Obwód Kaliningradzki 30 lipca- 5 sierpnia 2010

nasze wycieczki, zloty, spotkania, slajdowiska etc., na które może przyjechac każdy

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
francek
Klubowicz
Posty: 1240
Rejestracja: 10 mar 2009, 13:51
Auto: Hilary - SpecHilux 2.4td, Gienryk - Nissan Patrol Y60 TD42, Pingwin- Nissan Patrol Y61 ZD30, Teściu- Nissan Terrano 2.7td
Kontakt:

Obwód Kaliningradzki 30 lipca- 5 sierpnia 2010

Post autor: francek »

39 zaginiony element czyli mega nieletka ekspedycja off road Obwód Kaliningradzki 2010

Mega wyprawa, na której znajdziecie wszystko co tylko spragnionym przygód terenowych i kulturoznawczych przyśnić się może

Tony błota, koleiny, jazda po łąkach, strefy militarne, ostrzał artyleryjski, roje gzów, piasek, jazda po wydmach, jazda po morzu, zarwane mosty, tysiące przepraw i rozdziewiczania dróg. Krótko mówiąc tzw. "tematy"
Dla tych co byli na Białoruś Hardcore powiem tylko, że dwa razy trudniej.
Wojna,wojna i jeszcze raz wojna- my jadąc w jedną załogę czyli Patryk, Radek i ja użyliśmy wszystkiego po kilkanaście razy ( trapy, siekiera, przedni winch, tylni winch, bloczki, kinetyki ponad 100 metrów połączonych lin a i tak musieliśmy posiłkować się spychaczem )

Organizacyjnie mega trudno, Ten kawałek Rosji jest bardzo strzeżony i bardzo drogi !

MOGĘ poprowadzić maksimum 10-12 załóg, gotowych na trudne 6 dni. Żadnych zastrzeżeń i pretensji od strony uczestników w trakcie wyprawy- ja tam będę miał inne poważniejsze zajęcia
( Np przeprowadzenie wyprawy prze zamknięte zony) Wszelkie uwagi chętnie wysłucham w Polsce
Żadnych cywilizowanych campów, hoteli i mycia włosów. Tylko My i Obwód. ( Chętni mogą za grubą monetę spać w licznych *** i **** hotelach !! ( Doba ok. 100- 200 USD noc od osoby)
Trasa ma 700 km i przebiega praktycznie przez cały Obwód z tym, że koncentrujemy się przez 2,5 dnia w okolicach Kaliningradu a 3,5 dnia Czerniachowska.
Poza tym jak to u nas- burdel, pijaństwo i beznadziejny roadbook ( cerkiewki, muzea, łodzie podwodne, zamki pruskie, śluzy, zbytki i zabytki) Debilny Pascal podaje, że tam nie ma nic do oglądania poza Kalingradem- tym kretynom nie wierzcie

Teraz koszty: 1200 zł załoga ( w tym, organizacja, ja, miejsca noclegowe, koszulki, naklejki itp itd) każda osoba dodatkowa 200 zł ( dzieci ( do lat 13) po 50 zł )
30 euro osoba opłata przewodnicka i organizacyjna ( dzieci do 13 za free) dla naszych przyjaciół z klubu 4x4 ( bez nich poleglibyśmy na dębowo)
90 zł wiza/osoba wraz z ubezpieczeniem- do mnie na maila potrzebuję tylko :
1) Imiona i nazwiska wraz z datą urodzenia
2) NR i seria Paszportu
3) od kiedy do kiedy Paszport jest ważny
Dzięki tym danym dostajemy zaproszenia i wyrabiamy wizę przez rosyjskiego pośrednika w Polsce ( koszt usługi 65 zł)- zapewniam, że warto bo samodzielne wyrabianie się po prostu nie opłaca.

Sprzęt
Sprawne auto z reduktorem i napędem 4x4
Opony min 31-33 cala MT zalecane 35 a nawet 37 ! ( na AT- kach trzeba będzie sporo ominąć asfaltem !!!!)
winda
trapy
duża ilość taśm na przedłużki
KANISTER na wodę
namiot
przed wjazdem wyłączyć pocztę głosową i najlepiej nie odbierać ani nie dzwonić ( 20 zł/min wychodzące, 18 -przychodzące)

Żarcie
Wszystko z Polski - oprócz chleba, mleka, fajek, piwa i paliwa) - reszta jest tam 25% droższa niż u nas !!!
kilka flaszek polskiej wódki celem wręczania podarków
Na miejscu trzeba kupić minimu 5000 rubli ( ok 500 zł) -paliwo, rejestracja, chleb, naprawy ew, pomoc)

Granica i registracja
Bardzo trudna i żmudna- mam obcyk - mega długi wyjazd do Polski

Jedyny możliwy termin ekspedycji
30 lipiec wieczór spotkanie w Braniewie ( camp)- 5 sierpień ostatnia noc w Obwodzie i powrót na wieczór do Polski ( + może jeszcze camp w Ełku)

Na chętnych czekam tylko do 17 lipca.

Jak na razie to w 100% potwierdzenie bez względu na rekonesans

1. Hinek
2. Hamme
3. Igor
4. Kroll
5. Michał
6. .................................


Pzdr Franc

Obrazek
spotkanie na granicy- pierwsze chwile w Obwodzie. Dzięki Ilja :)

Obrazek
jeszcze nie wiedzieliśmy, że kwiat łubinu będzie nam wielkim towarzyszem

Obrazek
potem już tak- wkoło dzicz, orły i bobry

Obrazek
mini dakar po plaży :mrgreen:

Obrazek
wspaniałe muzeum morskie w Kaliningradzie- gratka dla fascynatów i wiele nauki dla nas i dzieciaków

Obrazek
ostrzał z morza-strach był :shock:

Obrazek
zbawiciel ze spychem- na dębowo 3 godziny :mrgreen:

Obrazek
drobne przeszkody wodne na zaplanowanej drodze. TRAPY :!:

Obrazek
niespodzianka na nieuczęszczanym szlaku

Obrazek
kolejna gratka dla koneserów militariów

Obrazek
Nasi kumple z 4x4 Kalinigrad. Dzięki Natalia- bez Ciebie byśmy oświrowali z tymi bukwami :wink:

Obrazek
pewien problem od 48 lat :wink:

Obrazek Obrazek
Obrazek
chillout :wink: :mrgreen:

Obrazek
kryterium asów :wink:

Obrazek
Nasi przyjaciele z Czerniachowska- dzięki Sergiej, Michail i spółka- dzięki Wam Gienryk ożył ponownie :mrgreen:

i takie tam bzdety :wink: ..........



i żeby nie było, że bajeruję :wink:



Wielkie dzięki dla Patryka i Radka za pomoc w ułożeniu wyprawy. Wspaniali kompani i świetni offroaderzy :mrgreen:
Chylę czoła

Franc

TYLKO SPRAWDZONE LUB POLECONE ZAŁOGI
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2012, 22:51 przez Remiołek, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Poprawiłem link do YT.

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: Obwód Kaliningradzki 30 lipca- 5 sierpnia 2010

Post autor: nixon »

wstępnie zgłaszam udział, potwierdzę na 100% w poniedziałek
pozdro

ODPOWIEDZ