Miłośnicy militariów.

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Miłośnicy militariów.

Post autor: konus »

Czy są wsród nas miłośnicy militariów z wolnym czasem w weekendy?
Dostaliśmy jako stowarzyszenie możliwość odnowienia skota w muzeum Wojska Polskiego w Warszawie.

Koordynatorem działań ze strony TLC jest MaxLux.

Czy ktoś byłby chętny podjechać, popracować, zrobić coś tam coś tam?

Awatar użytkownika
Adaś
Posty: 109
Rejestracja: 02 sie 2011, 08:21
Auto: LC HJ 60
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: Adaś »

Jeśli nie będę dłubał przy swojej to jasne że się pisze !!!

Super idea.

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: MaxLux »

Fajnie Adas - tylko kiedy i jak czesto moglbys pomoc przy tym SKOCIE ?

Z jednej strony fajnie byloby zobaczyc kupe zelastwa (12T) ladnie odpicowanego w muzeum z info ze tym sprzetem opiekuje sie KLUB TLC a z drugiej ....

Wyobrazacie sobie kupe zelaza zardzewialego, bez powitrza w kolach z taka tabliczka ? ;)


Kto sie jeszcze pisze ?

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1429
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: tadeo »

militaris, to moje drugie ja, ale czemu, jeśli coś dzieje to: tylko w warszawie... warszawie....

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: MaxLux »

tadeo pisze:militaris, to moje drugie ja, ale czemu, jeśli coś dzieje to: tylko w warszawie... warszawie....
Intercipka co godzine i za 3 jestes na centalnym :mrgreen:

I jeszcze jest zawsze gdzie przenocowac 8)

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1429
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: tadeo »

a tak BTW, rozumiem, że taką kołyskę masz w domu ?:)
Obrazek

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: MaxLux »

:shock: :mrgreen:

Ladniuska

Adamek
Posty: 51
Rejestracja: 29 lip 2011, 21:40
Auto: LJ78, Rumcajs
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: Adamek »

Bardzo fajna inicjatywa. Gdybym był na miejscu, to pewnie wziął bym w tym udział. Z braku czasu nie mam nawet kiedy dokończyć swojej toyki :? Też jestem wielkim fanem militariów, a nawet rekonstruktorem. Tego skota, jak coś to jest do zrobienia za własne fundusze, czy muzeum coś rzuca?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: MaxLux »

Adamek pisze:Bardzo fajna inicjatywa. Gdybym był na miejscu, to pewnie wziął bym w tym udział. Z braku czasu nie mam nawet kiedy dokończyć swojej toyki :? Też jestem wielkim fanem militariów, a nawet rekonstruktorem. Tego skota, jak coś to jest do zrobienia za własne fundusze, czy muzeum coś rzuca?
Muzeum ma specjalne farby, podstawowy sprzet do czyszczenia itp a od nas tylko lapki i glowy zeby kombinowac jak tu wszystko ladnie wyrychtowac na cacy :mrgreen:

p.s. nie wspomnialem tez, ze to nie jest tylko praca ale tez fajna zabawa, mozliwosc zagladniecia tam gdzie nikt nie zaglada (np. kokpit JAK-40 :shock: i salonka prezydencka, wnetrza innych samolotow i smiglowcow ...
oczywiscie tez takie spotkania znacznie skracaja droge do zostania klubowiczem :mrgreen:


p.s. widze, ze jest bardzo marny oddzew wiec jak temat nie bedzie sie cieszyl powodzeniem to trzeba bedzie chyba podziekowac za "prezent" panu kostoszowi i przeprosic za zawracanie gitary :?

Awatar użytkownika
Adaś
Posty: 109
Rejestracja: 02 sie 2011, 08:21
Auto: LC HJ 60
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: Adaś »

MaxLux sorry że odpisuje dopiero teraz, ale byłem odcięty przez pracę ...:(


Co do spotkania się i oceny stanu rzeczy to pewnie nawet i w ciągu dnia udało by mi się wyrwać - tak żeby być w godzinach pracy muzeum.

Co do "spotkań remontowych" to pewnie z racji mojej pracy to tylko weekendy.


PS: Faktycznie przydałoby się jeszcze kilku chętnych co by robota szła jak należy, ale na razie jak widzę lipa...

Jak coś to pisz !

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: Jureq »

czy to o tego gada chodzi ?
skotek
skotek
osobiście lubię dłubać przy zielonych ale pojęcie "odrestaurowania" ma dla mnie inny wymiar niż to co proponuje muzeum: "specjalne farby, podstawowy sprzet do czyszczenia itp." szczotka druciana i robota z doskoku pod chmurką to raczej sztuka dla sztuki nawet jeśli ma się specjalne farby i dużo chęci, poza tym robić to dorywczo w przypadku kogoś kto mieszka poza Warszawą to zupełna abstrakcja chyba że rozbije się namiot obok skota np. na weekend :mrgreen:

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: MaxLux »

U mnie tez glownie weekendy - albo wieczorami po pracy np. piatki ...

ale pasowaloby wiecej chetnych bo w pojedynke nawet glupio isc na piwo :)

PePe
Posty: 675
Rejestracja: 22 mar 2010, 18:50
Auto: Gx470 , Hdj80 , AutoLaweta 24h do us?ug , discovery 1
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: PePe »

Je z Monika wiczorami sie piszemy :)

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4389
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: Kwiatec »

Podczas naszej ostatniej akcji Sławek opowiadał o planach jakie ma związane z wolontariuszami. oprócz prac fizycznych bedzie coś dla umysłu. są już organizowane wykłady o tych sprzętach prowadzone przez emerytowanych generałów. opowiadają o historii poszczególnych maszyn, konstrukcji i zagadnieniach technicznych. jest pomysł na zorganizowanie kursu uprawniającego do prowadzenia czołgów... mówie poważnie.
założeniem Sławka jest aby za 7 lat wszystkie ogumione pojazdy same przejechały do Cytadeli a gąsiennicowe same wjechały na lawety. muzeum przenosi sie właśnie za 7 lat tam.


Jedna kwestia. muszą być konkrety. co gdzie co i jak i nie ma że mucha siada. jak ma być stu chętnych na forum i 2 do roboty to ja to pier.....
musi sie zebrac spora grupa ludzi obstawiam ze conajmniej 20-30 tak zeby w razie godziny zero z 5-10 przyszło. roboty jest w cipę i 2 osoby tego nie ogarną
jak sie nie zbierze to dajmy spokój i nie róbmy nadziei Sławkowi :?

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: Miłośnicy militariów.

Post autor: MaxLux »

Jureq pisze:czy to o tego gada chodzi ?
SKOT2AP.jpg
osobiście lubię dłubać przy zielonych ale pojęcie "odrestaurowania" ma dla mnie inny wymiar niż to co proponuje muzeum: "specjalne farby, podstawowy sprzet do czyszczenia itp." szczotka druciana i robota z doskoku pod chmurką to raczej sztuka dla sztuki nawet jeśli ma się specjalne farby i dużo chęci, poza tym robić to dorywczo w przypadku kogoś kto mieszka poza Warszawą to zupełna abstrakcja chyba że rozbije się namiot obok skota np. na weekend :mrgreen:
Dokladnie ten 2AP - w tym momencie jest przede wszystkim do otworzenia, przegladniecia , ustalenia listy potrzebnych rzeczy i czynnosci do zrobienia , plan i do dziela.

Odnosnie noclegu to nie ma problemu :wink: - zalatwi sie

ODPOWIEDZ