Nawigacja - jaka zamiast oryginalnej ???

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18006
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Nawigacja - jaka zamiast oryginalnej ???

Post autor: kylon »

Wiele osób jest mało zadowolonych z oryginalnej mapy. Sam gdy jeździłem V8 troszkę się nią bawiłem i słabo to wyglądało. Może i mieszkam na wsi ale inne GPS-y miały całą siatkę ulic w mojej dzielnicy, a tu nic. Dwie ulice na krzyż. Moi znajomi w Avensisie też narzekali. Dobry GPS będzie lepszym rozwiązaniem.

Awatar użytkownika
yonek
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2009, 01:20
Kontakt:

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: yonek »

Albo laptopik 8" z OziExplorerem :)

Awatar użytkownika
mlodyy
Klubowicz
Posty: 634
Rejestracja: 29 paź 2007, 13:58
Auto: Zuzanki 4x4 ;-) razem 8x8
Kontakt:

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: mlodyy »

OZI to sobie można i na zwykłą navi z pocket pc wgrać 8)

Awatar użytkownika
yonek
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2009, 01:20
Kontakt:

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: yonek »

Ale ekran więksiejszy na zwykłym PC. 8)

Awatar użytkownika
potrzeba
Posty: 591
Rejestracja: 05 paź 2007, 11:41
Auto: 80'tka by?a przefajna... co by tu teraz...
Yamaha Grizzly 700 EPS :-)
Kontakt:

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: potrzeba »

kylon pisze:... Sam gdy jeździłem V8 troszkę się nią bawiłem i słabo to wyglądało. Może i mieszkam na wsi ale inne GPS-y miały całą siatkę ulic w mojej dzielnicy, a tu nic. Dwie ulice na krzyż. ...
coś już o tym gadaliśmy. było tez że to taka sama navi jak w Lexusie LS460 a ta gubi się nawet na Ursynowie :shock:

czobi
Klubowicz
Posty: 4096
Rejestracja: 05 kwie 2007, 10:19
Auto: classic hill
Kontakt:

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: czobi »

potrzeba pisze: nawet na Ursynowie :shock:
tam to sie kazdy normalny czlowiek gubi :mrgreen: beton desert

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: zbynio81 »

Laptop moim zdaniem odpada duze pudło a jak potrzesie to bieda.
Najlepiej miec wgrany GARMIN oraz TOMTOM na komórke w moim przypadku NOKIA n82 Symbian 3.
Jezeli chce sie miec wiekszy ekran to proponuje kupic tv lub monitorek SAMOCHODOWY z wejsciem AV. Z telefonu kabelek do TV i mamy wiekszy ekran niz w oryginalnych nawigacjach :)
gdybym byl odwaznijeszy to najlepszym rozwiazaniem jest podlaczenie komórki lub pocketpc do ekranu dotykowego w aucie ale obawiam sie ze jest to niemozliwe--no chyba ze ktos ma tak zrobione to chetnie przeczytam rozwiązanie :lol: a moze przez łącza od nawigacji??hmmmm

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: jjb »

jest firma w Szczecinie ktora oferuje do 120 pelna nawigacje z obsluga audio. Wstawiaja zamiast fabrycznego panelu. Pelna (podobno) integraja z autem, Automapa itp. Niestety drogo chcą (>4k) i nie znalazlem nikogo, kto by to przetestowal. Namiar: http://www.navi-media.com/

jjb

jonek
Posty: 4
Rejestracja: 05 mar 2009, 19:49
Auto: KDJ120
Kontakt:

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: jonek »

witam
Właśnie testuję u siebie niedawno zakupioną w navi-media w Szczecinie nawigację zainstalowaną w miejsce orginalnego panelu i narazie tylko nawigacja pracuje bez zastrzeżeń, pozostałe :1- radio owszem gra świetnie , ale to zasługa naszego fabrycznie zainstalowanego JBL, natomiast nie posiada wielu funkcji , które miało radio oryginalne, min. po utracie sygnału stacji oryginalne radio automatycznie dostrajało się do silniejszej , tutaj tego nie ma i trzeba to robic ręcznie, 2-odtwarzacz mp3 na karty SD na razie u mnie nie działa( prowadzę negocjacje z sprzedawcą) 3-wejście USB mini - proszę pokazac mi pendrive na takie wejście, a i z przejściówką są kłopoty( jeszcze jej nie posidam ), po za tym według oświadczenia sprzedawcy nie należy używac slotu SD lub USB a więc mp3 , równocześnie z nawigacją, gdyż się "tną"
4- CD owszem narazie działa bez zastrzeżeń, ale co do tego to nie mam żadnego doświadczenia. 5- bluetooth, no tu przydała by się książka telefoniczna.
Wizualnie zestaw wygląda całkiem fajnie, lecz widocznośc na ekranie w słoneczne dni jest fatalna.
Cena - za zestaw sprzedawca żąda 3999zł - 4599zł w zależności od mapy, proszę do tego doliczyc ok 500zł-600zł za interface przy JBL
Acha , moje urządzenie wyglądem nie przypomina tego ze zdjęcia na stronie http://www.navi-media.com ,ale nie znaczy to że jest brzydsze.
pozdrawiam Jonek

