Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 19 sie 2018, 21:34
www.tlc-camp.pl/sklep/

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Awatar użytkownika

Auto: była J95 Jagoda, jest J120
Witam,
Toyota Land Cruiser 120, 2007 rok, 3.0 D4D 173 km, przebieg 168500 udokumentowany, potwierdzony przez ASO Toyota. Salon Polska. Gwarancja ASO do końca grudnia 2018, kupiony w programie "Toyota pewne auto" z przebiegiem 153 913 w Toyota Włochy. Rama super zdrowa, bez ognisk rdzy, dziur itd. Wspaniały stan. Pełna historia serwisowa.
Wymieniony:
rozrząd,
uszczelnienia wtryskiwaczy,
uszczelka pokrywy zaworów,
lewy tylny amortyzator,
łożyska kół przednich lewe, prawe,
półoś lewa kompletna,
silentblocki lewe, prawe, przód, tył,
filtr powierza, paliwa
Korekcja wtrysków mierzona w ASO Toyota Włochy 14.06.2018 0,0 ; 2,0 ; 2,7 ; 0,1;
4 nowe opony zimowe Bridgestone Blizzak na oryginalnych aufelgach Toyota.
Kupiony jako w pełni cywilne auto po właścicielu z 1961 r., który zostawił w rozliczeniu i kupił nową 150tke.

Ja dołożyłem:
koła 32 cale, na feldze 16 (dedykowana do TLC i Hiluxa),opona BFG AT K02 265/75/16 (3500 zł),
osłony pod silnik i skrzynię z reduktorem (1100 zł),
własnoręcznie zrobiona zabudowa w bagażniku, pozwalająca na wygodne spanie w środku 2 osób.
Auto szczęśliwie spędziło z nami majówkę w Rumunii i wakacyjny urlop w Bośni, Czarnogórze, Albanii i Serbii. Używany turystycznie, rozsądnie (to nasza 2 TLC, wcześniej była J95), bez upalania, topienia itd.
Pneumatyka działa, jest po przeglądzie w ASO i będzie służyć jeszcze długie lata. Zawieszenie, silnik, skrzynia bez zarzutu. Blokada centralna, reduktor, kontrola zjazdu ze wzniesienia, wszystko sprawne. To młode, zadbane auto, z polskiego salonu, z pewną, udokumentowaną historią i gwarancją ASO Toyota, co dodatkowo potwierdza jego świetny stan.
Sprzedaję ze smutkiem i żalem, niestety sytuacja zawodowa ulega u mnie drastycznej zmianie i jestem do tego zmuszony.

Cena 69 000 / dla Was 67 000 zł w wersji turystycznej (5 nowych kół, osłony podwozia, zabudowa)
66 000 / dla Was 64 000 zł w wersji cywilnej na kołach zimowych
VIN: JTEBZ29J200133103
nr rej.: WD 0484H
data 1 rej.: 30.03.2007
Serdecznie zapraszam do oględzin. To naprawdę świetne auto, z którym z żalem muszę się rozstać.
7.08 jestem umówiony w ASO Toyota na gwarancyjną naprawę klimatyzacji, bo pada chyba jakiś czujnik, wyłącza klimę przy upałach. Oraz na ogarnięcie wspomagania kierownicy, bo zaczęło ciężej chodzić. Możliwość kupna auta dopiero po tym serwisie ale już teraz zapraszam do oglądania, jazdy próbnej. Po za tymi dwoma usterkami, które zaraz będą naprawione, auto w pełni sprawne.

Warszawa
512 469 832 Michał

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Sent from my iPhone using Tapatalk

Awatar użytkownika

Tak wyglądał w dniu zakupu w ostatnich dniach grudnia 2017

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: BJ42
Ładna ta rama. Faktycznie.
Korekcja 2,7 czy -2,7?

Awatar użytkownika

kylon pisze:
Ładna ta rama. Faktycznie.
Korekcja 2,7 czy -2,7?

Dziekuje. Ładna rama jak i auto, o czym dodatkowo świadczy program Toyota pewne auto i gwarancja na nie udzielona. Z reszta może kojarzysz, bo wyjeżdżaliśmy z Campa jako jedno z ostatnich aut. Kiedy Wy pakowaliscie swój mandzur, my siedzieliśmy i korzystaliśmy z uroków przyrody i pogody :)
Co do korekcji mam zapisane dokładnie tak:
1. - 0,0
2. - 2,0
3. - 2,7
4. - 0,1

Czy kreska jest myślnikiem czy minusem nie wiem ale postaram dowiedzieć się w przyszłym tygodniu jak wstawię na serwis.

