J95 uchwyt nawigacji

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

J95 uchwyt nawigacji

Post autor: maras »

Hej,

trochę nietypowe pytanko, ale tutaj wrzucam, bo odnosi się konkretnie do tego modelu ;) Przed urlopem będę zmieniać navi i mam możliwość kupienia albo ze zwykłym uchwytem, albo dłuższym (niby że do ciężarówek lub samochodów z mocno odsuniętą szybą). Czy ktoś z doświadczenia może mi powiedzieć, czy taki standardowy uchwyt jest ok, czy ze względu na pozycję za kierą i szybę lepiej jednak coś "dłuższego" zapodać :?:

Ekranik będzie miał 5"


Pozdro

Awatar użytkownika
Cobra
Posty: 828
Rejestracja: 10 wrz 2009, 10:18
Auto: KZJ70,NIssan Navara, BMW 520
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: Cobra »

Wiesz ja właśnie zakupilem nawigację Gecleaver 5'' cali ekranik i najnowsza automapa z karta pamięci i dałem 520 zł

Automapa full europa...

Uchwyt jest wystarczający... Mam standardoy... Gdyż jak ustawisz sobie trasę to już później jedziesz i jedziesz :D

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: maras »

Ja myślę trochę bardziej pod kątem Ozi Explorera ;) Obecnie mam 3,5" i jak woziłem to w vitarze, to czasami był problem z odległością od szyby w stosunku do przekątnej ekranu :mrgreen:

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: Bekon »

Jesli chcialbys cos extra , co odpowiadaloby w 100 % twoim oczekiwaniom to poszukaj tutaj : http://www.ram-mount.com" onclick="window.open(this.href);return false;. Nie sa tani , ale moga zaoferowac takie systemy mocowan ktorych inne firmy nie daja. Niestety nie sa tani...

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: maras »

Dzięki Bekon, ale takiego ekstremu nie potrzebuję ;) ....... na razie :mrgreen:

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: Jureq »

Jak większość naszego społeczeństwa ... będę sobie kupował najtańsze chińskie g...no bo mnie na więcej nie stać

I mają już po 3-4 szt kupione tego najtańszego psującego się chłamu w cenie dwukrotnie wyższej niż solidna firmówka ale co tam ... zaoszczędzili ... podobnie jak na drogach, szkolnictwie i wszystkim dookoła

JAK JA NIE ZNOSZE POLSKIEGO BADZIEWIARSTWA :twisted:

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: maras »

Kolego Jureq, po pierwsze, nie kojarzę, żebyśmy się znali, wiec nie rozumiem, na jakiej podstawie mnie oceniasz? Na podstawie jednego postu? To, na co mnie stać, to moja sprawa. To, co chcę kupić, to też moja sprawa.
Nie muszę kupować czegoś z logo znanej firmy tylko dlatego, że ma logo (a na metce Chiny). Kupuję to, co jest mi potrzebne.

Jak będę chciał, to sobie i 100 badziewnych chińskich uchwytów kupię - mój cyrk, moje małpy.

Ciekawym jest natomiast to, jak szybko wyciągasz daleko idące wnioski i muszą się podzielić swoją frustracją na inne tematy (vide drogi itp). Czyż to nie tak, jak większość naszego społeczeństwa :?:

Mimo wszystko pozdrawiam

@Bekona nie przeglądałem całej stronki z linka, bo na pierwszym planie był masywny uchwyt na laptopa. Potem znalazłem też do PDA :oops:

Awatar użytkownika
milczacy
Posty: 2216
Rejestracja: 22 lut 2009, 15:01
Auto: Hilux 2008 wycieczkow?z
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: milczacy »

Rzuć też okiem na mocowanie Brodit
http://www.brodit.com

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: Jureq »

maras pisze:
Nie muszę kupować czegoś z logo znanej firmy tylko dlatego, że ma logo (a na metce Chiny). Kupuję to, co jest mi potrzebne.
@ maras nikt nie mówi żeby kupować najdroższe i znanej firmy - byle było solidne, sprawdzone i długo służyło a nie zgodnie z polską tradycją kupować najtaniej bo tak napisali na jakimś forum i generować sterty marketowych smieci :mrgreen:

Jeśli chodzi o drogi jest podobnie - zamiast wydać więcej i mieć spokój na 10 lat to się łata co roku za kasę sumarycznie 5x większą ...


