Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: Gercu »

26 maja o 20:00 jak zwykle spotkanie Passion4travel.pl w Klubie Harenda.

Gdy trzy lata temu zaczynałem z projektem Passion4travel Michał Rej był jednym z pierwszych, którzy zgodzi się wystąpić (opowiadał o fascynującej wyprawie przez BAM), w ubiegłym roku podczas TLCCamp Michał pokazał film z przejazdu przez interior Islandii.

Nie mogło więc zabraknąć Go w bieżącym roku !

W 2012 roku ”Reju” wraz z „Zaródem” [Marek Zaród] zmierzyli się z naprawdę trudnym zadaniem. Odbyli ekstremalną wyprawę na Syberię, której celem było okrążenie jednym samochodem bez żadnego wsparcia jeziora Bajkał bezdrożami - dokonali tego jako pierwsi na Świecie. Ponad 300 km z 1800 km trasy wokół największego jeziora na świecie prowadziło przez niezamieszkałe tereny, bagna i rzeki które są przejezdne tylko zimą. Trasa przejazdu spokojnie nadawała by się na odcinek specjalny Ładoga-Trophy... Oni jednak zrobili ją wielką Toyotą J100 (!!!). Nawet tamtejsi mieszkańcy pukali się w głowę słysząc o ich zamiarach... ale jak wiadomo chłopaki są „nie normalni” a takim zawsze się udaję.

Zapraszam na pokaz zdjęć i filmu z tej naprawdę off-roadowej wyprawy. Dla miłośników terenowego podróżowania będzie to doskonała okazja aby dowiedzieć się więcej o Rosji i Bajkale. Michał bez dwóch zdań jest jednym najbardziej doświadczonych podróżników po terenach Azji.

https://www.facebook.com/events/465706450171492/

http://passion4travel.pl/index.php/spot ... droznikow/

Zapraszam,
Marcin

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: endurance »

tak po cichu i dyskretnie :)
oby nie było tak jak kiedyś na krakowskim festiwalu, "wielki" podróżnik w kapeluszu dostarczył pendriva z filmem i tyle było :( aaa nie tyle bo później komentarze były nie wąskie i do dnia dzisiejszego wypominają mi bo gdzieś komuś zarekomendowałem :( Zresztą film też nie odpowiedział po co i dlaczego tam pojechał aaa co ja będę pisał na Campie też był film.
no ale to było dawno i teraz będzie lepiej!

oziębły
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: francek »

Well, jakby to ...... :D

Ta hiper, super, pierwsza i jedynaniczymkultowymodelhdj80 wyprawa niekoniecznie była takowa.
Droga wzdłuż wschodniego brzegu Bajkału to po prostu 110 zimnik- regularnie jeżdżony przez Rosjan od lat 60-tych. w tej chwili to taki typowy rosyjski standard wyjazdowy. Zachodnia część Bajkału to drogi szutrowe poprzecinane gdzieniegdzie błotkiem i parunastoma brodami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Co do BAM-u - droga szutrowa techniczna z kilkoma miejscami błotnymi, 5-ma brodami i dwoma czujnymi mostami. Z czego jedem na rzece Kuanda praktycznie spalony poprzez durne i niodpowiedzialne opublikowanie relacji z przejazdu na youtubie. Niestety kasa ( czyt. komercyjność) i podejście owej wyprawy do sławy jako rzeczy wielkiej :mrgreen: spowodowało tylko masę kłopotów dla normalnych i niekoniecznie "pierwszych" wielkich podróżników :wink:

Tu fragment mojej korespondencji

"Если не ошибаюсь то придыдущая экспедиция из Польши навредила своей поездкой. Разместили на ютубе проезд через мост на Куанду, после этого там были большие проблемы ))). Приезжало начальство, поставили штыри на мосту и чужих через него перестали пускать вообще. Если ушлышат про польшу, то про мост через куанду даже заговаривать не нужно ))).

Z jedynym z czym mogę się zgodzić to fakt, że hdj 100 pokonał tę trasę ( częsciowo na Uralach lub Krazach) bo znając naszpikowanie tej konstrukcji elktroniką zapewne poległby w drugim poważniejszym brodzie.

Tak, że spokojnie z lansowaniem tego typu kolorowo-fejsbukowo-youtubowych wypraw 8)

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: francek »

A tak w ogóle jeżeli jesteś taki passion Gercu :mrgreen: to raczej proponuję organizację i prelekcję
z tej wyprawy :



Bo to naprawdę było coś w odróżnieniu od totalnej komerchy i w dodatku z złym stylu.

Wielki szacun dla uczestników - zazdroszczę podejścia i sposobu realizacji WYPRAWY !!!
Ostatnio zmieniony 23 maja 2013, 10:17 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Dodałem tagi YT.

