Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 14 gru 2019, 1:18
www.mtmprofi.pl.pl

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: LX450
Ostatnio poważnie myślę o sprzedaży mojego LX450.... może ktoś chce zrobić sobie prezent pod choinkę?

auto po prostu jest bardzo mało używane (to obecnie 3 auto w rodzinie) i więcej stoi niż jeździ. Do tego trochę zaczyna mi brakować miejsc garażowych. Ogłoszenie na razie tylko tu, jeśli nie będzie odzewu i się nie rozmyślę to wrzucę na internety.
Auto należy traktować jako uczciwą bazę - na pewno coś się znajdzie do zrobienia ale ogólny stan jest moim zdaniem bardzo przyzwoity. Największe bolączki dotyczą oczywiście blacharki (o czym później). Nie jest to materiał na oldtimera a raczej na wyprawówkę.

Postaram się opisać jak najwięcej:

Informacje o aucie:
wersja USA 1997 z końca roczników osiemdziesiątek
silnik 4,5l benzyna + lpg (butla 90l w miejscu koła zapasowego)
automat + full time 4x4, z blokadą centralnego dyfra na 4low (mosty otwarte)
Auto z USA - nie znam historii tam. W moich rękach od ponad 2 lat - zrobione ok 10-12 tys mil przez ten czas.
Kupione i przerabiane z planem wypadów off-roadowych ale wiele tego nie było bo rodzina wolała inne wyprawy. Zatem auto używane weekendowo turystycznie wokół komina - drogi polne, leśne, jakieś 2-3 rajdy w turystyku itp, (nie topione).
Dodatkowo sporadycznie przez żonę do jazdy na codzień.

Plusy:
- Silnik, skrzynia, mosty - działa bez zarzutu, ciche i sprawne.
- ładne wnętrze - "lexusowe"
- automat
- klima automatyczna (sprawna)
- zarejestrowane na 7 osób - jest komplet 7. foteli (skóra) - 2 w garażu
- w konfiguracji 5 osób - jest zabudowa wyprawowa bagażnika za sklejki (trochę niedokończony projekt, bo trzeba obić wykładziną - daję taką pod kolor)
- wypinany hak USA
- Auto zarejestrowane na mnie, ubezpieczone, ważny przegląd
- instrukcje, Haynesy, papiery od gazu itp.
- garażowany (wiata)

Kupione jako stock na małych śmiesznych kółkach - nie był jeżdżony wcześniej w offroad.
lift i większe koła dołożone przeze mnie na początku 2018 roku w Escape 4x4 (zakup i montaż):
sprężyny progresywne Lovells,
amortyzatory Profender,
snorkel,
wyciągarka Escape xtr,
bagażnik dachowy + oświetlenie na przekaźnikach.

4 opony Kumho KL71 285/75/r16 w bdb stanie - 5szt (zapas nówka szktuka) na oryginalnych felgach alu (5 szt)

Auto utrzymywane w sprawności mechanicznej - klocki, oleje, filtry itp wymieniane na bieżąco.
Zrobione min:
- uszczelnienie silnika + miski olejowej
- wymiana wszystkich olejów
- wymiana tarcz, klocków
- rok temu nowy akumulator
- i inne pomniejsze sprawy

Usterki "nieeksploatacyjne" z jakimi się spotkałem przez 2 lata:
- był problem z odpalaniem. Ogarnięto to poprzez wymianę rozrusznika + przejrzenie instalacji. Temat do dziś się nie powtórzył.
- regeneracja przekładni kierowniczej z powodu wycieku.

Minusy:
- Nadwozie do poprawek blacharskich - nadkola tył (prawe zżarte, lewe lepiej ale też do roboty), progi + korozja w paru miejscach na karoserii (na tylnej klapie, przy uszczelkach) Zdjęcie najgorszego z najgorszych miejsc na foto - poza tym jestem lepiej / raczej kosmetyka ale gram w otwarte karty...
- za to rama wygląda całkiem dobrze - poza paroma miejscami z nalotem jest ok.
- Lakier ma jakieś odpryski / odrapania od krzaków itp.,
- Drobne kaprysy elektryki - ciężko chodzą prowadnice szyb, centralny czasem nie domyka drzwi tył, nie działa jeden monitor DVD itp.

Na chwilę obecną to tyle - reszta do obejrzenia i dogadania na miejscu.

Plusominusy:
- Auto prywatne ale sprzedawane na FV VAT 23% bo mam działalność. Jak ktoś może to odliczy VAT.
Za auto z dodatkami chciałbym dostać w okolicach 45 tys (brutto). Wszelkie negocjacje cenowe tylko na miejscu!

W ostateczności mogę rozważyć wymianę na jakiegoś suva typu RAV4/Outlander (benzyna, automat, 4x4).

Auto stoi w Zalesiu Górnym (Piaseczno) i tu można je oglądać po wcześniejszym umówieniu.

Kontakt:
- Wiadomość na forum
- tel. 508386218
- mail: endi8888@o2.pl
jeśli nie odbieram proszę o sms/mail - odezwę się.

Do auta mam trochę dodatkowego szpeju, który dla forum TLC dodaję w cenie wywoławczej:
- łańcuchy śniegowe do dużych kół (nowe - nie rozpakowane)
- hi-lift + akcesoria typu taśmy itp.,
- markiza boczna HEX - niezamontowana,
- oryginalny bagażnik z dachu (relingi),
- wszystko co mi się jeszcze do tego auta znajdzie w garażu;)
- rejestrator jazdy (kamera przód i tył), z kamerą cofania.

FOTO:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika

Auto: LX450 '97, RJ70 '85
Cholera miałem inne plany... ;)

Jaka instalacja gazowa i jak stara?
To są nowe skórki??
Wystawisz fakturę VAT-UE?
Ramki szyb przesuwnych ok?

Awatar użytkownika

Auto: LX450
Instalacja raczej stara - niestety była już w aucie jak kupiłem. (osobiście bym gazu nie zakładał)
Wg. dokumentów zakładana w sierpniu 2012, przy 192 tys mil. Reduktor BRC Genius Max, Butla Stako, Wielozawór BRC. Wlew ukryty pod klapką koło wlewu paliwa (wkręca się przejściówkę do tankowania).
Tyle wiem.. po zakupie zleciłem wymianę filtrów itp i jeżdżę. (instalacja działa).

Skóry są oryginalne w dobrym stanie - jedno małe przetarcie na fotelu kierowcy. Obszyta była tylko kierownica (pod kolor wnętrza).

co do FV - dowiem się, bo nie mam pojęcia.

Ramki na moje oko ok - szyby przesuwne się otwierają i zamykają. Jak podasz e-mail (pw) to w środę cyknę fotki i doślę.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]