Oregon 450 - podlaczylem do zasilania i ...dupa

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Oregon 450 - podlaczylem do zasilania i ...dupa

Post autor: Bekon »

No wiec po krotce sytuacja wyglada tak : na zasilaniu wewnetrznym czyli na akumulatorkach lub bateriach sprzet hula az milo patrzec. Zurzycie energii tez spoko, przy wlaczonym non stop ekranie zestaw 2 paluszkow starcza na kilka godzin - moim zdaniem wynik lepiej niz dobry. Problem pojawil sie w weekend kiedy podlaczylem sprzet do zasilania zewnetrznego czyli pod tzw zapalniczke. Na ekranie pojawila sie informacja o zasilaniu ale sprzet odmawia wspolpracy - ekran dotykowy nie dziala :( a co za tym idzie caly sprzet mozna sobie wsadzic w :evil: Czy ktos ma podobne doswiadczenia lub moze podpowiedziec co z tym zrobic ? Czy tak po prostu ma byc czy tez ja cos robie nie tak ?

Awatar użytkownika
LEX
Posty: 1582
Rejestracja: 23 wrz 2007, 22:01
Auto: Lexus LX450
Kontakt:

Re: Oregon 450 - podlaczylem do zasilania i ...dupa

Post autor: LEX »

A ta 'zapalniczka' to jakaś lepsza czy za 9,99zł z marketu?

Bo często jest tak, że urządzenie potrzebuje więcej prądu niż potrafi dać zasilacz. Na przykład GPS może potrzebować 1000mA a zasilacz ma 500mA.

Czasami też urządzenia są czułe na prąd (pewnie jakieś 1,5-2V) na pinach z danymi w łączu USB. Jedne zasilacze są tak produkowane, aby temu sprostać a inne mają tylko prąd na pinach typowo prądowych, a reszta pusta. Może też być na odwrót, czyli GPS nie chce niczego 'czuć' na pinach z danymi bo wtedy przechodzi w tryb przesyłu danych...

Podepnij jakiś inny zasilacz (od jakiegoś dobrego sprzęta) i powinno działać.

Wpadł do mnie Izzy z podobnym problemem. Ma on jakiegoś Garmina i miał ten sam problem. Nie wiem jaki on ma model, chyba Colorado. Podłączył do mojego zasilacza z zapalniczki (od starego GPSa Becker) i śmiga.

Awatar użytkownika
Bekon
Posty: 336
Rejestracja: 16 lip 2008, 15:06
Auto: FJ CRUISER 4,0
Kontakt:

Re: Oregon 450 - podlaczylem do zasilania i ...dupa

Post autor: Bekon »

Jest dokladnie tak jak piszesz. Co prawda zasilacz nie byl za 9,99 ale jak podpialem nowy to wszystko smiga az milo. Dzieki za rady.

ODPOWIEDZ