ozi -jak wydłużyć zapis śladu

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

ozi -jak wydłużyć zapis śladu

Post autor: Emu »

Ustawiam "długość koniec" na 999 (nie da się więcej), co wystarcza na jakies 200 km, jak zrobić żeby ślad był nieskończony i zapisawany w wybranym przeze mnie folderze ? Ostatnio całą wyprawę się nad tym zastanawiałem i poległem.

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: ozi -jak wydłużyć zapis śladu

Post autor: fobos »

To chyba zależy od wersji OZI'ego. Mój zapisuje w nieskończoność. Ale jest mały myk. Na ekranie widać tylko ostatnie ok. 20 km. By zobaczyć cały ślad muszę skopiować go z GPS'a na komputer.

Emu
Posty: 644
Rejestracja: 16 paź 2008, 23:18

Re: ozi -jak wydłużyć zapis śladu

Post autor: Emu »

No właśnie to jest ten problem. To strasznie przeszkadza zwłaszcza jak się chce wrócic tą samą drogą. A coś takiego: prosta linia od punktu w którym się znajdujesz w któryś z rogów ekranu, też mi to przeszkadza i nie wiem jak to wyłączyć. Gdyby były jakieś warsztaty z Oziego to chętnie bym nawet n drugi koniec PL pojechał :), bo wielu rzeczy nie da się intuicyjnie lub metodą prób i błędów rozgryść.

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: ozi -jak wydłużyć zapis śladu

Post autor: milczacy »

Co do zapisanej ścieżki - możesz próbować ręcznie załadować przejechany zapis ścieżki. W zależności od wersji OziCE albo musisz załadować plik ceTrack.plt albo w wyższej wersji Ozi wyeksportować zapisany track i potem go załadować.

A co do linii - możesz obrazkowo przedstawić 'problem' ?

ODPOWIEDZ