Zimak - ktoś chętny?

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: endurance »

:shock:
jakaś cenzura przyszła i usunęła zdjęcie, więc komentarze tracą sens jak nie wiadomo co autorzy komentowali.

Moderatorzy,

przecież nie wszyscy mają doświadczenia w spaniu w warunkach zimowych, myślałem, że wątek rozwinie się też na sprzęt bo to podstawa w zimie żeby to robić bezpiecznie i bez skutków ubocznych. Ja wiem co zabrać znam jeszcze z 4-5 osoby na forum którzy też wiedzą, ale może nasza zachęta będzie na tyle duża, że ktoś też będzie chciał spróbować. To nie można wkleić zdjęcia fajnego śpiwora, fajnej karimaty i sprawdzonych butów? :(

Remik,

Ty się nie liczysz przebijasz nas doświadczeniem :) :)

zimno ciepłolubny
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: mopar »

widocznie wszyscy wiedzą 8)

Awatar użytkownika
margo
Klubowicz
Posty: 1784
Rejestracja: 28 sty 2008, 08:17
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: margo »

endurance pisze:..Ja wiem co zabrać znam jeszcze z 4-5 osoby na forum którzy też wiedzą, ale może nasza zachęta będzie na tyle duża, że ktoś też będzie chciał spróbować.
To zrób listę potrzebnych rzeczy i podaj parametry na które trzeba zwrócić uwagę. Podaj jakie wartości parametrów(np przemakalność namiotu, zakres temperatur śpiwora etc) są twoim zdaniem do takiej aktywności niezbędne i wystarczy. Pozwól że każdy wybierze sobie producenta sprzętu sam.

jezus
Posty: 1815
Rejestracja: 05 lut 2009, 20:58
Auto: IVECO 168M11
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: jezus »

chłodem zawiało....fakt zima idzie..... :roll:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: Norick »

Powinienem napisać : "histeryzujecie Panie"...ale bedąc poprawny napiszę;
1. Przede wszystkim to żaden survival bo wszyscy mają sprzęt
2. Nie należy się bać niskich temperatur, ośmielę się stwierdzić że im zimniej tym lepiej. Warunki zimnosuche notujemy od -10 stopni poniżej zera i paradoksalnie tego typu wypady w plener są o wiele lepiej trawione przez uczestników (łatwiej się zabezpieczyć)
Cóż może nas spotkać jeśli dojedziemy na miejsce w samochodzie, odpalimy namiot i dobry śpiwór?
Radzę spróbować tym, którzy mają sprzęt i wciąż się wahają.
Wkleję parę fotek z mego skromnego doświadczenia... :mrgreen:
zimak3.jpg
zimak3.jpg (50,46 KiB) Przejrzano 5511 razy
tak sobie chodziliśmy
Obrazek
w dzień było -10 do 15nastu
natomiast w nocy bywało 33-37 i nie mieliśmy namiotów :D były natomiast wilki i niedźwiedzie
niestety nie nosiliśmy namiotów...tak wyszło
Obrazek
Obrazek
tak wracająć do wilków tego typu ślady działalności napotykaliśmy non-stop
i co, da się pojechać samochodem zimą z namiotem? :mrgreen:
a'propos butów na zimę...jeśli mowa o prawdziwej zimie, uznaję tylko buty VB
Widać je na jednej fotce :D

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: mopar »

jezus pisze:chłodem zawiało....fakt zima idzie..... :roll:
... to tak dla świątecznego nastroju

Awatar użytkownika
ems!
Posty: 175
Rejestracja: 07 paź 2013, 11:12
Auto: Godzilla HZJ78, Fenix HDJ100, Kronos V8
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: ems! »

Zimak, od którego rozpocząłem ten wątek, to nie miał być ekstremalny biwak, z wykorzystaniem minimum sprzętu. Poruszając się samochodem po terenie śnieżnym możemy spokojnie spać w środku lub na zewnątrz, wykorzystując do tego jamę śnieżną (Endurance), tylko śpiwór (Norick), może być też namiot o odpowiedniej przepuszczalności, nieprzemakalności etc.

Nie zawsze jednak też potrzebujemy technologii NASA do jednonocnego biwaku (NASA oznacza skrót od amerykańskiej agencji kosmicznej, nie markę)

Na zdjęciu, które zostało wykasowane, chciałem pokazać ciekawą konstrukcję buta, który został zaprojektowany do czegoś innego niż poruszanie się zimą samochodem, ale mnie zaintrygował. Opiszę jego konstrukcję (pozwoli na wizualizację w głowie). Otóż ten but ma dosyć miękką podeszwę (bardziej miękką niż but górski, zbliżoną do buta sportowego), zatem powinno się w nim wygodnie operować pedałami w aucie. Ma ciepłą miękką wkładkę, co zapewnia komfort cieplny, nie wiem czy ma warstwę oddychającą. A na wierzchu (i to jest dla mnie najciekawsze) ma coś w rodzaju stop-touta (czyli ochraniacza przed śniegiem), który jest ze sztucznego materiału, zapinany na suwak. W związku z tym zapobiega szybkiemu przemoczeniu buta (co zdarza się w butach górskich, szczególnie gdy stracą częściowo swoje paramtery nieprzemakalności). Miałem tego buta w rękach,wygląda ciekawie. Nie wiem czy inne firmy też robią takie obuwie. Sprawdzę dokładniej tego, bo można go kupić w mieście, w którym mieszkam.

Zatem wydaje mi się, że jadąc samochodem i co jakiś czas wychodząc z niego na śnieg (zakopanie auta, siku), taki but może się sprawdzić. Lekki, ciepły, z rozpinanym suwakiem. Ale to tylko moje przypuszczenia.

