Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: lecchu »

Witam
Czy montowaliście w swoich 80tkach powyższy tablet?

Macie jakieś koncepcje? Fotografie? Gdzie umieścić, pod co podczepić? Może wyważam otwarte drzwi...

I pytanie na boku - na ile solidny jest ten "chicken-bar" przed pasażerem z przodu - jest on w sumie przykręcony tylko do plastiku deski i nie wiem, na ile to mocne. Czyli - chodzi mi o to, czy mogę na tym próbować powiesić tego tableta i na ile się martwić, że pod wpływem wstrząsów tablet wyłamie tego chcickenbara (dodam, że kombinuje, iżby tablet przymocować doń punktowo przy lewym mocowaniu do deski na takim 15cm wysięgniku z kulową głowicą od statywu fotograficznego - więc siła działania na mocowanie będzie większa niż sam ciężar tabletu plus pulpit plus głowica).

Pozdrawiam
Lecch(u)

mephi
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2010, 21:38
Auto: Patrole...

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: mephi »

Polecam ten produkt: http://allegro.pl/uchwyt-ruchomy-do-lap ... 13643.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Pewne mocowanie, łatwe do złożenia i montażu :)

Wieczorem wstawie zdjęcia ze swojej 'aranżacji wnętrza' :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: Kames »

mozna wykonac samodzienie ramke do ktorej to na szynach wkładamy laptopa całosc mocowana na podsufitce i obracamy obraz w kompie, fajnie wyglada i nie przeszkadza

mephi
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2010, 21:38
Auto: Patrole...

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: mephi »

Miało być zdjęcie :)

Obrazek

mephi
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2010, 21:38
Auto: Patrole...

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: mephi »

mephi pisze:Miało być zdjęcie :)
Z tego co pamiętam 80tka, ma o wiele więcej miejsca pomiędzy fotelami i na desce, od Patrola, więc będzie pasowało idealnie. Kwestia tylko dopasowania kąta skierowania ekranu do kierowcy/pilota. Ale wszystko można wyregulować ...

lecchu
Posty: 329
Rejestracja: 16 lip 2009, 14:42
Auto: HZJ80
Kontakt:

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: lecchu »

Cze

@Mephi - rzeknij mi jeszcze proszę, czy to ramię nie "składa' się na wertepach (sprzedawca coś mi pisał, że należałoby podeprzeć pierwszy dolny odcinek, co by nie latał - a i dolne zamocowanie do podłogi według niego nie wytrzyma za długo)? Solidne toto, trwałe i stabilne? Bo wygląda dobrze i nie wymaga rzeźby pulpitu, wyginania rurek, etc... Jakby było solidne, to rzeczywiście u mnie w HZJ80 miałbym sporo miejsca miedzy fotelami dla takiego ustrojstwa.

@Kames - do czego myślisz zamontować taki podwieszany pulpit? Do samej podsufitki? U mnie jest podsufitka miękka, nie bardzo sobie wyobrażam, żeby to się utrzymało....


Dzięki za dotychczasowe sugestie. Jakby ktoś nagle w przyszłości (niezaodległej) poczuł nagłą potrzebę podzielenia się zdjęciem swojego montażu - niech się absolutnie nie krępuje i śmiało wkleja w niniejszym wątku. :)

Lecch(u)

mephi
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2010, 21:38
Auto: Patrole...

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: mephi »

Konstrukcja jest bardzo solidna i pewna na mocowaniach. Nie uważam żeby dolne mocowanie mogło mieć problemy, chociaż w mojej wersji, ramie przenosi nieco obciazenia na wypustkę w desce rozdzielczej. Mam tam specjalną taśmę antypoślizgową, która zapobiega ocieraniu się okładziny.

Faktycznie na wybojach całość się porusza, ale małe podparcie i/lub zaczepienie pozwoli na spokojną eksploatację.

Widziałem 2 lata temu to rozwiązanie w pickupie w San Francisco, właśnie pod laptopa (nie tabletu) i od tego momentu zachorowałem na takie rozwiązanie :mrgreen:

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: Husky »

może to

http://allegro.pl/uchwyt-samochodowy-do ... 52912.html" onclick="window.open(this.href);return false;

mephi
Posty: 5
Rejestracja: 22 mar 2010, 21:38
Auto: Patrole...

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: mephi »

Hehe, rozważałem tego pająka wcześniej, własnie biorąc pod uwagę rozłożenie masy tabletu. Okazało się, że miałbym problem z wykorzystaniem trzeciej nóżki - po prostu nie mam jej gdzie przymocować :roll:

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: stopa »

W każdym razie możesz rozwazyc system RAM Mounts - uchwyt laptopa jest standardowy jak w aukcji ale sa też różne inne typy mocowań samego uchwytu - na dwie nózki tez jest, na mocowanie kulowe, długie, krótkie ramiona itp. Najfajniejsze w tym jest to że mozesz poźniej wykorzystywac poszczegolne elementy do mocowania całkiem innych, dziwnych rzeczy

Awatar użytkownika
Meris
Posty: 453
Rejestracja: 29 wrz 2008, 20:19
Auto: exHJ60, HDJ80, HDJ100, J120, BJ40
Kontakt:

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: Meris »

prosze tu mui patent... od 2008 roku bez luzu i naprawy... http://www.4x4safari.lt/foto/rammount/cf-index.html" onclick="window.open(this.href);return false; Ram Mount jest super...

Awatar użytkownika
pki
Posty: 282
Rejestracja: 23 lut 2011, 08:28
Auto: HDJ100
Kontakt:

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: pki »

A ja potrzebuję na rajdy jakiś device z windowsem, (CE lub normalny) na którym odpalam oziexplorer'a z podkładem sztabówek. I teraz najlepsze, musi być mniejsze od zwykłego lapka 15" i muszę dać radę w trasie (rajdu) wbić kilka cyferek (azymut, odległość).

Co polecacie?

Awatar użytkownika
stopa
Posty: 532
Rejestracja: 10 gru 2009, 13:15
Auto: HZJ 73 '93
Kontakt:

Re: Zamocowanie Toughbook CF-18 w J8

Post autor: stopa »

nie wiem czy spelni Twoje wymagania ale ja tego rozwiazania uzywam bardzo czesto i w pracy w terenie od roku i szczerze moge polecic - zarówno komp jak i mocowanie

Obrazek

Obrazek

Urzadzenie to tablet Hammerhead XRT - mega wytrzymały, szczelny, w obudowie z magnezu a ekran pod jakas hartowana plexą/szkłem? Mozesz spokojnie walnąc to młotkiem i nic sie nie stanie - potwierdzam-próbowałem. Mozesz tez przejechac traktorem! :wink: Jest na windowsie XP Tablet. Ekran 10". Ozi działa bez problemu w pełnej wersji na PCeta a nie CE
Jedynym mankamentem jest obsługa piórkiem aktywnym - ale coś za coś - albo pancerny ekran albo obsługa spod palca. Ja pracuję z podłaczonym zewnetrznym GPSem ale można wsadzic w bebechy moduł wewnetrzny garmina. Sa wersje z wi-fi z modemem GSM, GPS itp itd. Nie ma CDROMU, zadnych wejsc na karte itp. 1 wejscie USB z możliwościa rozszerzenia. Jest za słaby zeby ogladac film czy duze zdjecia. U mnie działa praktycznie wylacznie do nawigacji, ew jako magazyn fotek w czasie wyjazdow.

ODPOWIEDZ