KAWALERYJKA 2013

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

KAWALERYJKA 2013

Post autor: wista-wio »

to plakat naszej imprezy
to plakat naszej imprezy
plakatA3 - Kopia - Kopia.jpg (81,01 KiB) Przejrzano 9094 razy
Witam ... dopiero końcówka lutego a ja już jestem w maju :D wiem wiem troszkę przesadziłem i dobrze, że to dopiero prawie marzec bo roboty mam huk :!:
Chciałbym bardzo serdecznie zaprosić do mojej leśniczówki wszystkich , którzy kochają przyrodę, ludzi i zwierzęta, dla których kawałek naszej historii nie jest pustosłowiem i nie wstydzi sie człowiek ,,banału,, jakim jest taki zwykły malutki ludzki patriotyzm .
Główna część imprezy zacznie się w sobotę 25 maja o 5 rano , zawodami konnymi ...ale można przyjechać już w piątek :wink: zapewniam nudzić się nikt nie będzie , a i głodnym nie pozostanie . Rozpalamy ognicho snujemy plany przyszłych wyjazdów , w kuchni polowej gotuje się żarełko powoli zjeżdżają się , moi przyjaciele animatorzy naszej zabawy . Są to ludzie zakręceni , często dziwni , nie pospolici, ale pełni zapału , bezinteresowności i empatii do drugiego . Jednym mały problemikiem jest spanie bo łóżek i pokoi nie gwarantuję , natomiast jest spanko na sianie , możliwość ,,rozbicia,, namiotu ustawienia autka itp ...sen przy ognisku pod wiatą pozostanie na długo w pamięci...
to może teraz nazwa i co to będziemy świętować :)
KAWALERYJKA 2013
upamiętnienie
150 rocznicy Powstania Styczniowego
Kampania Edmunda Różyckiego
Bitwa pod Salichą
25 maja 2013
Pod patronatem Pana Nadleśniczego
Nadleśnictwa Rybnik

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: wista-wio »

Proszę się nie zrażać tym że to impreza konna dla zmotoryzowanych też cos ciekawego się znajdzie ...spacer (samochodowy) po Ślaskim lesie tez jest ciekawym przeżyciem :mrgreen:
a to taki krótki filmik o mojej leśniczówce


proszę pytajcie ...odpowiem na wszystkie pytania i w miarę postępu jeśli admi... mnie nie wywali za kasztanienie będę zamieszczał bieżące informacje ....
Załączniki
a to logo naszej imprezy :)
a to logo naszej imprezy :)
kawaleryjka2013.jpg (77,57 KiB) Przejrzano 9093 razy
Ostatnio zmieniony 27 lut 2013, 18:42 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link. Dodałem tagi YT.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: fobos »

Polecam spotkanie wszystkim ciekawym świata i otwartym na inne hobby niż tylko Toyoty i off-road.
Warto przyjechać w piątek, spokojnie w niewielkim gronie można porozmawiać o żuczkach gnojarkach spacerujących po duktach leśnych :wink: :mrgreen: .
Żarełko pierwsza klasa i nie do przejedzenia.
A tylu ludzi na koniach i tak fajnie ubranych, to nigdy i nigdzie nie widziałem.
A...... i jak będziecie grzeczni :wink: , to was Gospodarz zaprosi do domu i pokażde swoje niezykłe kolekcje.

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: wista-wio »