Klubowicz
Awatar użytkownika

Raczej minusem. A Toyota Pewne Auto raczej nic dla mnie nie znaczy. To taki sam komis jak inne w mieście. Wiem co piszę bo bardzo dużo samochodów oglądam przed zakupem. Również stamtąd. Oczywiście nic nie sugeruję w przypadku Twojego auta. Widzę po zdjęciach że jest ładne.
Jeśli jest -2,7 to jednak sugerowałbym wymianę ;-). Niech to zrobi np nowy właściciel. Warto po prostu aby taki ładny samochód długo posłużył i cieszył oko.

Awatar użytkownika

Próbowałem jak tylko mogłem, żeby wymienili mi wtryski na gwarancji, tak na zaś, żeby skorzystać z tej gwarancji, jednak po założeniu zlecenia i sprawdzeniu przez nich uznali, ze jest dobrze. Z reszta auto chodzi jak malina, a w razie co jest gwarancja do końca roku, wiec i głowa spokojna gdyby coś się miało wydarzyć. Mam podpisany dokument z ASO w tej sprawie. A ich podejście do klienta jest naprawdę dobre, bez cwaniactwa. Chociażby łożyska czy amortyzator wymienili bez problemu, wiec gdyby wtryski się tez kwalifikowały to tez by to zrobili. Wiem, ze to jest bolączka tych silników ale skoro ASO twierdzi, ze mam jeździć i niczym się nie martwić to nie mam powodów im nie wierzyć.

Klubowicz
Awatar użytkownika

No i super. Pamiętam autko z Campa i jak wyjeżdżałeś to nawet z kimś rozmawiałem o wtryskach i pokazałem Twoje auto że ładnie pracuje. Za Tobą jechała czarna stodwudziestka która pracowała dużo gorzej i poddymiała. Rozmówcy powiedziałem, że tu ma przykład auta z wtryskami w nienajlepszym stanie.

A teraz ciekawostka.
Dwa lata temu byłem oglądać bardzo drogą stodwudziestkę tam że właśnie.
Miała być super hiper. Pech chciał, że Pani która mnie obsługiwała chyba była na początku kariery bo z każdym pytaniem latała do doradcy. Zostawiła na biurku kartę przeglądową z przeglądu przedsprzedażowego. No zajrzałem ;-). Jak wół długopisem napisane było 3 wtrysk do wymiany i podana dość wysoka wartość korekcji. Zapytałem ją o to. Poszła ponownie na konsultacje. Po powrocie usłyszałem. Nie to tak sobie tylko mechanik coś napisał. Samochód miał malowany przód i tył. Jak to pokazałem to też było zdziwko i wycof bo jednak przyszedł świadomy klient.
Także różnie to bywa ;-)

Awatar użytkownika

Jak w wielu miejscach niestety trafia się cwaniacy. Choć ja akurat z tego ASO jestem zadowolony, z auta rownież. Szukałem następcy 95 na długie lata i kupiłem auto, którego jestem pewien, szczególnie po zrobieniu paru rzeczy na gwarancji. Wsiadam i jadę na wakacje bez żadnych obaw. Bardzo żałuje, ze muszę sprzedać ale to nie Bravo Girl i nie będziemy się nad tym rozwodzić. Męska decyzja podjęta i mam nadzieje, ze auto trafi w dobre ręce i będzie cieszyć przyszłego właściciela tak jak cieszy mnie.

Moderator
Awatar użytkownika

KALI pisze:
po zrobieniu paru rzeczy na gwarancji

Masz na myśli gwarancję programu Pewne Auto? Bo fabryczna skończyła się już ładnych parę lat temu...

No i taka myśl chytra mi przyszła do głowy - skoro tak ochoczo wymieniają różne rzeczy na tej gwarancji, to jestem ciekaw za ile odkupili auto od poprzedniego właściciela. Jak wiadomo w ostatecznym rozrachunku musi wyjść dla sprzedającego na plus.

Awatar użytkownika

Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Przykro mi słyszeć że sprzedajesz, mam nadzieje że jeszcze spotkamy sie nieraz w terenie może innym autem ;)

Apropo gwarancji, ja tez kupowąłem w Toyocie, 2007 rok, pierwsza rejestracja 2008 i nie chceli mi dac gwarancji bo auto jest za stare. Wiec co salon to zwyczaje.

Awatar użytkownika

Jest dobrze. Będzie nowa pompa wspomagania i sprężarka klimy. Niestety nie mają części na stanie i trzeba poczekać. Auto stoi w ASO Toyota Włochy, gdyby ktoś chciał już obejrzeć, nie ma problemu. Będę też informował, jak dojadą nowe części.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]