Nowe obuwie dla LC 90

Moderator: luk4s7

Demon
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2011, 13:50
Auto: KZJ90
Kontakt:

Nowe obuwie dla LC 90

Post autor: Demon »

Cześć Wszystkim

Jak każdy świeży posiadacz LC wpadłem na pomysły doposażenia mojej cywilnej jak na razie 90ki w parę drobiazgów terenowych. Zaczynam jak większość z was od oponek i od razu zagwozdka.

Zakładam eksploatację w 70% miejską w 30% offroadową, ale planuję też w tym roku przelot przez Karpaty i może kawałek Mołdawi. Liftów i dystansów nie planuję, felcia stanadrdowa, wiec wybór w zasadzie wydawał się prosty - jakieś markowe AT 265/70/16 i...
Prawie kupiłem Yokohame Geolandara 265/70/16 ale przypadkiem dostałem info od kumpla że może mi dopakować do kontenera z za wielkiej wody prawie nowe AT 32x11,5x15 z felciami chyba -5 oczywiści jedynie słusznej marki BFG.

W związku z tym pare pytań:
Czy ktoś zakładał kiedyś opony 32/11,5/15 do nie podniesionej LC90?
Czy do LC 90 ogóle wejdzie felga 15'' z lekkim odsadzeniem?
Czy przy takiej eksploatacji nie warto pość jednak w MTki ?
A jak już jesteśmy przy MTkach - czy z waszego doświadczenia daje coś założenie większego ale węższego (np zamiast 265/70/16 założenie 245/80/16 ) MT na dystansie lub odsadzeniu (np -20ETZ) czy to tylko "dobra" rada sprzedawcy -teoretyka w stylu "wolniejsze gromadzenie błocka w nadkolach"?


z góry dziekuje
D.

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: nowe obówie dla LC 90

Post autor: grzech »

witam

mam 90 i dokladnie ten sam dylemat mialem niedawno. Ostatecznie kupielm sobie aluski oryginaly do Toyki do pomalowania ale proste, koszt 450zł za 4 sztuki, do tego BFG AT, chyba 245/75/16 no i jeszcze nakrętki do tych felg alu bo od stalowek nie pasowały, sprzedał mi je pewien mily kolega z naszego forum od Toyoty Hilux. Jedyny mankament to te opony, które mają obecnie ( moim zdaniem) mocno przesadzone ceny dochodzące do 600zł za sztuke jak nie więcej. No ale powiem ci ze efekt jest super i same kola po zmontowaniu wyglądają rewelacyjnie. Autko od razu dostało pazurka!
tęz smigam sporo po asfalcie i tylko rekreacyjnie w terenie, ale ten zestaw w 100% spełnia moje oczekiwania.

pozdro

Grzech

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: nowe obówie dla LC 90

Post autor: kylon »

Bardzo Was proszę. Macie temat o oponach w którym jest wszystko albo można w nim dyskutować. Czy każda nowa osoba musi mieć własny wątek o oponach :?: :wink:

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: nowe obówie dla LC 90

Post autor: Grzmocik »

Grzech jak możesz pokaż jak te opony wyglądają na samochodzie.
Kupiłem sobie 245/75/16 ale czekam na wiosnę z założeniem a jestem bardzo ciekawy jak to wygląda.
We wrześniu płaciłem za nie ok 490zł za szt.

Awatar użytkownika
Grzmocik
Posty: 139
Rejestracja: 23 kwie 2011, 15:00
Auto: KZJ95
Kontakt:

Re: nowe obówie dla LC 90

Post autor: Grzmocik »

a tu jeszcze znalazłem ciekawą alternatywę dla BFG AT
http://www.sklepopon.pl/opona/silversto ... 20389.html" onclick="window.open(this.href);return false;
450zł za sztukę

Obrazek

Kangurojady piszą, że są całkiem niezłe jak za tą cenę tylko mnie żywotne, ścierają się jak to piszą o 1/3 szybciej od BFG AT.
http://forum.australia4wd.com/index.php ... ad-at-all/" onclick="window.open(this.href);return false;

Demon
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2011, 13:50
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: nowe obuwie dla LC 90

Post autor: Demon »

Co do podpowiedzi - o 32/11 na standardach nie znalazłem.
pozdro
D.

Awatar użytkownika
qberus
Posty: 876
Rejestracja: 04 wrz 2010, 13:30
Auto: Hilux

Re: nowe obówie dla LC 90

Post autor: qberus »

Standardowo masz odsadzenie rzędu +30. Jeśli chcesz tam zapakować felgę z ET -5 to nie jest to wcale takie "lekkie" odsadzenie, zwłaszcza na standardowym zawiasie. O ET -20 przy takim rozmiarze opony już nawet nie ma co mówić ale, że nie jeżdżę j9 to o konkrety się nie pokuszę. Szukaj bo na 100% już tu było.

Węższa opona to między innymi niższe spalanie na czarnym a to robi się ostatnio nie bez znaczenia :evil:.

Jak masz możliwość ściągnięcia oponek zza oceanu to bardzo polecam GY Duratrac. Rewelacyjna opona.

grzech
Posty: 304
Rejestracja: 01 wrz 2011, 10:05
Auto: Mercedes G W463. By?o kzJ90 3.0 TD,
Rav4 2009 2.0VVTi, Yamaha FJR 1300, Rav4 2014 2.0VVTi
Kontakt:

Re: nowe obówie dla LC 90

Post autor: grzech »

Grzmocik pisze:Grzech jak możesz pokaż jak te opony wyglądają na samochodzie.
Kupiłem sobie 245/75/16 ale czekam na wiosnę z założeniem a jestem bardzo ciekawy jak to wygląda.
We wrześniu płaciłem za nie ok 490zł za szt.