nie ma to jak kumple :wink: dzięki Fobos za żuczki też :mrgreen: a co do moich kolekcji to stale się powiększa i z radością pokaże zresztą dom mój otwarty jak każda leśna chatka . Troszkę inny charakter ma ta impreza ja Święto Konia , moim zdaniem ciekawszy ... wkleją fragment regulaminu :)
to dotyczy dnia imprezy czyli 25 maja
Zawodnicy walczą o :
- PUCHAR POSŁA RP
- nagrody ufundowane przez patrona imprezy Pana Nadleśniczego Nadleśnictwa Rybnik
- odznakę ,,KAWALERYJKA,, (warunkiem otrzymania odznaki jest zdobycie 300 punktów)
- nagrody ufundowane przez darczyńców , i przyjaciół
- puchary i nagrody otrzymują trzy pierwsze miejsca
- nagrody otrzymują najmłodszy uczestnik, ostatnie miejsce
(jeśli zawodnicy zdobędą tą sama ilość punktów, o zwycięstwie zdecyduje dodatkowy konkurs strzelecki z broni krótkiej (pistolet pneumatyczny) na odległość 5 m do tarczy z pozycji stojącej)
każdy uczestnik otrzyma, okolicznościowe pamiątki uczestnictwa .
Każdy z uczestników otrzyma ciepły posiłek , kawę herbatę , napoje w punkcie kontrolnym Zielona Klasa, a także po powrocie z biegu (rajdu). Przed biegiem podawana będzie kawa, herbata oraz napoje.
Otwarcie kuchni polowej przewiduję na godzinę 13,00
Zakończenie biegu podsumowanie i odczytanie wyników wręczenie nagród nastąpi około godziny 16,00 .
Od godziny 14,00 biesiada rodzinna przy ognisku.
Przejażdżki wozem konnym i furmankami po ścieżce dydaktyczno- edukacyjnej Smolnica leśnictwa Leboszowice wraz z leśnikiem oprowadzającym
Pogadanka historyczna zorganizowana w ziemiance wraz z wystawą poświęconą historii, pokaz rzędów kawaleryjskich, uzbrojenia i umundurowania, zdjęcia i fotografie z epoki.
Pogadanki na temat przyrody Nadleśnictwa Rybnik oraz specyfiki lasów na Śląsku
Pokaz jazdy konnej w pełnym umundurowaniu z okresu 1920 i 1939
Pokaz uzbrojenia kawalerii z okresu 1920 i 1939
Przejażdżki konne dla gości w rzędzie wojskowym z 1925 i 1936 roku
Pokaz rekonstrukcji historycznej
Wieczorne oglądanie filmu historycznego.
Mile widziana każda ilość uczestników biesiady i spotkania historycznego (rodzina, znajomi, sąsiedzi, przyjaciele )
Dla dzieci przewidziane są niespodzianki
Załączniki
a to nasze mini muzeum
a to nasze mini muzeum
DSC08940.JPG (88,4 KiB) Przejrzano 9030 razy
objazd punktów kontrolnych
objazd punktów kontrolnych
DSC08827.JPG (95,37 KiB) Przejrzano 9030 razy
...i wcale tutaj nie kolaboruje z Niemcami tylko omawiam warunki przyszłej porażki
...i wcale tutaj nie kolaboruje z Niemcami tylko omawiam warunki przyszłej porażki
DSC09191.JPG (91,58 KiB) Przejrzano 9030 razy

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: wista-wio »

może , w kilku słowach powiem co to za bitwa pod tą Salichą się odbyła i kto i kim dowodził :D i dlaczego właśnie to wydarzenie postaramy sie uczcić
Celem naszej imprezy jest upamiętnienie 150 rocznicy Powstania Styczniowego a w szczególności Kampania Wołyńska Edmunda Różyckiego i bitwa pod Salichą stoczoną pomiędzy jazdą polską a rosyjskim oddziałem karnym kapitana Łomonosowa .
Było to jedno z błyskotliwych zwycięstw oręża polskiego.
Po stronie polskiej walczyło około 260 kawalerzystów (5 szwadronów z czego dwa niekompletne a trzeci był tylko z nazwy i dowództwa ) przeciw nim stanęły 3 roty piechoty i 120 kozaków w sumie około 720 żołnierzy . Różycki ustawiwszy swoją jazdę w dwuszeregu zaatakował natychmiast zanim jeszcze rosyjskie wojsko zdążyło zsiąść z wozów a kozacy dosiąść koni . Pomimo, że odległość jaka dzieliła ich od rosyjskich taborów wynosiła kilometr impet Polaków był tak wielki, że już podczas pierwszej szarży rozbili rosyjski czworobok doszczętnie i zdziesiątkowali jazdę kozacką. Do anegdotycznych należy opowieść o pewnym kapitanie Michnowie, który to uciekł i schronił się pod mostem , gdzie dopadli go polscy ułani . Po pewnym czasie w trakcie bitwy nadeszły posiłki Rosyjskie w sile 3 rot około 600 ludzi , jednak widząc rozmiar klęski swoich towarzyszy broni i szarżujących polskich ułanów oraz ogrom porażki jaką poniósł Łomonosow, nie mieli odwagi podjąć walki i wycofali się nie oddając strzału i nie pomagając swoim wojskom .

