X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: wista-wio »

Witam
Zaprasza serdecznie na jubileuszową imprezę plenerową do mojej Leśniczówki . Jest to spotkanie jak co roku :D bardzo ciekawych ludzi i tych co kochają mieć przed sobą kawał maski a za sobą chlupiace błoto :mrgreen: i tych co kochają konie te prawdziwe żywe rżace . Zapraszam rodziny a szczególnie z dziećmi , są przejażdżki furmankami wozami ciągnikami , zresztą bardzo ciekawie wygląda ta kawalkada przeróżnych maszyn ... terenówek też jest sporo ...dla dociekliwszych wszystko na mojej stronce :)
http://swieto-konia.lesniczowka-smolnica.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;

...za temat nie dokońca samochodowy przepraszam ...
ale offroudowcy co roku bawią się na niej przednie :mrgreen:
Załączniki
...a to ja jak siedzę na moim koniu Denirze
...a to ja jak siedzę na moim koniu Denirze

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: wista-wio »

Jeśli ktoś ma ochotę spędzić weekend w towarzystwie fajnych ludzi to już w piątek wieczorem , siedzimy przy ognisku gotujemy w kuchni polowej . Przyjadą ludziska z całej polski z Poznania z Lublina pewno i z Bielska z Tychów . Bedą koniarze i ci kochający błoto schnące na silnikach i ten jedyny w swoim rodzaju zapach . Wysłuchamy wrażeń z wypraw Krymskich , Kaukazkich, Armeńskich , i tych z gór Taurusu ... będzie wesoło
Załączniki
taki mamy znaczek imprezy
taki mamy znaczek imprezy
Swieto Konia 2012-ver 2-do druku-01 - Kopia.jpg (84,95 KiB) Przejrzano 7792 razy

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: fobos »

Na stronie znalazłem tylko informacje dla konnych uczestników. Czy możesz przybliżyć o której i gdzie ( trochę dokładniej, może współrzędne GPS ) można przyjechać ? Jaki jest program off-road ? Czy impreza tylko na sobotę, czy sobota / niedziela z noclegiem ?
A..... i tak na szybko, czy to ta Smolnica koło Gliwic.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: wista-wio »

już wyjaśniam :
zabawa ma charakter rodziny i polega na tradycyjnym Hubertusie konnym , goscie jadą różnego rodzaju pojazdami wozami furmankami ciągnikami samochodami terenowymi itp ... trasa nie jest długa to około 10-15 km wszystko po lesie . W kilku miejscach goście oglądają dość skomplikowane eskapady uczestników jadących na koniach . Zabawę w terenie kończy gonitwa za lisem oraz rozdanie prezencików dla dzieci podziękowań itp(maluchy też szkają swojego liska) potem jest wspólna biesiada przy ognisku. Dla samochodów terenowych też kila razy przewidziałem atrakcyjny przejazd po Haudzie kopalnianej ... niestety od kilku lat zmniejszyła się jego atrakcyjność ponieważ ja nie bardzo mam czas na poprowadzenie przejazdu a MUTTowcy przyjeżdżają raczej jako goście i nie praktykują w tym dniu taplania się w błocie . Offroudowcy nie znający terenu nie mogą jeździć samopas- NIESTETY. Jesteśmy też mocno ograniczeni czasem zabawa zaczyna się o 12 konczy o 15 -16 potem biesiada i już jest ciemno .
Ale ale dla bardzo chcących utopić swe auta lub tylko troszkę pobrudzić , jest taka możliwość ponieważ co roku załatwiam zezwolenia na wjazd na haudę ... z jednym zastrzeżeniem najpierw zabawa konna i w żadnym stopniu jazda terenowa nie moze kolidować z biesiadą rodzinną .
Organizatorzy przyjeżdżają już w piątek wieczorem , przygotowujemy kuchnie polową , drewno na ognisko , rozkładane są ławki namioty oraz ostatnie porządki grabienie sprzątanie itp potem kolacja przy ognisku i wspólne wspominanie minionych wypraw przygód dokonań ( spotykają się ludzie z różnych środowisk koniarze wyprawowicze ułani offroudowcy bardzo ciekawi :) śpimy w namiotach samochodach na sianie . Po porannym śniadaniu (przeważnie jajecznica) każdy rozchodzi się do swoich obowiązków