Na koniec tego przydługiego posta konkluzja - czasami jedno zdjęcie to tysiąc słów.

Pozdrawiam emsi

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: endurance »

margo pisze: To zrób listę potrzebnych rzeczy i podaj parametry na które trzeba zwrócić uwagę. Podaj jakie wartości parametrów(np przemakalność namiotu, zakres temperatur śpiwora etc) są twoim zdaniem do takiej aktywności niezbędne i wystarczy. Pozwól że każdy wybierze sobie producenta sprzętu sam.
Margo,
mam się ograniczać i kontrolować jakie zdjęcia wklejam, żeby nie podawać firmy - nie rozumiem takiego zakazu. Przecież ja nie handluję takim sprzętem jestem i to tylko weekendowo użytkownikiem, ale coś tam wiem i tyle. W tym konkretnym przypadku pojawiło się zdjęcie i dwa trzy zdania merytoryczne dwóch forumowiczów z lekką nutą humoru. Mówisz podaj parametry, a nie prościej napisać taki producent taki model jest ok, mamy na forum mieć wywieszkę [lokowanie produktu] Kpina.
Więc ja lokuję, a prościej pisząc reklamuję produkt pod nazwą Toyota=Przygoda w skład którego wchodzi za względu na porę zimową wycieczki górskie po śniegu z możliwością spania w jamie śnieżnej, o parametrach śniegu dobrze zmrożonego. Margo, posłuchaj regge popatrz na góry i już będzie fajnie.

Norick,
masz rację my próbujemy być dzielni, ale mamy z tego trochę radość. Podobają mi się takie akcje.

Moparku,
no tak to powyższe V8 jakoś się nie nagrzewa :(

Emsi
minimum sprzętu, a tak!

no name
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: Norick »

Ech chopoki...przestańta, bo ja przestanę się udzielać na tym forum.
Emsi wkleił fajnego kapcia ale nie zdążyłem się z nim zapoznać bo zniknął
Mój post miał li tylko pokazywać że w zime da się biwakować..... A już z samochodami i namiotami to wypas
Coraz mniej wiem o co tu chodzi? :shock:
opis "mojego kapcia na zimę" jest tu
http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=23&t=6549" onclick="window.open(this.href);return false;
Dawaj Emsi na priv linkę jakowąś bom ciekawy :D
Jam może nieświadom ale chętnie bym wziął udział w takim wyjeździe tylko nie wiem czy będę mógł (może mama mi pozwoli :mrgreen: )

Awatar użytkownika
margo
Klubowicz
Posty: 1784
Rejestracja: 28 sty 2008, 08:17
Auto: RJ73
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: margo »

endurance pisze: Margo,
mam się ograniczać i kontrolować jakie zdjęcia wklejam, żeby nie podawać firmy - nie rozumiem takiego zakazu.
Nie ma nic przeciwko zdjęciom. Wysil się trochę i zamaż nazwę firmy. Da się ! Patrz fotki Noricka.
Jak ktoś będzie chciał się dowiedzieć jaka to firma to masz coś takiego jak PW i tam możesz wysyłać info o dokładnym modelu i firmie. Norick wie co to PW (zobacz jego następny post).
endurance pisze: Margo, posłuchaj regge popatrz na góry i już będzie fajnie.
Każdy rodzaj muzyki lubię, lubię góry i morze, a jest zajefajnie.
Powodzenia w jamach śnieżnych :mrgreen:

Awatar użytkownika
proto
Posty: 761
Rejestracja: 18 lis 2012, 15:50

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: proto »

margo pisze: Nie ma nic przeciwko zdjęciom. Wysil się trochę i zamaż nazwę firmy. Da się ! Patrz fotki Noricka.
Norick się wykazał i nazwy "Łucznik Radom" nie widać :mrgreen:
Co innego gdy ktoś hienuje jakimś sprzętem i go na "siłę" promuje a co innego gdy ktoś dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem...

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: mopar »

idąc tym tropem , to niebawem zniknie TOYOTA z nazwy stowazyszenia , klubu i forum :shock:

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: Norick »

proto pisze: Norick się wykazał i nazwy "Łucznik Radom" nie widać :mrgreen:
I to jest przykład jakie to wymazywanie jest skuteczne..:mrgreen:
To co... robicię tą impre czy będziecie się tłuc kapciami?
Dla mnie pomysł Emsiego jest jak najbardziej OK ( o reszcie sobie podyskutujcie)
No to kto jest chętny ? :D

Awatar użytkownika
mopar
Klubowicz
Posty: 974
Rejestracja: 31 gru 2007, 02:24
Auto: HDJ 100
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: mopar »

ja chętny , mam nawet piękną trasę

Awatar użytkownika
MariuszS
Klubowicz
Posty: 1493
Rejestracja: 27 lip 2007, 10:56
Auto: LJ-79 na do?ywocie
Kontakt:

Re: Zimak - ktoś chętny?

Post autor: MariuszS »

Norick pisze: I to jest przykład jakie to wymazywanie jest skuteczne..:mrgreen:
Noo, kiedyś, pod Elbrusem, spotkałem drużynę chłopaków w moro...
Każdy "z metra cięty", czyli 185-195 cm, a z przodu jeden bardziej kolorowy.
Kolory moro nie zamaskują, dla obznajomionego nieco w górskim szpeju, jakości sprzętu (butów, raków, goretexów itp.). Podczas przerwy na papierosa, zapytałem, "tak dla poddierżki razgawora" - jaki to rodzaj wojsk?
-"My alpinisty!" ;-) - brzmiała wytrenowana, acz uprzejma odpowiedź! ;-)
Norick pisze:No to kto jest chętny ? :D

No jam też chętny, wprawdzie daleko ode mnie jak skurczybyk, ale cel szczytny!

ODPOWIEDZ