10. Bad Kissingen 22-25.05.2008

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

skończyły się autostrady, prędkość 90 km/h i wszystko ok. Myślę, że to jednak wiskoza; po zgaszeniu sprawdziłem jeszcze gorący silnik i kręciła się jak na zimnym :( Kylon - zamawiaj nową )

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Post autor: mopar »

impreza jak dla mnie zajeeee..... :!: kto nie byl niech zaluje :!:
zakupy udane , szczegolnie ruchomy poradnik modeli toyot :wink:
polecam

Gałka
Sąd Koleżeński
Posty: 4425
Rejestracja: 05 kwie 2007, 21:04
Auto: HZJ73 3w1
Kontakt:

Post autor: Gałka »

mopar31 pisze:impreza jak dla mnie zajeeee..... :!: kto nie byl niech zaluje :!:
zakupy udane , szczegolnie ruchomy poradnik modeli toyot :wink:
polecam
zapomniałeś o spodniach :D

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

My z braku czasu wybralismy opcje max.
Pojechalismy osobowka w czwartek wieczorem ( ok 20 a mielismy o 12 :) ) spalismy ok 20 km przed Bad Kissingem w jakims hotelu. Lazilismy caly dzien i o 21 wyjazd do Gliwic.

Targi oczywiscie imponujace, ogranizacja i rozmach itp.
Mi brakowalo ( co nie znaczy ze nie bylo) porzadnych stoisk ze szpejem mechanicznym np. zawieszenia , blokady, kompresory mechaniczne itp Tak jakby off-road to tylko namioty dachowe :)

Najciekawsze wydaje mi sie to ze wieczorem na kampie mozna cala noc poznawac ludzi zakreconych w podoby sposob. WIem na 100% ze nastrepnym razem pojade toyota wlanie po to zeby posiedziec na tym campie.

No i najwazniejsze :)
Cel naszego wyjazdu zostal osiagniety... a nazywa sie HZJ 76 :) , ktora juz niedlugo bedzie jezdzic z PL na resjtracji :)

drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

niestety nie ja kupilem ( narazie mnie jeszcze nie stac)

Kupil Tadeusz , kolega ktory jechal ze mna i ojcem w naszym aucie na wyprawie bajkalskiej.
Auto pojedzie do warszawy , wiec pewnie nie raz je zobaczysz. Bedzie w piaskowym kolorze jak te na stoisku tomsa czy deserteca.

Co do ciezarowek to mam mieszane uczucia ( oprocz wiadomego slinotoku)
Na wyprawe takim potworem trzeba miec chyba z rok, zeby dojechac do takiego miejsca zeby ten caly wypas sie przydal. Bo albo zwykly camper np. na ducato wystarczy albo wypasiona toyota czy landrover.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Tak. Na BTT Toms miał o wiele fajniejsze stoiko. Miał wszystkie samochody z oferty. Nie było tylko 200 bo jej jeszcze fizycznie w Europie nie było.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Słusznie powiedział jeden z kolegów obecny w Bad Kissingen. Jeżdżę po świecie juz 20 lat i nigdy nie spotykam tych wielkich potworów. Gdzie one oprócz zlotów się wybierają :wink:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »


drako
Posty: 664
Rejestracja: 07 kwie 2008, 20:32
Auto: hdj80,wili,Lapl
Kontakt:

Post autor: drako »

jezdziliscie na tym ? http://www.wyprawa4x4.pl/index.php?cms= ... 341&str=10

ja mialem przyjemnosc.
Suuuuper wynalazek. Zakochalem sie .
tylko cena jak na te targi przystalo :( 4 k Ojro :shock:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

O cenę się nie pytaliśmy ale to tyle co tania terenówka :shock:

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Najważniejszą częścią targów jest właśnie wspomniany wcześniej camp. Nie bycie na nim troszkę zmniejsza ich znaczenie. Trzeba tam zanocować i być aby to przeżyć.

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

My z Lopexem postanowiliśmy wykonać czelendż szybkościowy. W środę po robocie wsiedliśmy w osobówkę, po drodze 2h snu na parkingu. Przed 9.00 byliśmy na kampie reanimowani kawą przez Emsiego. O 10.00 już lekkim truchtem ogarnialiśmy imprezę - Emsi nastraszył nas, że w jeden dzień nie damy rady... my nie damy rady ;) O 14.00 już robiliśmy drugi przelot zatrzymując się przy nowej HZJ71... Na BK byłem pierwszy raz - rewelacja. Dużo fajnych samochodów w jednym miejscu.
Szukając informacji przed wyjazdem natknąłem sie na opinie iż jest to swoiste targowisko offroadowe. Niestety okazało się, że 99% szpeju, którego i tak było mało to produkty katalogowe. markowe i drogie. Spodziewałem się jakichś produkcji manufakturowych itp. Mnóstwo ciekawych rozwiązań w przebudowach samochodów ale szpeju mało.
Klimatu ciężarówek nie pojmuję, podobnie jak kamperów na HZJach - taki niemiecko-holenderski wygodny agrotuistik emerytenchellendż.
Szkoda, że nie mogliśmy zostać na noc - gnaliśmy do domu po 20.00. Na kempingu bardzo sympatyczny klimat...

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

B-K

Post autor: Zbyszek »

Jaka szkoda że byliście tylko na prologu. W piątek w polskim kwadracie zrobiło się tak ciasno że jak wróciliśmy z basenu to trudno było znaleźć miejsce. Przyjechali podróżnicy wyprawowi, motocyklowi i kamperowi. Spotkałem kolegę z podstawówki którego nie widziałem 40 lat. Dyskusje o wyższości Hiluxa nad Miśkiem i Columbusa nad Maggioliną trwały do 3 nad ranem. W końcu musiałem przyznać, że Freelander był fe.

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Post autor: endurance »

Witam Wszystkich tych co spotkaliśmy i na targach i tych co się jeszcze zastanawiają nad wyjazdem na tą imprezę. Podaję linka do kilku fotek

link

Pole biwakowe, spotkani ludzie i ich sprzęty to jest dla mnie zachęta żeby przyjechać za rok.

Pozdrawiam
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Bardzo fajne fotki.

ODPOWIEDZ