Wracając do tematu, uchwyt standardowy jest różny w przypadku każdego modelu - jakie konkretnie urządzenie chcesz kupić to Ci może podpowiem co jest wart uchwyt lub na jaki ew. można go wymienić żeby było stabilnie


P.S.
Prezerwatywy i to te najbardziej firmowe też są robione w chinach i więc niektórzy nieświadomie mają dzieci poniekąd
dzięki temu że coś jest "made in china"

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: maras »

Hej,

jeśli chodzi o navi, to jest to akurat chińczyk :mrgreen: o wdzięcznej nazwie http://sklep.blow.com.pl/index.php?mod=przedmiot&id=203. Akurat w tym wypadku nie szukałem czegoś profi, a raczej all-in-one, żeby po zakupie auta moja druga połowa miała kamerę cofania na pokładzie (nie żeby jeździć nie umiała ;) ), ja żebym mógł oziego odpalić i żeby nie wydać kasy przeznaczonej na zakup obudowy do tej nawigacji (J95).
W linku jest ten długi uchwyt. W Waszych linkach akurat może nie być tego producenta, więc trzeba by wysłać maila z fotą / wymiarami mocowania z zapytaniem, czy dobiorą coś takiego.

Jedyny mini problemik polega na tym, że tego długiego uchwytu nie da się kupić osobno (na razie).

Pozdro

Awatar użytkownika
Jureq
Posty: 437
Rejestracja: 16 gru 2008, 15:42
Auto: szukam LC200
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: Jureq »

50YBT to akurat bardzo przyzwoita konstrukcja a ze względu na to że plecki zapinane są na typowy zatrzask HR'a można śmiało kupić go ze zwykłym uchwytem a gdyby nie odpowiadał wymienić na dowolny: http://allegro.pl/search.php?string=ram ... &country=1

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: Kames »

Panowie tak czytam i czytam i nie wiem o co chodzi ,-jezeli 95 ma taka sama deske oraz szybe jak 90 :mrgreen:
to pasi kazde mozliwe mocowanie do szyby ,ja tez kombinowałem i kombinowałem a zapodałem na przyssawce nad kompasem najmniej ogranicza widocznosc , a w czasie jazdy i tak nie będziesz klikał -bo sie rozpizdzisz na drugim aucie zanim znajdziesz droge :wink:
powodzenia Kames

maras
Posty: 234
Rejestracja: 23 cze 2010, 11:28
Auto: kiedyś KDJ 95 vel Krowa :)
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: maras »

Rozchodziło się nie o to, co pasi do szyby, tylko czy lepiej mieć uchwyta krótkiego (bliżej szyby) czy długiego (bliżej użytkownika).
A J95 w temacie to z rozpędu, o jedną cyfrę za daleko - coś jak długie j90 na allegro :mrgreen:

Awatar użytkownika
nieludzki
Klubowicz
Posty: 560
Rejestracja: 05 gru 2009, 02:11
Auto: HDJ 80 4,2 TD '93; Hilux 2,4 TD '98
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: nieludzki »

im dłuższe ramię tym bardziej urządzenie podatne na drgania... no chyba że oprzesz o deskę rozdzielczą... ja z moim "telewizorem" -7 cali- inaczej nie mogę... :mrgreen:

Awatar użytkownika
Kames
Posty: 2076
Rejestracja: 17 wrz 2009, 18:06
Auto: Prawdziwe ?elazo
Kontakt:

Re: J95 uchwyt nawigacji

Post autor: Kames »

nieludzki pisze:im dłuższe ramię tym bardziej urządzenie podatne na drgania... no chyba że oprzesz o deskę rozdzielczą... ja z moim "telewizorem" -7 cali- inaczej nie mogę... :mrgreen:
widziałes długą 90 stary :mrgreen:

ODPOWIEDZ