Darmowa nawigacja do nokii

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: Pyrka »

Wyczytałem, do nokii będzie oferowana na zawsze za darmo nawigacja Ovi Maps; do Nokia X6, Nokia N97 mini, Nokia N97, E72, E55, E52, Nokia 6730 classic, Nokia 6710 Navigator, Nokia 5800 Xpressmusic, Nokia 5800 Navigation Edition, Nokia 5230. Ma to ktoś zainstalowane już? Co to warte? http://maps.nokia.com/ovi-services-and-apps/ovi-maps

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: Gladzio »

Ostatnio była za free nawigacja piesza - info było na polskich stronach Nokii. Ta chyba posiada szerszy zakres funkcji... Hmm ciekawe że można zainstalować ją na E72 - a na E71 to już nie? :)

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: konus »

Można na E71 tylko na E72 będzie darmowa.
W sumie jest Ok, nawiguje jak każda inna, ale ja tam wolę garmina w telefonie.

Awatar użytkownika
Gladzio
Posty: 417
Rejestracja: 21 sie 2009, 12:14
Auto: Kiedy? by? LJ70 2LT 1992 r.
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: Gladzio »

Też mam garmina ale mi coś nie pasi - marna kolorystyka

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: Qba »

To ja może się podzielę swoimi spostrzeżeniami. Użytkuję min. E52 i odpaliłem "mapy" z czystej ciekawości któregoś razu w samochodzie. Co mnie zaskoczyło, (w porównaniu do garmina na n95) to że po ~20sek już był sygnał. Ładnie śledzi, banalne i intuicyjne menu oraz całkiem duże pokrycie map - był nawet mój podwarszawski koniec świata. Jak na darmową aplikację bardzo ok, z ciekawości będę dalej w mieście testował. Na wyprawy się nie nada, ale nie można mieć wszystkiego. Zwłaszcza za darmo :mrgreen:

Awatar użytkownika
konus
Evil Admin
Posty: 6342
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:23
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: konus »

n95 ma mega problemy z połączeniem się z gps. Pomaga zaktualizowanie softa ale tylko na niektórych telefonach. W każdym bądź razie niema to znaczenia czy będzie to garmin czy ovi.

Qba
Posty: 34
Rejestracja: 28 sty 2009, 11:21
Auto: LC 120 --> ?

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: Qba »

Hmmm... Po dluzszej przejazdzce, okazalo sie ze darmowa to ona jest ale przez 5 minut :? Tzn po ~5min komunikat "W celu polaczenia ze sklepem wymagane jest polaczenie z internetem". :?: :?: :?: Reset, trasa od nowa 5 minut, cisza. Eh. To w koncu darmowa czy nie? :|

Awatar użytkownika
Pyrka
Posty: 3742
Rejestracja: 15 mar 2009, 12:59
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: Pyrka »

Może masz niewłaściwą wersję oprogramowania? - ściągasz ze strony nokii tutaj http://maps.nokia.com/ovi-services-and- ... #/default/" onclick="window.open(this.href);return false; wybierając model telefonu i podając numer telefonu, na który ma być przesłany link download

Awatar użytkownika
tadeo
Klubowicz
Posty: 1428
Rejestracja: 18 kwie 2008, 22:48
Auto: VDJ 76 i 150
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: tadeo »

A mi N95 i navigacja nokiowa pasuje :)
Wyobraźcie sobie, że w Omanie, za 27 zł za jeden miesiąc, ściągnąłem sobie mapę Omanu i nawigowałem :), że hej.
Mapa była dokładniejsza od Garminowskiej ZEA. Co wazne, jedziesz cały czas na "samolotowym" trybie !
I po Polsce z nią jeździłem (nie ZEA I OMANU) :) jest fajnie, ale jedno ale, na ekraniku Gówno widać :) tylko Pani można sobie posłuchać.
Więc.. Więc jesli jesteś na końcu świata (sory Jurek to nie do Ciebie :)) to ściągasz mapę np Angoli i 27 zeta masz full nawigacje (pewnie miast i głównych dróg, ale zawsze), no a teraz za darmo.
Dla mnie bomba.

Awatar użytkownika
JaroFix
Klubowicz
Posty: 903
Rejestracja: 16 mar 2009, 21:04
Auto: Nissan Patrol GU4
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: JaroFix »

Używam Ovi Maps dla nokii i przyznam, że jestem zadowolony z jej dokładności. Fakt, że musiałem przesterować telefon, by móc ją zainstalować, ale opłaciło się. Używam jej na nokii 5800 xpress music.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: irko »

Qba pisze:To ja może się podzielę swoimi spostrzeżeniami. Użytkuję min. E52 i odpaliłem "mapy" z czystej ciekawości któregoś razu w samochodzie. Co mnie zaskoczyło, (w porównaniu do garmina na n95) to że po ~20sek już był sygnał. [...]