Awatar użytkownika
Addams
Klubowicz
Posty: 3856
Rejestracja: 19 lis 2009, 17:35
Auto: FJ40, BJ45
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: Addams »

No, zobaczyłem sobie w aucie na parkingu w środku miasta co to Franc wrzucił i... minęło mi 46 minut :D
Klimat, pomysł, wykonanie świetne!
Brakuje tylko instrukcji strugania dzidy na misia ale co tam :wink:
Świetne, jadę do roboty, spóźniony jestem

jaguar_wawa
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2011, 11:38
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: jaguar_wawa »

Francu, powiem krótko Twoja wiedza o BAM'ie jak i wiedza tego z kim po rosyjsku prowadziłeś korespondencje mówi tylko o tym że jesteś internetowym specem wyprawowym :):):):) bo opisywanie się na swojej stronie jako "Pomysłodawca i organizator pionierskich wypraw off roadowych Transpolonia, TransBiałoruś oraz Obwód Kaliningradzki" Do tych imprez nie pasuje ani słowo "pionierskich "ani tym bardziej "wyprawa" :):):):) tylko impreza off-roadowa... ponoć kaliningradza jest nawet ciekawa, tak słyszałem od ludzi z których zdanie szanuje.

Dużo mi się w tym temacie pisać nie chce. Chyba o znajomości tematu wystarczy tylko podać przykład o którym mówisz. Most na rzece Kuanda. Tego mostu od lat 80 XX wieku nie ma, ponieważ rzeka go zniszczyła. Co widać na fotce :)

Co do mostu o którym jest umieszczonych kilka filmów na YT to ma się cały czas dobrze i nic się z nim nie stało. Tak w ogóle to jest most na rzece Vitim. O Twojej wybitnej wiedzy o Syberyjskich realiach świadczy również wymienienie samochodu KRAZ.... kto bywał na Syberii ten będzie wiedział o co chodzi.

A jak już piszesz o YouTube to mogę zrozumieć twoje rozgoryczenie... kanał Franc4x4 - odtworzonych filmów 8102, kanał SyberiaMongolia2009 wyświetlonych filmów 4 148 000 jak widać kontent jest u mnie taki że mam w tydzień więcej wyświetleń niż ty przez 5 lat. Cóż widzowie wybierają co chcą oglądać :):):):)
Piszesz o aspekcie komercyjności… no cóż jestem malutki przy tobie. Na twojej stronie WWW widać że na ten rok 19 komercyjnych imprez zaplanowałeś.
Szczerze współczuje tym co się z tobą wybiorą na "110" i BAM rzeczywiście będą mieli harcorowo :):):)

Typowo polskie " w dupie był gówno widział" ale jest mega specem "wyprawowym"

Z offroadowym pozdrowieniem 8==> (.)

Michał Rej
Załączniki
2009-08-28_00162m.jpg

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: francek »

Zapewne :D Most na rzece Vitim jest również spalony :)
Zapewne wszystko to sobie wymyślam ale zapewniam sprawdzę osobiście za 1,5 miesiąca :mrgreen: :mrgreen:
Co prawda nie pioniersko i nie jako pierwsi ale zapewne nie omieszkamy szeroko rozreklamować się na całym świecie :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zresztą jak to mam w zwyczaju.
I zbastuj z wyzwiskami bo nie takich wielkich podróżników mam na rozkładzie :D :D

Awatar użytkownika
BOCIAN
Posty: 355
Rejestracja: 23 maja 2013, 15:12
Auto: HDJ100 1HD-FTE
by?o: 7xLR Discovery, Vitara, Samurai, YJ, LO40
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: BOCIAN »

A ja myślę, że powinniście się trącić siusiaczkami, by stwierdzić, kto ma większego...
:-)

I w ten oto sposób chciałem się przywitac na forum TLC....

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: Remiołek »

Drodzy interlokutorzy, bardzo proszę o zachowanie poziomu dyskusji i nie czynienie osobistych wycieczek oraz nie dążenie do konfrontacji. Rozumiem, że zaistniały powody by dyskusję w tę stronę poprowadzić, jednak uwierzcie mi, że nie przystoi to osobom, które mają duże szanse pozdrowić się podczas jednej z podróży. A jak się pokłócicie, to dziwnym będzie minąć się bez słowa, gdzieś tak z 5000 kilometrów od domu.

Pozdrawiam

Wasz siepacz

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: Remiołek »

BOCIAN pisze:A ja myślę, że powinniście się trącić siusiaczkami, by stwierdzić, kto ma większego...
:-)

I w ten oto sposób chciałem się przywitac na forum TLC....
A Ciebie Kolego zachęcam do wyprawy, celem której będzie znalezienia działu, w którym należy umieścić przywitanie. I nie czynienie już więcej aluzji charakterystycznych dla forów innych. Na tym forum takie teksty nie przechodzą.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: kylon »

No dobra. Spokój już proszę. Do gardeł nie skakać a o fajnych miejscach opowiadać.