Hej

na fotki trzeba będzie poczekać bo po przymiarce i jeździe próbnej założyłem spowrotem kołą z zimówkami. Szkoda mi było tych odmalowanych felg na zimę:-) I mialem nosa bo 3 dni temu mialem delikatny kontakt z prawej strony z kierowcą mondeo który chciał mnie wyminąc prawą stronąi się wcisnąć na chama i się nie zmieścił;-) on: drzwi powgniatane, zderzak pęknięty itd a u mnie kierunek zbity, ryski na zderzaku przód , kilka otarć elementów ale tylko powierzchownie, żadnych wgniotów karoserii no i delikatnie rysnieta opona i fela ale jak by była nowa to bym nie był zbyt szcześliwy...Jednak landzik 90 to jest mały czołg:-)

przyjdzie wiosna, to robie foty i wstawiam do podpisu( bo juz nie bedzie tak obciachowo wyglądał jak na tych kółkach od roweru, które teraz mam:-)

Grzech

Demon
Posty: 13
Rejestracja: 30 gru 2011, 13:50
Auto: KZJ90
Kontakt:

Re: nowe obówie dla LC 90

Post autor: Demon »

No i kupiłem. Yokohama GEOLANDAR A/T-S G012 265/70R16 112 T
bez żadnego stresu weszły do standardowo zawieszonej j9. zero obcierki.

Po pierwszych 2 miesiącach używania 2 spostrzeżenia.
Oponka jest niesamowicie cicha jak na AT.
Miałem coopera, BFG, ale ta jest po prostu niesamowita, jakbym jeździł na szosowej.
Po 2300 km zero śladów zużycia.
I ciekawostka 2 - spalanie w mieście spadło mi do 12!. Cud jakiś czy co?

W polu sprawdza sie zupełnie przywoicie, trochę za słabo sie oczyszcza z gęstego błota ale w sumie zakopałem sie tylko raz.
cenowo, hm to już sprawa indywidualna, mnie się udało kupić 5 szt po 520 zł.

Reasumując - polecam!

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Nowe obuwie dla LC 90

Post autor: Rafi »

Też się szykuję chyba na tę oponkę, więc jestem bardzo zainteresowany opinią ;) Trochę przerażają mnie jednak to zachowanie w błocie. Mam teraz na aucie Micheliny A/T, już nie produkowane, generalnie bardzo podobna opona do BFG A/T tylko chyba bardziej miękka mieszanka, co mnie nawet cieszy, bo lepiej klei, a ścieralność przy moich przebiegach nie ma znaczenia ;) No ale nawet teraz, jak się już sporo straciły bieżnika skubane w błocie się oczyszczają i robią. Dlatego też będę wdzięczny za troche więcej o tym błocie- może to takie błoto do którego nawet ja bym nie próbował wjeżdżać? ;) Kurczę, ale mam rozterkę :wink:

arekg25
Posty: 30
Rejestracja: 29 kwie 2009, 15:51
Auto: hdj100
Kontakt:

Re: Nowe obuwie dla LC 90

Post autor: arekg25 »

GEOLANDAR A/T-S G012
Miałem te opony w setce i rozmowa o jakimkolwiek błocie to nieporozumienie.
Dla mnie to był zły wybór. Teraz dwa komplety kół, GEOLANDAR A/T-S G012 na wakacje z długimi dojazdami po czarnym i coś agresywniejszego do jazdy wokół komina ,żeby wstydu że po trawie pod górkę nie podjedzie :mrgreen: Z tymże ja mieszkam obok Suwałk a to trochę inaczej niż w Warszawie.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18030
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Nowe obuwie dla LC 90

Post autor: kylon »

Każde ateki na błoto to nieporozuminie. Zwłasza na glinę.

Awatar użytkownika
oskar
Posty: 437
Rejestracja: 06 lut 2010, 16:33
Auto: KDJ95'02
Kontakt:

Re: Nowe obuwie dla LC 90

Post autor: oskar »

A Wrangler Duratrac?
Mam Yokohamy, dla mnie wybór wystarczający, bo więcej po czarnym śmigam.

Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 73
Rejestracja: 15 lis 2012, 10:26
Auto: KZJ95. 3.0 1KZ-TE, 2000r.
Kontakt:

Re: Nowe obuwie dla LC 90

Post autor: Gabriel »

Witam! Nie chciałem zakładać nowego tematu, jeżeli to tu nie pasuje proszę śmiało kasować :wink:
Przemierzam się do zakupu opon terenowych do mojej j9 i w internecie znalazłem to:
http://www.wyprawa4x4.pl/bf-goodrich-mu ... 75r16.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Przyzwoita cena. Chciałbym się Was zapytać:
Ile można przejechać na takich oponach? (chodzi mi jak szybko się ścierają, przebieg)
Jaka jest głębokość bieżnika?
Słyszałem że, nie radzi sobie za dobrze na deszczu, naprawdę jest aż tak źle?
To chyba na razie tyle, jak coś to jeszcze coś dodam.
Pozdrawiam.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Nowe obuwie dla LC 90

Post autor: Tuco »

Nie posiadam takich opon, ale koledzy którzy na nich jeżdżą są bardzo zadowoleni. Wolno się zużywają, a trzymanie na deszczu lepsze niż na KM1.

ODPOWIEDZ