Wadliwe felgi Pinnacle 18" do J15 i sprawna reklamacja TMP

Moderator: luk4s7

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Wadliwe felgi Pinnacle 18" do J15 i sprawna reklamacja TMP

Post autor: MiPoX »

Tydzień czasu trwała moja reklamacja nowo kupionych felg Pinnacle 18" do mojego auta. W zeszłym tygodniu podczas mycia auta zauważyłem rysy w szarej warstwie lakieru w/w felg tuż pod bezbarwną warstwą i to we wszystkich kołach "roboczych". Znajdowały się one m/w koło owalnego otworu ramienia na przeciwległych ramionach w trzech felgach, a w jednej tylko na jednym ramieniu. Mógłbym przyjąć winę na siebie,choć ani razu nie jeździłem autem po bezdrożach. W dodatku zdziwiło mnie,że tych rys nie było czuć pod palcem,czyli były głębiej niż warstwy bezbarwne. Od razu pojechałem z tym do ASO,na co oni,że felgi trzeba reklamować. Dobrze,że miałem jeszcze oryginalne felgi. Facet od opon niestety się narobili,bo kupiłem przecież 9 sztuk i wszystkie serwisant chciał od razu do reklamacji,gdyż te felgi Toyota ściąga gdzieś z Nederlandów. Serwisant wykonał kilka telefonów,a potem zaznaczył markerem usterki w tych 4 felgach,dodał w raporcie,że pozostałe są tej samej serii i tyle felgi widziałem. W ramach mojej wizyty w serwisie umyto mi całe auto wraz z podwoziem po zimie oraz przed nałożeniem opon każdą z 5 felg. Także po 3 godzinach spędzonych w salonie (a w sumie prawie cały dzień jeżdżenie tam i z powrotem) jestem ponownie na oryginałach. Po trzech dniach serwisant zadzwonił,że reklamacja została przyjęta bez problemu,całość pieniędzy (wraz z kosztem wyważenia kół który poniosłem zakładając 9 opon) mam już na koncie. Wyleczyłem się już z kupna felg na jakiś czas,za to jestem pod wrażeniem szybkości działania reklamacji w Toyocie,gdyż przewidywany termin opiewał do 14 dni roboczych...

ODPOWIEDZ