ozi explorer

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: ozi explorer

Post autor: fobos »

A..... no a jeśli to nie jest demo, to musisz w opcjach wskazać miejsce gdzie są mapy ( ścieżka dostępu ). Najpierw spróbuj otworzyć jakąś mapę z menu map ( open map ). Jeśli się mapa wczyta, to masz złą ścieżkę w opcjach, jeśli nie, masz wersję demo, albo jeszcze coś innego jest nie tak.

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: ozi explorer

Post autor: czaya »

ale mam jakąś mapę świata - taka poglądową, i ja pokazuje oraz moją pozycje na niej - chyba że to mapa bazowa, jak w Garminach ?
mam też jakąś mapkę wybrzeża (nie wiem jakiego) i ją też pokazuje.

ps. ten który mi to montował, zapewniał że nie jest to demo

*edit
znalazłem nawet w ustawieniach kod odblokowujący - kilkanaście liter i cyfr - więc raczej to rzeczywiście nie demo
ścieżka dostępu ustawiona odpowiednio - czyli dla karty mam np storagecard/ozi/maps wcześniej program miał domyślną myflashdisc/ozi/maps - widzę pliki *map na karcie, jednak przy ładowaniu nie może ich wczytać bo jak pisałem ozf nie obsługuje, a *map zamiast mapy, pokazuje mi tylko nazwę pliku na dole ekranu, czyli np. czaya_mapa.jpg

Awatar użytkownika
fobos
Posty: 3155
Rejestracja: 04 kwie 2007, 20:47
Auto: VZJ 90
Kontakt:

Re: ozi explorer

Post autor: fobos »

Ozi nie odblokowany obsługuje tylko pliki graficzne w formacie *.bmp. Nie czyta *.jpg i *.ozfx2 lub *.ozfx3. Zresztą formaty ozfx są specjalnie zrobione dla wersji mobilnej ozi'ego. Spróbuj przerobić jakąś mapę z .jpg na .bmp i sprawdź czy działa. Możesz dać mi na PW swój mail, to Ci przygotuję jakąś mapę i wyślę.
Jak dla mnie, z tego co piszesz masz źle odblokowanego ozi'ego i czyta tylko pliki *.bmp

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: ozi explorer

Post autor: czaya »

jesteś WIELKI :!:

nie no, że wysoki i duży to wiem :wink: ale to dokładnie to co piszesz, błąd programu...

zmieniłem na *bmp i działa !

problem jest tylko z wielkością pliku - zmieniałem format w zwykłym paint'cie.
plik z 2MB zmienił się na 6MB przy założeniu wersji 256-kolorowej - niższe traciły bardzo jakość, a najwyższa 24-bitowa miała ok 16 MB :shock:

tak czy inaczej wielkie podziękowania - zmienię sobie parę map okolicy na bmp i pośmigam trochę żeby poznać oziego, docelowo trzeba po prostu kupić program, ale to jak mi się spodoba, jak na razie ilość funkcji mnie przytłacza, a parę dziwnych programów już w życiu obsługiwałem :mrgreen:

dzięki raz jeszcze - wielkie piwo przy okazji 8)

Awatar użytkownika
nixon
Posty: 602
Rejestracja: 08 lut 2009, 09:05
Auto: hj61; fj80;
Kontakt:

Re: ozi explorer

Post autor: nixon »

Otwarcie nie pisałbym tu o cracku programu na który ktoś ma prawa autorskie... :wink:

czaya
Klubowicz
Posty: 563
Rejestracja: 09 wrz 2008, 08:11
Auto: www.ready2go.pl
Kontakt:

Re: ozi explorer

Post autor: czaya »

jak widać po problemach, okazało się że to wersja demo, a komputerze mam wersje trial, (działa przez 60 minut i się wyłącza), więc wszystko w porządku 8)

ODPOWIEDZ