Szkolenie GPS - Garmin / MapSource

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Post autor: Black »

RobertK. pisze:taaaa...hasło 800 jest the best :mrgreen:

Mnie osobiście spotkanie się przydało, wiem więcej i już chyba wiem czego chce się stać posiadaczem.
Jeszcze jedno takie spotkanie by się przydało z Blackiem w kwestii porównawczej :)
właśnie ściągnąłem dev wersję Oziego z wbudowanym metromierzem :P tylko muszę najpierw sam to rozkminić do czego się nada i czy lepszy od GPSAuto

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Post autor: RobertK. »

Rozkminiaj...rozkminiaj, bo mnie chodzi po głowie Car PC czyli wiele w jednym, a ceny nie przerażają tak bardzo ;-)

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Post autor: Gene »

Dziekuje za wyklad i wprowadzenie w tematyke. Mysle, ze troche sie w glowie rozjasnilo i jesli ktos szuka "zlotego srodka" wie, ze w tym przypadku ciezko cos zaproponowac.
Ja mam jeszcze innego rodzaju problem a mianowicie bede musial chyba poszukac komputera do obslugi softu Garmina. Obawiam sie, ze ten producent nie lubi Macintosh'y.

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

Zbyszek
Posty: 557
Rejestracja: 29 maja 2007, 12:45
Auto: Hil,Grizzly, Rubicon, texas 490,GLA4 matic
Kontakt:

Szkolenie GPS

Post autor: Zbyszek »

Dzięki, Emsi dzięki jesteś WIELKI.
Szkolenie bardzo potrzebne i okazało się bardzo pomocne.Nie wszystko zrozumiałem ale po powrocie do domu przetrenowałem poszukiwanie i planowanie trasy na dużym ekranie a potem przerzucenie do GPS, bajka w porównaniu z wykonywaniem tej pracy na samym GPS, które mówiąc prawdę nigdy mi się nie udało z powodu małego ekranui trudności w operowaniu klawiszami więc ograniczałem się do wyznaczenia celu i kilku punktów poiśrednich.Teraz mogę szczegółowa zaplanować nawet wielodniową wycieczkę

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

Postanowione. Ja będę zgłębiał temat oziego i palma kroczek po kroczku z młotkiem w ręku. W razie czego można zorganizować u mnie w fabryce spotkanie z Blackiem o ile wyrazi chęć podzielenia się tą tajemna wiedzą o pracy z PCC w terenie z takimi laikami jak ja.

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

hashid pisze:Postanowione. Ja będę zgłębiał temat oziego i palma kroczek po kroczku z młotkiem w ręku. W razie czego można zorganizować u mnie w fabryce spotkanie z Blackiem o ile wyrazi chęć podzielenia się tą tajemna wiedzą o pracy z PCC w terenie z takimi laikami jak ja.
mi też ta opcja bardziej pasi ;)
Black pokażesz nam ?????????????????????????????????????

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Post autor: Gene »

To ja jeszcze w kwestii technicznej. Przemili Panstwo z Garminem 278 mieli klopot z wyznaczeniem trasy z Warszawy do jakiegos miasta w Austrii. Trasa szybka byla wyznaczana bez problemu a trasa "off-road" nie mogla byc wygenerowana gdyz pojawial sie komunikat o braku pamieci. Rozmawialem dzis z gosciem od Garminow i poruszylem ten temat.
Okazuje sie, ze jest to typowa przypadlosc. Trasy z Polski do innych miast za granicami naszego kraju wyznaczamy tylko w City Navigatorze. Gdy uzywamy GPMapy nastepuje konflikt polaczenia drog na granicy panstwa. Zwyczajnie jedna mapa nie pokrywa sie z druga. Urzadzenie nie potrafi poradzic sobie ze zmiana mapy i w wyniku tego generuje blad z informacja o braku pamieci.
Dla ciekawych lub zainteresowanych:
GPMapa 2007.3 kosztuje 333 zl
City Navigator Europe kosztuje 699 zl
Karta pamięci 512 MBkosztuje... uwaga : ] 874,74 zl
a i Garmin GPSMAP 278 C ma gniazdo na karty pamieci

pozdrawiam

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Post autor: RobertK. »

Ja myślę o takich urządzonkach http://www.sempler.pl/index.php?cat_id= ... bd3db233e0
Sam Pc jak piszą do OR też się nadają a niektóre to nawet zamiast dysków mają pamięci stałe ;-)
W domu też można korzystać po wyjęciu z auta...ot zwykły PC-t tylko przystosowany....
Do tego panel LCD dotykowy na desce a ich wybór jest spory i pod względem parametrów i ceny .....

