Top Gear - Hilux kontra coś na gąsienicach

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Top Gear - Hilux kontra coś na gąsienicach

Post autor: kylon »

No to wyruszamy z Emsim na poligon w Południowej Polsce. Nie wiem co tam się ciekawego wydarzy. Aparat mam i się pochwalimy. Podobno ma być też w Dzień Dobry TVN.
Przy okazji odbędzie się porównanie opon AT i MT na torze u jednego z dealerów Toyoty. No ciekaw jestem.

Bartek 4.7
Posty: 181
Rejestracja: 27 sie 2007, 12:42
Auto: Hilux D-4D
Kontakt:

Post autor: Bartek 4.7 »

Ściągnęli z GB Hiluxa by Arctic Trucks & Top Gear???

Jeśli tak to dowiedzcie się chłopaki gdzie i jak długo on będzie prezentowany bo chętnie bym go obejrzał na żywo

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Post autor: fobos »

A tak dokładnie to kiedy to i gdzie, no i czy też można pojechać popatrzeć ?

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

poligon Bielsko-Biała. Kylon i Emsi wystartowali kilka godzin temu...

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

I wrócili :wink: Później napiszę krótkie info. Zwykły nowy Hilux i pojazd gąsienicowy ATS. Relacja w Dzień Dobry TVN będzie 2 maja. Właściciel stacji Toyoty Bielsko Biała to bardzo sympatyczny Pan. Odnawia od zera FJ40 z 77 roku. Usiadłem troszkę jak zobaczyłem.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Poligon bardzo mały ale soczysty. Całą noc lało i poruszanie się po glinie nie było proste. Nawet najmniejsza koleina dla zwykłej opony szosowej stanowiła problem. Spuszczanie powietrza się przydało. Na szczęście Hilux - główny bohater miał MT-eki. Z poligonu piękny widok na stacjonujące tam polskie Hummery. Na ulicach Bielska też sporo się ich kręci. Kałuże spore - zaklejające chłodnice i alternatory. Ogólnie Bielsko Biała mi się podoba. Nigdy tam nie byłem wcześniej. Ładne miasto położone w górach. Przepyszne jedzenie w knajpie z bali - nie pamiętam nazwy.
C.D.N.

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Post autor: wizja »

i?? CDN było :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

No właśnie. Ciąg dalszy. Wieczorkiem miła kolacja przy winku. Hotel czterogwiazdkowy a tu dwóch ogrów. Jeden w dżinsach a drugi w łaciatych bojówkach :lol: Reszta oczywiście wyglądała jak trza. Śmiesznie bo akurat w hotelu odbywała się impreza Skody a tu kilku Toyociarzy się przewijało. Rano deszcz i pluje żabami z nieba. Oj nie będzie łatwo. Rzucamy okiem na najnowszego sportowego Lexusa rozbitego podczas dojazdu do nas przez ekipę... Jedziemy na poligon gdzie rozmokła glina klei się do szosowych opon i samochód nie jedzie nawet po płaskim. Podczas układania trasy przejazdu z dziennikarzami wkleiłem na pochyleniu trzech stopni. No mega syf. Do tyłu jest wielka dupa i zbocze, a do góry nie che jechać za chiny. Przód, tył, przód tył i nic. Jedyne pare centymetrów ruchu. Wyjechać z kolein też nie da rady. Chłopaki poszli już po ATS-a zaś ja zostałem drapiąc się po głowie co tu zrobić. Przecież to obciach żebym nie wyjechał. Przy kołach zrobiłem pssyt a potem wskazówka na zegarze wtargnęła na pole oznaczone jaskrawą czerwienią. Oczywiście do zamknięcia szafy jeszcze troche brakowało. Błoto waliło w niebiosa ale z uśmiechem na mej nie ogolonej twarzy wydobyłem się z opresji. Trafiamy ponownie do Pana Tomka - przesympatyczny właściciel Toyoty Bielsko-Biała. Tam przeżywam chwilę słabości widząc jak odbudowują FJ42. Oj pikna będzie. Za stacją jest krótki tor gdzie szybko z Emsim robimy plan prezentacji Hiluxa i J120 dla miejscowych dziennikarzy. Nawet fajnie wyszło jak na taki spontan i byli zadowoleni. Potem jedziemy na poligon gdzie jeden z bardziej znanych dziennikarzy motoryzacyjnych ściga się Hilem z pojazdem gąsienicowym ATS.
Włosy deba mi stają co tam zobaczyłem.... cdn.

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Post autor: wizja »

bueno :-)

oczywiście czekam na ten cdn :-)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Przypomnij mi po powrocie z Bad Kissingen :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

http://moto.onet.pl/1491416,4675,artykul.html
W gazecie jest już relacja. Foty takie jak fotograf, który je robił - marne :wink:

Mod

Post autor: Mod »


Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Photoshop czyni cuda :mrgreen:
Byłeś i widziałeś, że nie było takiego nieba. Zobacz lewy dolny róg jak ślady gąsienic wypełniają miejsce. Za duży troszkę kontrast pojazdów :wink: Tak se muszę pomarudzić.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Tak. To zdjęcie jest w ich stylu - przynajmniej tym telewizyjnym.

Awatar użytkownika
wizja
Posty: 139
Rejestracja: 02 gru 2007, 17:00
Auto: KDJ95
Kontakt:

Post autor: wizja »

a mnie to:
http://wiadomosci.onet.pl/_i/moto/0805/ ... g_02_d.jpg

kylon, to może być zwykły filtr połówkowy, niekoniecznie PS, ale my nie o tym przecież :-)


ps. emsi, wysłałem maila w sprawie prenumeraty.

ODPOWIEDZ