Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

gopagra1
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2010, 18:20
Auto: j120
Kontakt:

Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: gopagra1 »

znalazłem na allegro kompletną nawigację do lc120 czy możliwe jest wpięcie tej navi do istniejącej wiązki mojego auta ?(aktualnie posiadam radio cd na 6 płyt) jeśli nie to czy trudno jest zaadoptować tą wiązkę aby navi pracowała . może zna ktoś warsztat gdzie to można zrobić w okolicach wawy

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: kylon »

Miło jest na początku sie przedstawić i przywitać w odpowiednim miejscu. Takie tu panują zasady :wink: - które też sa opisane na wstępie :wink: . Jeśli poczytasz troszkę forum znajdziesz spory wątek o nawigacji. Tam staramy się zadawać pytania aby był porządek.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: Gladzio »

Jaka jest to nawigacja? Toyotowska TNS600 lub TNS700? Jeśli tak to jest szansa na podłączenie jej "plug-n-play". Spróbowałbym nawet zrobić to sam bo kostki powinny pasować. Ewentulanie jak coś nie będzie pasować to napisz na PW to podam Ci tel. do dobrego elektryka Toyoty w Warszawie.

P.S Masz mapy?

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: lech »

Spokojnie...bez nerwowych ruchów. 8)

W j12 instalacje pod deską są w kilku wersjach i końce wiązki lądują w kompie, zatem o wymianie wiązki lepiej zapomnieć. Do wersji podstawowej z manualnymi nawiewami nie dopnie się oryginalnej navi, do wersji bogatszej już można ale jest to kłopotliwe, bez przeróbek jedynie wersja najbogatsza to przyjmie i tyle w temacie.

Jednak sama navi toyoty jest żałośnie słaba, wolna i z kiepskimi mapami. Zwykłe cośtam za 250 PLN jest o niebo skuteczniejsze.

Proponuję sprawdzić wiązke przed zakupem a nie po :mrgreen: i zastanowić się nad sensem tej przekładki. :wink:

Piotrek
Posty: 55
Rejestracja: 30 lip 2009, 16:40
Auto: LC 120

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: Piotrek »

Potwierdzam, navigacja jest bardzo słaba nawet z najnowszymi mapami w miarę dobrze działa jedynie w Wawie i głównych drogach. Genralnie odradzam. Co do montarzu to do sola powinno pasować, ponieważ sol fabrycznie był możliwy w wersii „sol + navi”, więc wszystkie wiązki i wtyczki powinny już tam być.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: Gladzio »

Zanam elektryka który zamontuję taką navi nawet w Corolli (tam też pasuje). Ja swego czasu montowałem do Celici VII generacji. Ogólnie będzie działać w każdej Toyotocie gdzie miejsce na radio jest 2 DIN - elektrykę (końcówki) się da zrobić. W niektórych autach nawet elektryki nie trzeba robić tylko podpiąć i już. Tylko ramka musi jeszcze byc żeby to jakoś wyglądało. I nikt nie mówi o wymianie wiązek bo one pewnie droższe od samej nawigacji...
Mapa na przełomie 2007/2008 została dość poważnie odświeżona (pokrycie Polski ponad 90%) jednak jak już zauważyliście raczej dużo jej brakuje do niezależnej konkurencji. Mimo że wyszły kolejne aktualizację Polska nie została w nich uwzględniona

lech
Posty: 222
Rejestracja: 15 maja 2009, 00:46

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: lech »

Montowałem TNS-a w Ave verso, w Corolli i w Landzie.
Kupując gołą navi na aukcji niewielu wie, że potrzebna jest jeszcze antena GPS. Koszt w ASO ok.700 PLN. :!:

Jazda po krótkich uliczkach to katastrofa - nie zdąży podawać trasy. Zawrócisz, to zgłupieje na kilka sekund. Grzmot za circa 2000 PLN to tak naprawdę atrapa sprzętu.
Ale jeśli komuś lans na konsoli potrzebny - proszę bardzo. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: Gladzio »

Lechu jak kupowałeś anteny po 700 zł to gratuluje :) Jak też miałem wiele razy styczność z tymi nawigacjami i kupowałem antene która w ASO kosztowało ok 140 zł - nie wierzysz, sprawdz sam: 08663-00460 - pasuje do TNS600 i TNS700.

wolf_243
Posty: 57
Rejestracja: 02 gru 2009, 21:33
Auto: LC 120 / D4-D
Kontakt:

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: wolf_243 »

Sam zapytałem i sam sobie odpowiem - może się komuś przyda.
Jeśli ktoś chciałby kupić (mimo tych mało pochlebnych komentarzy nt. jakości nawigacji) oryginalną płytę to oświadczam, iż pasuje TNS300 i TNS600 - osobiście wolę i korzystam i jestem zadowolony ;) z TNS600.

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: zbynio81 »

wracając do NAVI TOYKI to napewno pokrycie PL nie jest takie jak GARMIN czy też SYGIC (mam obie na NOKII z najnowszymi mapkami)

testując oryginalną kopie DVD na LC :-) nawigacji i dwie nawigacje w telefonie powiem, że wolałem TOYOTE

pokrycie pokryciem ale czasami nawigacje w telefonie potrafiły zwalić płynną jazdę -zwłaszcza, że z tyłu było małe dziecko, które cholernie się nudziło

przykład: jadąc z Olsztyna do Łeby TOYKA z ustawieniami odpowiednimi prowadziła mnie przed 3-miastem na obwodnice

natomiast moje 2 nawigacje w telefoniku z ustawieniami takimi samymi jak w LC (czyli omijanie lasów i korzystanie z obwodnic) pakowały mnie w centrum 3-miasta drogą e-7.

Zaufałem GARMINOWi znając wcześniejsze opinie o słabej nawigacji w LC.
Źle nie było ale---ale wracając z wakacji sprawdziłem TOYOTKE i.....bajka :-)

Jednak najlepszą nawigacją i tak jest własna głowa i rozum bo przed wakacjami każda nawigacja pakowała mnie niby krótszymi i dobrymi trasami a dobrze je znając wybrałem swoją drogę do której musiały Nawigacje się dostosować i prowadzić po MOJEMU

Awatar użytkownika
zbynio81
Posty: 41
Rejestracja: 09 sty 2009, 12:08

Re: Nawigacja - dokładanie oryginalniej do LC

Post autor: zbynio81 »

ps. w mieście w ciasnych uliczkach i przy mocnym zalesieniu nad głową NIE MA BATA-KAŻDA NAWIGACJA PRZEZ PEWIEN CZAS MOŻE ZGŁUPIEĆ

bartsiedlce
Posty: 41
Rejestracja: 18 paź 2010, 22:42
Auto: Toyota LC12, 2005 rok, 3,0 D4D
Kontakt:

Re: Nawigacja - jak wyjąc płytę i gdzie się ona znajduje?

Post autor: bartsiedlce »

U mnie poprzedni właściciel zamontował Navi-Media z Auto-Mapą i jestem zadowolony. Było parę problemów, ale to tylko moje ignoranctwo. Po doszkoleniu się z obsługi programu jest ok. Ogólnie rzecz biorąc mogę polecić, szczególnie oprogramowanie. Mapy są dokładne, Europy też, sprawdziłem. W Polsce bardzo dużo dróg gruntowych i leśnych ścieżek.

ODPOWIEDZ