Smolnica koło Gliwic
http://maps.google.pl/maps?hl=pl&ie=UTF-8&tab=wl" onclick="window.open(this.href);return false;

pozdrawiam

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: fobos »

Czy można przyjechać w piątek i pomóc w organizacji, by wieczorem posiedzieć przy ognisku i posłuchać opowieści ?

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: wista-wio »

fobos pisze:Czy można przyjechać w piątek i pomóc w organizacji, by wieczorem posiedzieć przy ognisku i posłuchać opowieści ?
oczywiście !!! :D będzie miło
około 16-17 przyjadą chłopaki z http://www.sat4x4.pl" onclick="window.open(this.href);return false; będziemy przygotowywać żarełko w kuchni polowej przyjadą ułani z Wodzisławia , Pszczyny i w nocy z Poznania . Posłuchamy o Krymie Turcji Gruzji Chorwacji Albanii Serbii ... bo w te miejsca moich przyjaciół zawiało w tym roku :lol:
spanko polowe (namioty samochodziki) , ale można na sianie . W leśniczówce pewno zalegną co delikatniejsze dziewczyny. Około godziny 9 wyruszy ekipa sprawdzić trasę i przeszkody konne , czy jacyś dowcipnisie nie porozwalali (zawsze jest wesoło ) :mrgreen:
Załączniki
nasze ognisko...
nasze ognisko...

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: fobos »

Super. Rezerwuję termin, ale jeszcze nie mogę się zadeklarować na 100 %

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: consigliero »

A konia można też dostać , na zasadzie uczestniczyć czynnie w imprezie?
Psa też można zabrać ze sobą?
PozdrawiaM Marek

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: wista-wio »

consigliero pisze:A konia można też dostać , na zasadzie uczestniczyć czynnie w imprezie?
Psa też można zabrać ze sobą?
PozdrawiaM Marek



witam:
psa oczywiście tak , jeśli tylko jest bezpieczny dla otoczenia . W imprezie bierze udział sporo dzieciaków , i oczywiście konie , pies musi być oswojony z tymi zwierzętami ( konfrontacja pies koń bywa nieprzyjemna) . Jeśli chodzi o wypożyczenie konia ...Hmmm nie chciałbym być źle zrozumianym ale koń to nie samochód i bez przygotowania na obcym koniu nie da się pojechać w teren a co dopiero przejechać dość wymagającą imprezę , to nie jest spacerek. Mówiąc językiem samochodowym : to jest ciężki offroud wymaga sporo umiejętności i dużego zgrania człowieka i konia … na naukę tutaj nie ma czasu, koń to żywa istota a nie kawałek metalu (nawet jeśli jest najpiękniejszy i bardzo drogi)
nie bardzo rozumiem pytania : A konia można też dostać ?

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: consigliero »