Awatar użytkownika
jjb
Posty: 258
Rejestracja: 08 sty 2009, 10:29
Auto: LC120
Kontakt:

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: jjb »

Myslalem dlugo o NaviMedia, ale uznałem, że szkoda kaski. Skończyło się na NavRoad NR750BV z Automapą za 1200z. 7 cali, w 120 przyczepia sie przyssawkę do prawej bocznej metalizowanej ramki przed lewarkami, a ekran dodatkow opiera na popielniczce. Nie przeszkadza, dobrze widac, odbior GPS w porządku. Dodatkowa zaleta to wbudowany BT, jak dzwoni telefon, to przelacza sie w tryb telefonu a potem wraca do nawigacji. Jedyna wada, to brak importu ksiazki telefonicznej.
Dodatkowa opcją jest możliwość podłączenia kamerki cofania

pozdrawiam

JJB

Awatar użytkownika
lander
Posty: 37
Rejestracja: 27 mar 2008, 13:12

Re: jaka to nawigacja?

Post autor: lander »

jjb pisze:Myslalem dlugo o NaviMedia, ale uznałem, że szkoda kaski. Skończyło się na NavRoad NR750BV z Automapą za 1200z. 7 cali, w 120 przyczepia sie przyssawkę do prawej bocznej metalizowanej ramki przed lewarkami, a ekran dodatkow opiera na popielniczce.
JJB
Czy mógłbyś zrobić zdjęcie jak to dokładnie zainstalowałeś? Ciekaw jestem także czy na wertepach się nie odczepia?

Awatar użytkownika
igor
Klubowicz
Posty: 102
Rejestracja: 21 gru 2008, 14:34

Re: Nawigacja - jak wyjąc płytę i gdzie się ona znajduje?

Post autor: igor »

Potwierdzam, że z różnych map, najlepsza jest wg. mnie AutoMapa.

Może i pokrycie już jest podobne u różnych producentów, interfejs użytkownika też mógłby być bardziej przyjazny,
ale jeśli chodzi o kalkulację najlepszej trasy to robi to najbardziej sensownie.

W przypadku innych producentów map czasami jadę dziwnymi opłotkami (bo nie są wyznaczone priorytety dróg),
albo nadrabiam drogi, bo zabrakło jakiegoś połączenia.

AutoMapa dodatkowo mi zaimponowała kiedyś, gdy wracałem z pokazów lotniczych w Góraszce.
Wszyscy wsiedli do aut i do Warszawy można było wracać pewnie parę godzin.
Przestawiłem AM na nawigację po drogach gruntowych i... fajnie było. Nie wiem czy czasu zaoszczędziłem dużo,
ale przynajmniej jechałem. Drogi jakieś podrzędne, ale chyba oficjalne (były jakieś domostwa raz na czas).
Co kawałek dziura w ziemi, w którą plaskaczem nie chciałbym wpaść.

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: Nawigacja - jak wyjąc płytę i gdzie się ona znajduje?

Post autor: Sławek »

A w kwesti tej navi media prosze o kilka słów z podsumowaniem czy byś wlożył 2100zł . Bo widzę że jest chyba jakaś przecena kiedyś była za prawie 5 koła.

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Nawigacja - jaka zamiast oryginalnej ???

Post autor: GDLC120 »

Podobno jest opcja podpięcia Carputera pod fabryczną Navi w LC 120. Robote wyceniono mi w pierwszym lepszym Car-Audio zakładzie na około 1500zł. Klima i inne bajery podobno chodzą bez zarzutu.

Kuba45
Posty: 3
Rejestracja: 11 cze 2013, 19:10

Re: Nawigacja - jaka zamiast oryginalnej ???

Post autor: Kuba45 »

Navimedia nie pasuje do ekranów dotykowych - co wtedy? Ktos cos przerabial takiego?

ODPOWIEDZ