Biesłan - spotkanie autorskie ze Z. Pawlakiem

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Biesłan - spotkanie autorskie ze Z. Pawlakiem

Post autor: endurance »

Informacja dla tych co mają blisko do Krakowa
22.09.14 (poniedziałek) o godzinie 19.00 w Klubie Podróżników Atlantyda Krakowie na ulicy Dajwór 3 odbędzie się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Pawlakiem
Zbyszka Pawlaka już wychwalałem :)
książkę "Pęknięte miasto. Biesłan" - Zbigniew Pawlak Jerzy Wlazło też już prezentowałem
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f ... an#p173672" onclick="window.open(this.href);return false;

...i co więcej mam dodać... prelegent znakomity... a książka...hmm leży na moim biurku już przeczytana, a do niektórych fragmentów sięgam co wieczór, później wpatruje się w moje zdjęcia, które zrobiłem w 2012... i ... i próbuję nie obwiniać świata, polityków, narodów tylko tak jak Zbyszek Pawlak opisuje, wyobrazić sobie ludzi dotchniętych tą tragedią, niestety tylko próbuję... ja świata nie uzdrowię. Coś Wam przepiszę, jedno zdanie "Nie jechałem tam, aby poznać prawdę, ale by doświadczyć, czym jest prawda nazywana przez Rosjan istina." - strona 28 na 302 jest cytat z "Świeta Ruś" i może tam jest odpowiedź lub uzasadnienie jej braku, ale niech każdy zrozumie to na swój sposób, ja nie jestem polonistą, ja łączę to co widziałem z tym co się stało, a efektem są... emocje i też po nie idę w poniedziałek.

Pewnie są też spotkania w innych miastach, bądźcie czujni, naprawdę warto!!!

emocjonalny
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Biesłan - spotkanie autorskie ze Z. Pawlakiem

Post autor: endurance »

All,

byłem wczoraj... opowieści Zbyszka Pawlaka są niezwykłe, bo jak tu opowiedzieć straszną historię, ale nie epatować i nie przygniatać tragedią. Długo się zastanawiałem co to będzie za opowieść, wyjdzie prelegent pokaże okrutne zdjęcia, opowie o tragedii wszyscy się wzruszą pożałują ludzi, którzy to przeżyli i the end, nie... nie, wiedziałem, że to nie styl Zbyszka Pawlaka, wiedziałem, że nas zaskoczy... zbudował swoją opowieść wokół przysmaku (nie będę zdradzał szczegółów) i przeplatał nim całą historię łącząc najważniejsze fakty dotyczące tej tragedii. Nie chcę opisywać co dokładnie mówił, ale chcę Was zachęcić do pójścia na jego opowieść i żebyście doświadczyli tych emocji i wzruszeń, które ja miałem wczoraj i wypełnili przekaz przez pamięć o tym STRASZNYM wydarzeniu.

coś od siebie
... wychodząc z budynku sali gimnastycznej nie sposób było wsiąść do samochodu i jechać dalej, przycupnęliśmy na krawężniku i... i... nawet nie myśleliśmy, wpatrując się nieostrym zaburzonym przez wzruszenie wzrokiem w cokolwiek siedzieliśmy. Po chwil podszedł i zagadnął nas starszy mężczyzna, a skąd jesteśmy, a gdzie byliśmy, takie tam standardowe pytania, zaczął trochę opowiadać o tym co tu się wydarzyło (wtedy to było osiem lat temu) ciągle dopytywał czy jesteśmy dziennikarzami, a my nie, że turystami i na odchodne... i te słowa dźwięczą mi dalej "zapamiętajcie to miejsce i tą historię", już byłem w samochodzie, a dziadek powtarzał "zapamiętajcie to miejsce i tą historię".

Więc, pamiętajmy...
---------------------------------------------------
Jak dotrwaliście do tego momentu, a do Warszawy macie blisko to jutro 24.09.2014 o godzinie 19.00 w
Staromiejski Dom Kultury
Rynek Starego Miasta 2
Warszawa

PS
jak ktoś uzna, że to reklama książki to dobrze niech kupi i przeczyta na 100% się nie zawiedzie

liczący miejsca - don't forget
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

ODPOWIEDZ