Garmin - jaki ?

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Garmin - jaki ?

Post autor: Husky »

chcę nabyć Garmina, mogę przeznaczyć jakieś 1700złp

który model polecacie w tej cenie?

ma byc używany w aucie, na pieszych wycieczkach, mam miec dobrą / wytrzymałą baterię /, czytelny wyświetlacz

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: endurance »

najlepszy będzie Garmin Montana 600 lub jak chcesz robić foto to 650, a jak foto plus mapy topograficzne to 650T.
Cena trochę wyższa niż podana przez Ciebie bo do tego jeszcze uchwyt samochodowy w którym jest głośniczek :)

garminomaniak
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: LEX »

Jak już planujesz tego typu wydatek, to kup sobie iPada i program MotionX-GPS HD. Ja już nigdy nie wrócę do typowej nawigacji, a tego programu używam od paru ładnych lat.

http://gps.motionx.com/ipad/overview/" onclick="window.open(this.href);return false;

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: endurance »

właśnie może ja się zapętliłem i tylko Garmin i Garmin, a ponieważ jestem otwarty na nowości to czy ten MotionX-GPS rozwiąże następujące zadania:
przed wyjazdem obsługa w jakim programie?
-przygotowanie map jakich dystrybucji
-przygotowanie punktów wcześniej
-przygotowanie śladu, filtrowanie, łączenie
-wgranie powyższego do urządzenia
podczas wyjazdu
nawigacja do punktu
-wyświetlenie śladu
-zapisywanie przebytej drogi w postaci śladu, bez ograniczeń możliwy podział na dni taki jak activlog
-nawigowanie od punktu do punktu po rutowalnych mapach, jakich?
-wyszukiwanie punktów POI
po przyjeździe
-zgranie śladu, punktów do jakiego formatu
+później to mam swój program zrobiony wg założeń API google do robienia śladu w html bez udziału jakiś zewnętrznych serwerów, gdyby coś to mogę udostępnić np. na campie :)

powyższe to nie wydziwianie tylko to co robię przed moimi wycieczkami i po nich, a może coś jest fajniejszego z większymi możliwościami których nie znam, aby tylko nie rastry bo nie cierpię tego :)

api motacz
wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: LEX »

Jutro napiszę parę szczegółów, jak dam radę.

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: LEX »

Napisałem pobieżnie. Być może dla Ciebie ten program to zabawka, ale moje wymagania spełnia w 100%. Poza tym kupując Garmina masz tylko Garmina, a za niewiele więcej kasy masz fajne urządzenie do internetu, poczty, z masą przydatnych programów, nawigacja, filmy, muzyka itd... Ja bym prawie 2000zł nie wydał na GPSa. No tak czy inaczej, link jest pod spodem:

MotionX GPS i iPad2

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: Husky »

LEX pisze:Napisałem pobieżnie. Być może dla Ciebie ten program to zabawka, ale moje wymagania spełnia w 100%. Poza tym kupując Garmina masz tylko Garmina, a za niewiele więcej kasy masz fajne urządzenie do internetu, poczty, z masą przydatnych programów, nawigacja, filmy, muzyka itd... Ja bym prawie 2000zł nie wydał na GPSa. No tak czy inaczej, link jest pod spodem:
to o czym piszesz mam w telefonie Nokia N8, do nawigacji drogowej mam PDA z AutoMapą, do internetu i takich tam mam małego laptopa ASUS, do filmów mam GO PRO, do zdjęć Nikona D80 ....szukam czegoś do lasu, w góry, na bezdroża tam gdzie AutoMapa sobie nie radzi

endurance
Klubowicz
Posty: 1442
Rejestracja: 26 gru 2007, 17:59
Auto: Hilux - owocow?z
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: endurance »

@LEX - SUPER opis
i już się cieszyłem do momentu
"""
Wszystkie mapy oprócz OSM korzystają z łącza internetowego, bo ani Google ani Bing nie zezwalają na download.
"""
Raczej przy roamingu będzie bardzo drogo lub może nie być "pola", przy wycieczkowych rozwiązaniach powinno się uniezależniać od czynników zewnętrznych.

