Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 13 lis 2018, 0:03
części toyota

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [S] j95
Awatar użytkownika

Auto: brak
dobry

dumałem i wydumałem, że jednak chcę cichsze i ładniejsze wnętrze - znaczy potrzebuję j12. ZDROWĄ!

Sprzedam, wymienię..

Auto dobre i fajne
jeździ i będzie jeździć długo

p.s. nowe wtryski (tak, cztery, tak, drogo) i przekładnia po regeneracji.

p.s. dziurawa rura ale to ogarnę

wymaga kosmetyki wizualnej. Robiłem z 5 lat temu poprawki ale wyłazi

wygląda jak na zdjęciu. Jak kto życzy to opiszę co tam zrobione czy coś...

Obrazek

w odpowiedzi na liczne obydwa pytania na pw:

rok 2001
jestem drugim właścicielem
przebieg 415 - prawdziwy

silnik, skrzynia - wszystko suche i pracuje idealnie. Wtryskiwaczy po blisko 2 koła nie wkładałbym do auta jakbym sobie go nie pomierzył...

rama zdrowa

modyfikacje:

2 x superwinch
progi i zderzaki
zawias kombinowany - 2": dobinsons, ome, lovels. Wahacze tylne customowe. Wszystkie tulejki, sworznie czy inne bzdety - oryginały. Wszystko zdrowe, żadnych luzów.

przekładnia po regeneracji - z nowymi czymśtam i czymśtam. Drogo było, jest gwarancja.

opony at, 32"
felgi -15

jest to d4d - czyli jedzie jak auto.

cena - 30

Tytuł: Re: [S] j95
Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: Miałem: KZJ95
Będę miał: większy Lux'us
Pamiętam, że cztery lata temu też tak dumałeś ;-) I jak już gotów byłem przyjechać po auto to się rozmyśliłeś. :lol: Pomyślałem wtedy, że Ci użytkownicy Toyot są jacyś niestabilni emocjonalnie, bo nie byłeś pierwszym, który chciał sprzedać, ale się rozmyślił. :lol:
Tym razem życzę Ci konsekwencji w dumaniu. :wink:

Awatar użytkownika

Auto: GRJ 120
Jeep Cherokee
Beduin pisze:
Pamiętam, że cztery lata temu też tak dumałeś ;-) I jak już gotów byłem przyjechać po auto to się rozmyśliłeś. :lol: Pomyślałem wtedy, że Ci użytkownicy Toyot są jacyś niestabilni emocjonalnie, bo nie byłeś pierwszym, który chciał sprzedać, ale się rozmyślił. :lol:

Stabilność emocjonalną uzyskuje się po zakupie j12 właśnie, :roll: bo rozglądasz się dookoła i co? Doopa, meta, :cry: koniec zabawy, nie ma na co wymienić sprzętu :evil: Jak żyć, sie pytam? No jak? :mrgreen:

Awatar użytkownika

Auto: ...zawsze coś POTOYOTOWANEGO
Widzę to co widzę i w ogóle się nie wstydzę
Niech się wstydzi ten co robi, nie ten co widzi
Troxil pisze:
Beduin pisze:

Stabilność emocjonalną uzyskuje się po zakupie j12 właśnie, :roll: bo rozglądasz się dookoła i co? Doopa, meta, :cry: koniec zabawy, nie ma na co wymienić sprzętu :evil: Jak żyć, sie pytam? No jak? :mrgreen:

dla mnie 120 dała stabilność emocjonalną ale tylko na chwilkę ...a i tak dupsko ponosi w stronę 80/100/HZJ od 76 w górę!!!

...zależy komu co jak leży ;-)

Awatar użytkownika

Auto: brak
Beduin pisze:

bo to dobre auto i szkoda sie rozstać - bo zasadniczo jest nudne. Działa bez scen. Przed wyjadem nie sprawdzasz oleju.. wsiadasz i jedziesz. Raz do roku grubszy serwis z garścią tulejek i sworzni.. i tyle.

Niemniej - w naszych wycieczkach coraz mniej czasu na przelot, poza bałkanami nie bywamy nigdzie (no może poza kilkoma imprezami typu zlot). Poza tym - mamy inne auta: cj7, samuraj, rr, blazer...

tą razą się nie rozmyślę.. raczej
:)

kilka osób prosiło o foty. Zatem je tu wrzucę. Nie focę auta jakoś specjalnie więc będą scenki rodzajowe.

tu jedziemy na wycieczkę. Widac tylną wyciągarkę. Zderzak wygląda cieżko i masywnie ale jest lekki - górny panel to wypełniacz z cienkiej blachy. środkowy panel jest alu itd.

Obrazek

Obrazek

tu uszlachetniamy zlot LR

Obrazek

Obrazek

maskę zdobi gustowna grafika
Obrazek

czasem używam wyciągarki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

auto jest stare i terenowe - więc lakier jest daleki od igiełki. Malowałem kilka lat temu jakieś błotniki ale na rantach - tam gdzie piaskowanie spod opony się odbywa - jest rude. Progi też mają już wykwity. Kosmetyka a nie grube roboty... niemniej trzeba to zrobić.

Od strony mechanicznej:
Nie trzeba nic robić. KLuczyk w prawo i można dookoła świata. Krzyzaki przesmarowane, oleje zmienione. Luzów nie ma. Wibracji też. Luz wagonowy - ja nie zauważam - taki sam od ostatnich 100 tys. Ale jak ktoś bezrozumnie będzie szarpał gazem na reduktorze to wyczuje.. tylko po co?

Nie cieknie nic. Wszystko brudne - łatwo poznać.

W tym roku nie robiłem przeglądu przedniej wyciągarki. Działa oczywiście niemniej raz na rok staram się przesmarować łożyska rolek, przewinąć linę prawidłowo i takie tam. Tyna jest schowana i nic tam jej nie syfi ale przód zbiera chłam z drogi i koroduje aluminium. Podobnie klemy od akumulatorów i do wyciągarki - raz do roku trzeba to wyczyścić i posmarować nowym smarem.

tyle..

esteta natomiast będzie miał sporo do roboty - wnętrze nosi ślady rodzinnych wycieczek z małymi dziećmi, legendarna jakość tapicerki na drzwiach itd.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]