Pies jaki jest każdy widzi, oczywistym jest że na imprezie moje oczy muszą być zawsze zwrócone na psa zwłaszcza gdy w grę wchodzi masa ludzi. Co do zwierząt to owszem jest nimi zainteresowany ale zawsze staraliśmy się oswajać go z inwentarzem . Teraz w miarę spokojnie mogę go przeprowadzić bez smyczy i obroży przez stado kur na 99,9% pewności ,stado kaczek wymaga większej ostrożności . Kozy go interesują , krowy tylko te które próbują się z nim bawić w jego nomenklaturze. Z końmi miał trochę spotkań i był czas że gonił za dorożką a teraz przechodzi obok dorożek na rynku kompletnie obojętnie. Dostać konia ,to taki skrót myślowy , czy można będąc na miejscu dosiąść konia . Oczywistym jest że jestem laikiem jeżeli chodzi o jazdę , zwłaszcza gdy w grę wchodzi pogoń za lisem czy coś w tym rodzaju. Zdarzyło mi się jechać dawno temu w galopie , ale gdy po kilku latach będąc w Dżonkowie postanowiłem spróbować ponownie jazdy to przy próbie galopu w hali wypadłem na pierwszym zakręcie , ponowna próba skończyła się sukcesem . Galop w drugim kierunku i ponownie wypad na pierwszym zakręcie ,ale tym razem udało mi się w miarę sensownie zeskoczyć z konia a nie jak za pierwszym razem ciężko przywitać się z matką ziemią . Zasadniczo koni używaliśmy jak dzieci były mniejsze a teraz to tylko zażywam depresji :( . Mam nawet 3 siodła wiszące w garażu ale bynajmniej od tego nie przybywa mi umiejętności jeździeckich. Kiedyś miałem szwagra który był z Twojej branży i wtedy było inaczej, a teraz wszystko się pokręciło.
No a ostatnio to byłem w siodle całkiem niedawno tylko też nie bardzo mi wychodziło , wszystko zapomniałem a i koń czując jakiego ma kierownika świetnie to wykorzystywał.

Obrazek

Obrazek

Tak sobie myślałem że mając chwilę wolnego czasu mógłbym zabrać rodzinę , jak będą chcieli i spędzić czas w miarę aktywnie
PozdrawiaM

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: wista-wio »

Consigliero ale piękne widoki ....
Zapraszam z pieskiem oczywiście :D będzie z pewnością kilka psiaków (sam mam dwa) ... co do imprezy typu Hubertus konny to naprawdę wymagające zadanie . Ja chciałbym wrócić do takich gonitw jakie bywały przed laty czyli jako bieg konny bardzo wymagający, jazdy technicznej i 100% panowanie nad koniem a to naprawdę jest kwestia miesięcy ćwiczeń no i właściwy strój koniec z kraciastymi koszulami i pseudo kowbojką ...ale to już inna kwestia
natomiast jeśli się poznamy i z podoba Ci się u mnie to zapraszam na spacer konny po lesie taki noga za nogą :D

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: consigliero »

Nigdy nie jeździliśmy w stylu tzw kowbojskim, strój no raczej tańszy, ale toczek był obowiązkowy. Dużo jeździliśmy w Gładyszowie ale tam były takie mniejsze koniki.
Zdarzało się i tak jeździć
Obrazek

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: wista-wio »

zmontowaliśmy taki filmik ..zapraszający na nasza imprezkę :mrgreen:




trwa tylko minutkę ... :oops:
Ostatnio zmieniony 02 paź 2012, 00:18 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Zmieniłem link YT na właściwy. Poprzedni był do landkliniki ;)

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: fobos »

Ech, żeby choć jeden z tych 35 skoków był zrobiony Toyotą :wink: :mrgreen: .
My jedziemy na 100 %. Rozważamy tylko czy w piątek czy w sobotę. Nie wiem po prostu, czy w piątek nie wyjdzie tak, że więcej będziemy przeszkadzać niż pomagać i czy znajdzie się jeszcze miejsce na sianie.

consigliero
Klubowicz
Posty: 1889
Rejestracja: 17 sie 2008, 22:14
Auto: 4Runner
Kontakt:

Re: X Święto Konia w Leśniczówce Smolnica

Post autor: consigliero »

Chyba w Sierakowicach można zjeść pyszną rybę a dodatkowo wziąć do domu świeżo wedzoną. Postaramy się dotrzeć tylko proszę o informację na temat spania. Czy brać namiot , jak z tym sianem, nie chodzi bynajmniej o moją wygodę.
PozdrawiaM

ODPOWIEDZ