radio navigacja Android

Mapy papierowe, oprogramowanie, urządzenia gps.

Moderator: luk4s7

agentmarek
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2014, 01:14

radio navigacja Android

Post autor: agentmarek »

Czolem

Czy ktos z Was wymienil fabrycznego kaseciaka :-) na takie cos
http://allegro.pl/radio-nawigacja-andro ... 71186.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zastanawiam sie jak to funkcjonuje. Cena jest do przyjecia

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: radio navigacja Android

Post autor: MaxLux »

Musisz sprawdzic chyba sam - jak dziala jak tablet z biedronki to bardziej sie wkur... niz uzyjesz ;)
Jak faktycznie dzial z przycskami na kierownicy to moze nie byc takie glupie - zobacz u nich na poczatku jak to dziala

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: radio navigacja Android

Post autor: MaxLux »

Na Aliexpersie masz na ok 400$ + clo no i praktycznie brak gwarancji

totaj tez sie chwala ze niby ma ze wszytkim wspolpracowac ale juz ktos pisal ze nie bedziesz mial sterowania klima w modelach ktore maja sterowanie w tym panelu

http://audiocarshop.pl/product_info.php ... ts_id=1200" onclick="window.open(this.href);return false;

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: radio navigacja Android

Post autor: Sławek »

Ta pierwsza stacja to chyba ze Szczecina Navi - media czy cos takiego . Kiedyś kosztowało prawie 5 tys teraz cena spadła . Sam mam ochotę na taką stację ale ostatnio skłaniam sie do jakiejś markowej stacji a nie takich bez marki. Jakbyś załozyl to daj znać jak chodzi .

agentmarek
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2014, 01:14

Re: radio navigacja Android

Post autor: agentmarek »

Bylem wczoraj w firmie montujacej radia. Montuja mi (mozna wpisywac nazwy?) Alpine IVE E530BT. 2500 zl za sprzet i montaz wraz z podlaczeniem sterowania z kierownicy. Rozwazam jeszcze modul DVB-T.
Ostatnio zmieniony 07 wrz 2014, 09:15 przez Addams, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Oczywiście można wpisywać nazwy

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: radio navigacja Android

Post autor: Sławek »

A to do 120 montujesz, mógłbyś cos więcej napisać podesłać fotki no i gdzie to robisz

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: radio navigacja Android

Post autor: MaxLux »

agentmarek pisze:Bylem wczoraj w firmie montujacej radia. Montuja mi (mozna wpisywac nazwy?) Alpine IVE E530BT. 2500 zl za sprzet i montaz wraz z podlaczeniem sterowania z kierownicy. Rozwazam jeszcze modul DVB-T.
Na tym forum piszemy wszystko - co, u kogo za ile jak dziala - bez problemu o jakiekolwiek podejrzenia

agentmarek
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2014, 01:14

Re: radio navigacja Android

Post autor: agentmarek »

no własnie ktoś posądził mnie o jakieś konszachty, dlatego pytam. Montuję do 120, bo mam fabrycznego kaseciaka :-)

agentmarek
Posty: 8
Rejestracja: 28 sie 2014, 01:14

Re: radio navigacja Android

Post autor: agentmarek »

fotki i wrażenia jak już będę miał.

holomouse
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:19

Re: radio navigacja Android

Post autor: holomouse »

Witam,
zamontowałem u siebie zamówione w chinach androidowe radyjko. Jeszcze nie wszystko jest idealnie ale juz jestem zadowolony :) Mialem w rekach rozne tablety z biedry jak i troche lepsze, i musze powiedziec ze jakosc tej nawigacji mnie zaskoczyla! Dotyk działa bardzo fajnie, gps nie marudzi, raz na jakis czas zdazy sie jakas zawieszka, ale to raczej kwestia Androida. Istnieje już calkiem pokazne forum posiadaczy tych urzadzen, skad mozna sciagnac dedykowane aplikacje jak, aktualizacje systemu, jak i apke do rootowania. (tutaj - producentem tych urzadzen, nie zaleznie od sprzedawcy jest podobno firma HuiFei). Co istotne jest rowniez bardzo dobrze dopasowane do deski rozdzielczej.