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: francek »

Ja jeszcze nie mam o czym :mrgreen: Wszak w d.... byłem i nic nie widziałem :D
Ale niedługo opowiem :)

Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: Remiołek »

francek pisze:Ja jeszcze nie mam o czym :mrgreen: Wszak w d.... byłem i nic nie widziałem :D
Ale niedługo opowiem :)
Chciałbym być w takiej rzyci i tyle nie widzieć :mrgreen: .

Gercu
Klubowicz
Posty: 168
Rejestracja: 03 lut 2011, 11:56
Auto: Hilux D4D
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: Gercu »

Moi Drodzy !

Nic mnie tak nie cieszy jak kontrowersje dotyczące kogo i dlaczego zapraszam :D Dotychczas było ok 30 spotkań !!! Jedne były fajniejsze inne mniej fajne... jedne dotyczyły wyjazdów na 1 tydzień, inne na 9 miesięcy, jedne były realizowane w jedną osobę na motorku 125cm inne z mega budżetem i samochodami wsparcia. Ja mam zajawkę aby zapraszać Tych, którzy coś robią a nie tylko pitolą w internecie.

Czy Michał jest "pierwszy", "najlepszy", "największy", "najwspanialszy" to pozostawiam ocenie każdego z Was... z Was czyli tych, którzy przyjdą i posłuchają tego co ma do powiedzenia. Bo o Michale można mówić co się chcę... ale faktem jest, że każdy z nas chciałbym przejechać połowę tego co On. Więc zamiast mądrzyć się na forum, warto ruszyć tyłek i skonfrontować opinię z rzeczywistością.

Franc... uważasz, że Reju robi "komerchę i krecią robotę" a do tego jeszcze kłamie i się lansuję? Masz takie prawo... a najlepiej będzie jeśli przyjdziesz na spotkanie i powiesz (udowodnisz) mu to prosto w oczy. Ja nad Bajkałem jeszcze nie byłem ale film jaki Michał ma pokazać w niedzielę już widziałem... nooooo jeśli to jest "poprostu zimnik regularnie uczęszczany" to ja odpadam.

Swoim Hilem się na taki ziemnik nie zapuszczam.

Endurance... film na pen drivie był słaby i każdy ma tego świadomość... i Ty, i Ja, i Michał, i Piotrek... co nie zmienia faktu, że mało kto przejechał Islandię wzdłuż i wszerz robiąc po tej małej wyspie 5 tys km !

Teraz będzie film ok 20-35 minut oraz zdjęcia które pokazywać będzie Marek Zaród.

Last but not least... Franc... tak się składa, że chłopaki od "Beniowskiego" byli naszymi gośćmi w lutym.
http://passion4travel.pl/index.php/pods ... beniowski/ I było to - moim zdaniem - jedno z najfajniejszych spotkań. Ci co byli poza oficjalnym filmem mogli zobaczyć tzw. Director's Cut. Noooo i ten prawdziwy film to była jazda :!: :!: :!:

Ale mimo to byli i tacy, którzy uważali, że spotkanie było skandaliczne... wszystkim ciężko dogodzić :oops:

A jeszcze jedno... Franc... szczerzę i gorąco (słowo daję) zapraszam abyś wystąpił na spotkaniu gdy wrócisz z Rosji... fajnych opowieści nigdy dość.

Pozdrawiam,
Marcin

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Re: Passion4travel - 26 maja 2013 - Dookoła Bajkału

Post autor: francek »

To szacun za Beniowskiego bo naprawdę wyprawa kozak :!:

Wiesz ja naprawdę zastanawiałem się czy do....ć wyprawie Michała i nawet gadałem przez telefon z jednym z chłopaków z tlc, że już chyba mi się nie chce ale od 3 miechów przygotowuję się na wyjazd/wyprawę na Syberię i znajduję coraz więcej kwiatków. WIerz mi 2 lata temu sam podniecałem się tymi filmami, bo po prostu nigdy nie zacząłem zgłębiać tego kierunku. Oczywiście ma wiedza jest teoretyczna i poparta tylko korespondencją z klubami 4x4 z okolic ale niestety daję dużo do myślenia.
Naprawdę nie uśmiechają mi się przepychanki ze służbami i wysłuchiwanie, że Polak to nie przejedzie bo inny Polak to kiedyś przejechał a potem opublikował a nie lzja było. A już naprawdę śmieszy to, że wyprawa mówi o 110 jako o pierwszym przejeździe wzdłuż wsch brzegu Bajkału. Nawet na rzeczonym YT są dziesiątki filmów z tymi samymi kadrami z innych wypraw/przejazdów tą trasą. No chyba, że trasa wiodła brzegiem jeziora dookoła i pokonała jakąś dziewiczą drogę wtedy bardzo pokornie przeproszę :)
Pojedziemy i jak damy radę ( wszak słabi zawodnicy jesteśmy ) to nie omieszkamy się podzielić naszym doświadczeniem. W celu zarobienia wanny pieniędzy rzecz jasna :mrgreen:

Pozdrawiam
Franc

ODPOWIEDZ