J4 wyciągarka mechaniczna

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
muzyczka
Posty: 153
Rejestracja: 18 cze 2007, 11:02
Auto: Toyota BJ40, HDJ80

J4 wyciągarka mechaniczna

Post autor: muzyczka »

Wydaje mi się że do 40tek były oryginalne mechaniczne wyciągarki, tylko nie pamiętam czy na korbę czy napędzane silnikiem. Wiecie coś na ten temat ? Ile to może kosztować ?

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: jezus »

Zwyczajna wyciągarka mechaniczna napedzana przez silnik ...cena...znajdz najpierw takową winde a cena sama sie znajdzie.... :mrgreen:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: kylon »

Oczywiście, że wiemy :wink:. Mechaniczna wyciągarka występuje z całym systemem wałków oraz PTO. Fajny kawał mela montowany z przodu. Jak znajdę zdjęcia takowej to wkleję. Kiedyś remontowaliśmy jedną na taką ładną. Nie jest to mega wytrzymała wyciągarka do super extremu (potrafi pęknąć obudowa) ale do zabawy, pracy itd. jak najbardziej. Jej uciąg można zwiększyć poprzez wymianę metalowego bezpiecznika na mocniejszy lecz może to wpłynąć negatywnie na dalsze podzespoły. PTO czyli przystawka odbioru mocy przykręcana jest bezpośrednio do reduktora w przygotowane miejsce zasłonięte dekielkiem na 6 śrub.

Ile to kosztuje :?: Niestety nie mało. W Polsce obecnie znam gościa co ma trzy sztuki i chce za nie po 4600 PLN (same wyciągarki). Czarek sprzedawał PTO coś chyba po 2000 -2500 PLN (jeśli sie mylę popraw mnie Czarku). W ASO taka przystawka kosztuje koło 7 tyś. Można wyciągarki znaleźć na niemieckim ebay. Ceny zaczynają się od 500 ojro. Licytowałem kiedyś sztukę i odpuściłem przy 800. Całość czasem sie pojawia w opcji kup teraz za 1500 ojro i drożej. Do tego trzeba jeszcze mieć mocowanie samej wyciągarki oraz wajchę do przełączania PTO.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: kylon »

jezus pisze:Zwyczajna wyciągarka mechaniczna napedzana przez silnik ...cena...znajdz najpierw takową winde a cena sama sie znajdzie.... :mrgreen:
Mister. Nie kasztań :wink: - nie to forum :mrgreen:

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: jezus »

Ja tylko odpowiadam na zadane pytanie... :mrgreen:

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 465
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: radomada »

Wyciagarke mechaniczna w Polsce jest bardzo trudno zdobyc, jedynie mozna znalesc w Niemczech ale i tam moga byc trudnosci.W Polsce pojedyncze 40 maja takie wycigrarki.Widzialem jedna zamontowana (www.expedycja.pl) przed laty.
Adam

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: kylon »

Na samochodach było ich całkiem sporo. Nie wiedzieć czemu ludziska je demontują i sprzedają. Może dlatego, że ich cena często sięga ceny samego samochodu jeśli jego stan jest kiepski.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18003
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: kylon »

Obrazek

jezus
Posty: 1805
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: jezus »

Dziwie się że ludziska którzy maja za co zeszpejować swoje bryczki pchają sie w elektryki bądź hydrauliki. Mechanik ma w nominale bodajże 2 Tony uciągu....ale uwieżcie...pamiętam wyciągarkę w 40-ce Adama S.....aczkolwiek powala mnie wyciągarka zamontowana w 80-ce znajomego. Jej waga prócz oczywiście przystawki i wałów to zapewne nie więcej niż 20kg (zdejmowałem ją w terenie)......ciąga ten fortepian po błockach i do tego nigdy nie używaliśmy kół by jej pomagać. Oczywiście dla jej dobra ciąganie jest przez bloczek....ale jadąc takim salonowcem czas nigdy nie miał większego znaczenia.
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 15 lut 2009, 16:44 przez jezus, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
radomada
Klubowicz
Posty: 465
Rejestracja: 06 lut 2009, 13:14
Auto: FJ40
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: radomada »

W mojej 40 nie ma sladu po wyciagarce mechanicznej(w wykladzinie podlogowej nic nie bylo wycinane).Moja 40 w Niemczech byla juz przeznaczona na "smierc" i nic przed tym stanem jej nie wymontowywano.

Adam

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: Meris »

7 lat uzywam mechanika na TLC60, 5-6 sziongnelem (1-2 za rok bo jest deficita) z Vladivostoku i inny teraz majo.. cena wzrosla od 800usd do 1200eu... a jescze pszesylka.... :evil:
Zamienylem wtycke na twardy dubel i uciong mam taki ze 8mm stalowa lina rwie... teraz mam 9,3mm lina i juz ok... :) nafainiejsze zec to szybkosc zwijania i niezawodnosc, pszez rok tyko sprawdzam czy olej niewyciek :)
na 40ke wincz ten sam co i na 60-70 modeli, tyko ruznisie PTO, ma revers i dwa wyscia - na psuzd i na tyl.. inne dziury do montowania i szerse okno. Na 60-70 PTO tez kilka modeli z rewersem i bez ale mocowanie jednakowe...
Teraz mam na 80ke komplet mechanika ktury juz z aluminium, ale czekam okazji zmiany auto albo reduktora z "okienmkem" i wtedy zamontujie :)

foto jak teraz zamontowano i jak wczesnej bylo ...

jezely macie pytanie, to mam doswiadczenie w tym winczu :wink:
Załączniki
mytlc.jpg
(51,82 KiB) Pobrany 896 razy
DSC02175.JPG
(61,43 KiB) Pobrany 896 razy

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: Kwiatec »


Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: konus »

Niestety z gościem niema żadnego kontaktu.

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: Kwiatec »

konus pisze:Niestety z gościem niema żadnego kontaktu.
widzę że kolega czujny :)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: wyciągarka mechaniczna

Post autor: konus »

Jak ważka.

ODPOWIEDZ