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: wista-wio »

witam
...do Naszej imprezy (KAWALERYJKI) POZOSTAŁO 16 dni chciałbym bardzo serdecznie zaprosić Wszystkich do mojej leśniczówki , będzie gościnnie i wesoło ZAPRASZAM :D
Załączniki
a to zaproszenie :)
a to zaproszenie :)
zaprosz.jpg (72,97 KiB) Przejrzano 8096 razy

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: endurance »

All,

byłem w 2012 BARDZO mi się podobało, bo
-mogliśmy się spotkać
-na żywo widziałem relację Piotra z synami, polecam filmik z wyjazdu do Gruzji zobaczycie o co chodzi :)
-słuchaliśmy o co "leśnicy" walczą dla nas... nieświadomych
-rozmawialiśmy o wycieczkach
-mogłem zobaczyć ludzi którzy miłują konie

i dlatego z wielką ochotą przyjąłem zaproszenie!

lubiący leśną sielankę
wojciech endurance
www.polkasteam.pl

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: gif_kuba »

Wybieram się w tym roku z dzieciakami, postaramy się być w piątek wieczorem

Awatar użytkownika
MilitarniKris
Posty: 121
Rejestracja: 29 lis 2010, 09:46
Auto: LJ70 - CeJota
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: MilitarniKris »

Dlaczego fajne imprezy zawsze są na drugim końcu Polski :cry:

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: wista-wio »

witam ...bardzo się cieszę już nie mogę się doczekać na spotkanie z Endurance może Zbyszek z żoną wpadnie ? może Fobos Adam ? bardzo lubię te piątkowy napływy gości, przyjaciół ,te powitania serdeczność. Z tej całej imprezy z tego szumu uścisków ludzi których ,,muszę,, ściskać ten właśnie piątkowy wieczór jest najwspanialszy . Wspólna kolacja ognisko rozmowy dyskusje snucie planów i słuchanie o planach wakacyjnych wojaży .... tak ten wieczór i noc jest zawsze najbardziej przeze mnie wyczekiwana :D i bardzo sie na nia cieszę i na spotkanie z moimi przyjaciółmi

Awatar użytkownika
tomekc
Klubowicz
Posty: 164
Rejestracja: 22 kwie 2012, 20:32
Auto: KZJ70
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: tomekc »

Ja niestety, w majowe soboty - jak co roku nienaruszalne zobowiazania rodzinne - nie do przeskoczenia. Ale w ubieglym roku mialem okazje goscic w piatek wieczorem, poznac gospodarza i posluchac (i zobaczyc) fascynujacej relacje z podrozy do Gruzji. Jesli bedzie wieczorna czesc piatkowa - bardzo chetnie wpadniemy :-) . Jutro odbieram toyke z serwisu nieopodal - z Trachow - to bedzie czym :D

Awatar użytkownika
gif_kuba
Posty: 113
Rejestracja: 01 mar 2010, 13:11
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: gif_kuba »

Piotrze, na którą w piątek się mniej więcej wszyscy zjeżdżają ?

Awatar użytkownika
wista-wio
Klubowicz
Posty: 697
Rejestracja: 05 lut 2009, 21:59
Auto: BJ42 3,4D / BJ42 3B / BJ45
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: wista-wio »

zaczynamy około 9-10 rano przyjeżdża Dread ustawiamy stoły kuchnie itp .... około 15-16 ściagaja organizatorzy po pracy ...Sławka (szef kuchni) będzie około 16 i jedziemy w teren ustawiać przeszkody sprawdzać uwiazy itp ...taka kosmetyka potem ognicho i oczekujemy napływu gości zawodników ... pewno bedą jeszcze takie drobne prace jak urządzenie muzeum ustawienie stanowiska łuczników wytyczenie miejsca na pokazy ...ale to są takie małe robótki :mrgreen: ustawimy audio i wideo i pewnie znajdzie się czas na pokazanie ....czegoś tam :lol: ....zapraszam pozdrawiam

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: fobos »

Ja z Elą, jeśli można, w piątek po południu przyjedziemy.
Chętnie pomożemy w przygotowaniach, a wieczorem opowieści chętnie posłuchamy.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: KAWALERYJKA 2013

Post autor: fobos »

Jak wyjeżdżaliśmy, gdzieś nam się Gospodarz zapodział i się nie pożegnaliśmy, co niniejszym chcę uczynić i podziękować Piotrowi, za jak zawsze niesamowite przyjęcie i niezapomniany klimat.
Uciekliśmy wcześniej, bo w planach na dzisiaj mieliśmy jeszcze zwiedzanie zamku i parku w Mosznej.

A.... przy okazji pozdrowienia dla Wszystkich od Biga.
Pozdrowił to przekazuję, bo niestety Bigu osobiście nie ma jak tego zrobić. :(

ODPOWIEDZ