System Toyoty tego nie ogarnia. I tak trzy czwarte sprzedawców rozkłada ręce i prosi usilnie o 17 znaków. Po krótkim VIN-ie można tylko wybrać auto z danego roku ale nie pozwala określić dokładnie egzemplarza. Stara czterdziestka przed 80 rokiem miała dwa rodzaje cylinderków zatem aby kupić prawidłowy faktycznie trzeba znać średnicę. Dobrze, że tą średnicę podaje chociaż producent zamienników bo nie Toyota. A i jeden dzień to nie tydzień ;-) Akurat temat cylinderków mnie zainteresował przy przeglądaniu korespondencji ;-). Napisałeś w piątek o 12.58 i 13.04 a odpowiedź była już w sobotę i potem w poniedziałek ;-)
Co do foteli to tam wejdzie sporo klasycznych foteli jak i kubełków choć te to mało wygodne są. Masz zbiornik pod fotelem czy pod podwoziem?

miesisty
Posty: 58
Rejestracja: 27 lut 2016, 19:26
Auto: BJ40 1979 rok
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: miesisty »

Hej
Reakcja była faktycznie szybka, ale nie tylko u Ciebie pytałem. Stąd tydzień, i niestety jak napisałeś nikt nie jest w stanie dobrać ot tak z katalogu
Zbiornik mam pod fotelem pasażera. A pytam o gotowe rozwiązania bo leniwy jestem :) koś już na pewno to odrobił i pomierzył w którym aucie jaki rozstaw szyn itp itd. a jeszcze może nawet dobrał takie trochę z epoki żeby wygalały i nie było poduszek elektryki itp.

P.S.
A tak apropos cylinderków zastanawia mnie jakbym wymieniał albo parę albo komplet to czy faktycznie nie są one zamienne , czy pompa toto obrobi?
P.S.
Mam na tabliczce znamionowej jeszcze magiczne literki BJ40 LV-KW - to coś posuwa do przodu w doborze części?

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2127
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: plum76 »

Fotele to musisz określić wlasne potrzeby. Jak kogos stać to biora Recaro, ja mam takie Obrazek.
Każdy wariant będzie wymagał większej czy mniejszej przeróbki. Uwzględnij swój wzrost i wielkość kierownicy bo po przeróbce może się okazać, że nogi pod kierownicą ci nie wejdą.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: kylon »

O tyle, że można dobrać oryginały po 500 za szt. a sporo ludzie przez wiele lat modzili i zmieniali. ASO nie podaje wymiarów i nadal stare katalogi są bardzo niespójne. Chcąc tańsze trzeba pocierpieć ;-). Dobrze by było aby wszystkie tłoczki były sprawne z samoregulatorami. Wtedy choć i tak ciężko można doprowadzić do sukcesu.

miesisty
Posty: 58
Rejestracja: 27 lut 2016, 19:26
Auto: BJ40 1979 rok
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: miesisty »

A co to za fotele? Bo też patrzyłem ze może ze zintegrowanymi pasami od jakieś BMW cabrio.

Tak czy inaczej jak ktoś ma patent na fotel to poproszę.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: kylon »

500 dotyczyło cylinderków ;-)

Awatar użytkownika
plum76
Klubowicz
Posty: 2127
Rejestracja: 10 gru 2009, 16:04
Auto: UZJ40
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: plum76 »

Bmw 850

Awatar użytkownika
Rokfor32
Klubowicz
Posty: 8289
Rejestracja: 31 paź 2008, 21:15
Auto: Wiele. Różnych. Większość Toyoty.
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: Rokfor32 »

Do J4 nie jest łatwo dobrać fotele ze współczesnych aut. Ze względu na przetłoczenie podłogi fotel musi być cienki jak naleśnik - i większość fajnych (i tanich) foteli wychodzi za wysoko.

Jeżeli trafisz na niezniszczone - to możesz zastosować fotele z J7 w wersji amortyzowanej. Siedzisko, wraz z szynami odkręca się od tej amortyzujacej podstawy, i jest to taki właśnie "naleśnik". Przy okazji, dosyc mocno zbliżony rozstawem szyn do mocowań J4.

Ale trzeba sporo szczęścia, żeby utrafić niezniszczone.

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: mirmlo »

Dopiero teraz poczytałem o Twoim zapotrzebowaniu na fotele. Mam oryginały chyba do zbycia i raczej do renowacji . Moje auto nie będzie oryginalne i zastępuję je siedziskami z mazdy rx8.

Fazi
Posty: 474
Rejestracja: 31 maja 2009, 20:46
Auto: HJ61
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: Fazi »

Byłbym zainteresowany - możesz podesłać zdjęcie na @ (jest w stopce)

mirmlo
Posty: 76
Rejestracja: 19 sty 2015, 20:38
Auto: fj40,lj78,zmoty r??ne, ale w cz??ci toyoty
Kontakt:

Re: Fotele nie oryginały w BJ40

Post autor: mirmlo »

Zrobię zdjęcia i podeślę. Masz niedaleko...

ODPOWIEDZ