Mapy dzialaja, yanosik dziala (wraz z aero2), muzyka gra, glosnomowiacy dziala przez bluetooth, kamera cofania rowniez. Mam jedynie problem z podlaczeniem anteny radia - orginalne mialo dwie wtyczki, tu jest jedna (mam wersje ze wzmacniaczem JBL), i nie bardzo wiem jak to ogarnac, bo po podlaczeniu tylko jednej odbior jest bardzo slaby. Nie podlaczylem tez sygnalu cofania, przez co obraz z kamery nie wlacza sie automatycznie.

Jesli macie jakies pytania to smialo.

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: radio navigacja Android

Post autor: Sławek »

hej a jaką mapę masz w tej navi

MaxLux
Klubowicz
Posty: 2890
Rejestracja: 05 kwie 2007, 11:01
Auto: GRJ120
Kontakt:

Re: radio navigacja Android

Post autor: MaxLux »

Mapy wszystki mozesz miec od googla do automapy a nawet wszelkie inn Ozi podobne - po prostu wszytko co hula na androidzie :)

Ma to bluetooth ? - bo mozna tez latwo zainstalowac se software do diagnostyki auta i on-line podgladac se parametry jak sie silnik gotuje :)

BTW wrzuc moze jakis dokladniejszy opis tego co gdzie kiedy i za ile - dolacz fotki to wiecej luda skorzysta :)

holomouse
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:19

Re: radio navigacja Android

Post autor: holomouse »

Tak jak napisal przedmówca - to jest android wiec dziala wszystko. Uzywam automapy, dzialaja tez darmowe oparte o OpenStreetMap (np Osmand, Navigator), ale od kiedy w Gruzji poprowadzily mnie przez poligon, na ktorym byly akurat cwiczenia nie ufam im ;)

Jest bluetooth i standardowo zainstalowany Torque, wiec faktycznie OBD powinno dzialac - niestety w moim LC jest inny protokol i nie moglem sprawdzic. Poza tym nowsze wtyczki ELM327 dzialaja juz po wifi, wiec powinno byc jeszcze latwiej.

O zdjecia postaram się niebawem. Ja swoje urzadzenie kupilem w polowie wrzesnia na aliexpress.com, z przesyłką dhlem wyszło 362$, do tego dorzucili mi chyba 100pln oplat celnych. Paczka w 6 dni byla u mnie. Kupowalem od sprzedawcy FineNav Technology. Byla wtedy jakas promocja i samo urzadzenie kosztowalo 290$ a z tego co widzę teraz jest za 340$, ale na 11.11 szykuje się obniżka o 15% ;) Tutaj link. Warto poszukac, bo moze u innych sprzedawcow byc taniej.

Sławek
Posty: 204
Rejestracja: 12 cze 2009, 16:36
Auto: land 120 2006
Kontakt:

Re: radio navigacja Android

Post autor: Sławek »

a jakiego masz LC . JA bym się skusił na takie radyjko bo i navi ma i odtwarza filmy itp. czyli użyteczne w podróży zamiast takiego urządzonka na szybie ale za nic się na tym nie znam , @holomouse - dużo z tym roboty żeby zadziałało/ i jak wgrywałeś mapkę przez płytę CD czy usb ??? a w ogóle to skąd jesteś może przyjadę zobaczyć i rad zaciągnąć :))

holomouse
Posty: 37
Rejestracja: 04 maja 2014, 15:19

Re: radio navigacja Android

Post autor: holomouse »

Mam LC 120 ze wzmacniaczem JBL - troszkę było roboty przy montowaniu, ale w jeden wieczor sie wyrobilem. Musialem jeszcze dokupic specjalny kabel obslugujacy wzmacniacz JBL. Jestem w W-wy, jak by ktos chcial zobaczyc jak toto wyglada i działa, to bede pewnie na Choince w Trzepowie.
Wgrywanie map tak jak na telefon - jest wbudowane wifi wiec mozna po sieci, mozna przez CD, pendriva, karte pamieci albo podlaczyc modem 3G.

ODPOWIEDZ