Punkt 2. jest odpowiedzią jak robi się ślad w Google Earth

...i z pytania powstało fajne kompendium BRAWO @LEX!!

wojciech endurance
http://www.polkasteam.pl" onclick="window.open(this.href);return false;

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: czaya »

Husky pisze:
LEX pisze:...
to o czym piszesz mam w telefonie Nokia N8, do nawigacji drogowej mam PDA z AutoMapą, do internetu i takich tam mam małego laptopa ASUS, do filmów mam GO PRO, do zdjęć Nikona D80 ....szukam czegoś do lasu, w góry, na bezdroża tam gdzie AutoMapa sobie nie radzi
ja nie jestem zwolennikiem jednego urządzenia do wszystkiego bo ... prawo Murphy'ego :mrgreen:
dokupiłbym na Twoim miejscu ręcznego Garmina - np droższą niż zakładasz Montanę albo mieszczącego się w widełkach cenowych Oregona - kosztem niestety małego ekranu lecz wygodniejszego przy pieszych wycieczkach.
ja mam teraz układ dla mnie idealny - Garmina Oregon 450 z GPmapą topo lub dokładniejszymi topo zgodnie z potrzebami i zwykłe MIO z OZIm lub automapą lub MIOmap. podgląd dwóch map jednocześnie to naprawdę wygodne rozwiązanie - przynajmniej dla mnie przy mojej mini eksploracji różnych ścieżek, ścieżynek itp.
pomijam też ergonomię obsługi i wydajność ręcznego Garmina na rowerze, kajaku czy pieszej wędrówce - z dotykowym delikatnym urządzeniem to nie może się udać...z Oregonem się udaje :wink:

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: Pyrka »

endurance pisze: i już się cieszyłem do momentu
"""
Wszystkie mapy oprócz OSM korzystają z łącza internetowego, bo ani Google ani Bing nie zezwalają na download.
"""
Lex pewnie to zweryfikuje: "Downloading / Caching Maps in Motion X GPS HD for offline use."
Aha, GPS mają tylko iPady z 3G.


Remiołek
Posty: 2200
Rejestracja: 16 paź 2009, 00:25
Auto: VW T4 Syncro- Osio?ek, ale jak w domu si? czuj?
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: Remiołek »

@Husky, od 4 lat mam model 60 CSX. `Jestem bardzo zadowolony, ale można założyć, że jako właściciel urządzenia nie jestem obiektywny. Idąc dalej, używało go też paru moich znajomych i Ci też wypowiadali się pozytywnie. Porównywaliśmy kiedyś 60-tkę do Oregona i eTreka. I znów 60 CSX choć starszy- wygrywał. Widzę, że Garmin w PL nie ma tego modelu. Ale gdybym miał wybierać to model GPSMAP 62s wygląda bardzo kusząca.
A i zdarzyło mi się nieraz zauważyć (w TV) modele serii 60 w użyciu przez różne armie. Także w autach.

Awatar użytkownika
grzes
Posty: 306
Rejestracja: 12 lis 2008, 20:12
Auto: Y61 GU4
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: grzes »

mam oregona 300 do terenu topo
na droge AM/iGo8 nawigacja to Aristo M700 7calowe, moge tez na nim OZIego uruchamiac, ale od kiedy mam Oregona to chyba ani razu nie odpalalem.

wg mnie po 2 latach uzywania stwierdzam ze taki zestaw daje wszedzie rade.

Oregona polecam... w polaczeniu z dobra topo i mapSource'em idealny...

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: milczacy »

W pełni zgodzę się z Czayą - nie da się pogodzić nawigacji outdoorowej i do auta.
Więc ... najlepiej mieć 2 urządzenia :)

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: Husky »

milczacy pisze:W pełni zgodzę się z Czayą - nie da się pogodzić nawigacji outdoorowej i do auta.
Więc ... najlepiej mieć 2 urządzenia :)

toz napisałem, że do auta na asfalty mam AutoMapę, a na tzw. outdoor mam braki

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: Garmin - jaki ?

Post autor: czaya »

Remik pisze:Porównywaliśmy kiedyś 60-tkę do Oregona i eTreka.
wziąłem oregona ze względu na łatwośc obsługi bo po tygodniu używania chyba etrexa visty (hcx?) wiedziałem że wolę dotykowy ekran. przy zastosowaniach nieprofesjonalnych, sprzęt zbliżony zarówno możliwościami jak i ceną. trzeba się pobawić i wybrać co będzie bardziej ergonomiczne.

ODPOWIEDZ