Awatar użytkownika
Gene
Klubowicz
Posty: 147
Rejestracja: 26 wrz 2007, 10:01
Auto: Hilux
Kontakt:

Post autor: Gene »

Dla userow Garmina polecam forum dyskusyjne: http://www.garniak.pl/index.php

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

RobertK. pisze:Ja myślę o takich urządzonkach http://www.sempler.pl/index.php?cat_id= ... bd3db233e0
Sam Pc jak piszą do OR też się nadają a niektóre to nawet zamiast dysków mają pamięci stałe ;-)
W domu też można korzystać po wyjęciu z auta...ot zwykły PC-t tylko przystosowany....
Do tego panel LCD dotykowy na desce a ich wybór jest spory i pod względem parametrów i ceny .....
to ciekawe rozwązanie. jednak zestaw pc za 2000plnów plus wyświetlacz to robi sie spora sumka. moze warto rozpatrzeć panasonica toughbooka. na allegro mozna znalezc w niezlej cenie. wytrzymałe cudo, testowane w Iraku.

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Post autor: RobertK. »

Panasonika widziałem ... spoko .... ale zostaje problem jego gabarytów i sposobu mocowania tak aby dało się z niego i wszystkich funkcji kokpitu korzystać.
Zupełnie brak mi koncepcji jak to zrobić nie zaburzając ergonomii wnętrza auta i jednocześnie korzystać z niego w trakcie jazdy :(
I tak moim zdaniem trzeba by zainstalować jakiś mały wyświetlacz do obsługi w w trakcie podróży...
Cena ...hmmm... a jaki jest koszt Garmina i do niego laptopa, bo sam w sobie....????

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

faktycznie garmin 800 nie kosztuje :D ..ale mozna zacząc od palma, który kosztuje połowę tego co garmin. "Normalnie" jeździć z AutoMapą a w teren z ozzim na skanach. ba mało tego, już sobie postanowiłem, że tereny mojej wsi moge sobie zaktualizować na owym skanie - wszak jpega można wyedytować i sobie porysować jak się chce - to przewaga w sytuacji kiedy potrzebujemy gpsa w celu określenia pozycji. wtedy skany biją garmina bo mamy info topograficzne, zaznaczone parki, rezerwaty i inne info turystyczne. Nie mam wiedzy jednak na temat porównania Mapsource'a z Ozzim i pracy z trakami, śladami, waypointmi. znowu potrzebne odwolanie do GuruBlacka.

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Post autor: Black »

Panie i Panowie, tylko proszę mnie tu od guru nie zaklinać, to że użyłem kilka razy i mi służy to jeszcze nie znaczy, że coś mądrego potrafię, wręcz przeciwnie, nie znam 75% możliwości bo i mi potrzebne nie były, ale jak kto ma problem z zainstalowaniem (chyba nie można mieć z tym problemu), wrzuceniem map i przegraniem śladu do PCta to mogiem pomóc, tyle że to każdy po 15min potrafi ;-)

Awatar użytkownika
RobertK.
Klubowicz
Posty: 544
Rejestracja: 10 kwie 2007, 10:04
Auto: 4 runner 2LT
Kontakt:

Post autor: RobertK. »

Ha.... i dla tego odbiornik GPS to tylko Garmina do PC car i robi wszystko ;-)
Tak to tylko w erze :mrgreen:

Awatar użytkownika
Black
Klubowicz
Posty: 282
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:17
Auto: Forester
Kontakt:

Post autor: Black »

Tia, wiesz jakbym miał Garmina to bym go używał, że miałem walającego się w szufladzie Pocketa, to kupiłem do niego GPS na Bluetooth i też używam ;-) mi tam wsio rawno, swoją rolę spełnia, a przy okazji od jakiegoś czasu robi za wystarczająco (dla mnie) dokładny metromierz, bo mnie się już na licznik znudziło jeździć, męczące to dla wzroku i zawiechy, jak co i rusz sie w dziurę pakowało licząc w pamięci metry do następnej kratki.
A co do tego "standardu" no cóż ja tam mam zawsze pod ręką kabelek i mini sofcik, którym w 10min ładuję do ustrojstwa tracki/waypointy/routy z Garmina ;-) do mojego OZIego (byle pod ręką był laptok z MapSourcem, ale to i do przegrania między Garminami zdaje się też jest niezbędne)

ODPOWIEDZ