UWAGA z tym szybkim łapaniem sygnału.
Nawigacja w NOKI jest wspierana Internetem.
Tak więc jeśli nie masz darmowego dostepu do sieci to rachunek moze wyjść spory.
Można tego uniknąć zaznaczając (niestety w kilku miejscach menu :shock: ) brak wsparcia przez sieć.

Co do map
Mapy bedą dokładnie takie same jak oryginalne GARMINA, Beckera i wszystkich innych producentów którzy kupuja je od ... NOKII (Navteq jest jego własnością).
:!: Jest jedna zaleta - na zawsze darmowa aktualizacja. Normalnie kosztuje to np w Beckerze 100Eu (a mapy szybko, szczególnie u nas się dezaktualizują...)
:!: I druga - masz za gratis mapy całego świata

Pozdr
IR
Załączniki
N8__3.jpg
N8__2.jpg
N8__1.jpg

Awatar użytkownika
Kwiatec
Klubowicz
Posty: 4385
Rejestracja: 15 gru 2008, 10:49
Auto: TOYOTA Hilux
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: Kwiatec »

hej mam też ten sam aparat a skąd wziąć mapy lub jak je ustawić zeby z neta nie korzystał??

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: irko »

1. Jeśli nie chcesz korzystać z netu ustaw
- USTAWIENIA ->> USTAWIENIA APLIKACJI ->> USTALANIE POZYCJI ->> METODY USTALANIA POZYCJI
tutaj masz
- wspomaganie GPS
- zintegrowany GPS
- Bluetooth GPS
- Bazująca na sieci

zaznacz TYLKO ->> ZINTEGROWANY GPS

Uruchom OVI MAP
- otwiera się ekran z ikonami "Mapy, Podziel się, Ulubione Samochód... itd
- na dole symbol kluczyka -KLIKASZ
- pojawiają się pozycje Internet Nawigacja, trasa, Synchronizacja
- wchodzisz w Internet i tam ustawiasz Połączenie OFFLINE

UWAGA
Trzeba wykonać OBIE czynności w obu MENU.



MAPY
Jeśli masz w zasiegu WiFi
- MENU ->> USTAWIENIA ->> ŁACZNOŚĆ ->> WLAN
- jak sieć działa w telefonie MENU ->> MAPY ->> AKTUALIZACJA ->> DODAJ NOWE MAPY
Tu sobie możesz wybrać mapke dowolnego kraju na świecie :wink:

ALBO przez komputer
- trzeba ściągnąć NOKIA OVI Suite

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: irko »

konus pisze:n95 ma mega problemy z połączeniem się z gps. [..].
Jeżdziłem z Nokią N95 (8 GB) i miałem jak najlepsze opinie o nawigacji w tym telefonie.
Jedna wada - nie wyznacza długich tras (np z Wawy do Krakowa :? )

Załadowana darmowa mapa UMP

Awatar użytkownika
Gruzin
Komisja Rewizyjna
Posty: 305
Rejestracja: 10 kwie 2008, 22:42
Auto: LJ70 2LT
Kontakt:

Re: Darmowa nawigacja do nokii

Post autor: Gruzin »

Witajcie Pluszowe Misie :wink:

Mam to o czym gledzicie już prawie rok w C6. Było w standardzie. I jest OK.
Jeśli chodzi o szybkość pozycjonowania, dokładość, komunikaty, obslugę. Podpowiedzi głosowych nie używam bo nienawidzę. Także tego nie wiem jak działa.

Jak dla mnie, według mnie OK :mrgreen:

Ważne co napisane wyżej - wyłaczyć wspomaganie GSM - chyba że ktoś ma w abonamecie sporą paczkę na transfer danych. Ale w zupełności obchodzi się bez tego. Typowy skok na kasę dobrodzieji z GSM... Jako podręczna doraźna nawigacja w połączeniu z tel, aparatem i innymi duperelami - super. Tylko niezbędny uchwyt za 40 złotówek...

Ale jak ktoś już musi mieć w maszynie sporawy telewizorek stale przed łocami co by drogę z pracy do domu na wisłostradzie pokazywał i jeszcze ględził dyrdymały trzy po trzy na zmianę z CB-radyjkiem- to chyba lepsze jest rozwiązanie dedykowane... :wink: :mrgreen:

Pozdro

PS. Jedyna wada tej aplikacji - szybciutko pożera bateryjkę. Zasilacz samochodowy niezbędny...

ODPOWIEDZ