Opony i felgi do LC150

Moderator: luk4s7

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Ze względu na moje znikome doświadczenie w autach terenowych chciałbym zasięgnąć porady odnośnie opon i felg.
Standardowo posiadam Micheliny Latitude 265/60/18 i chciałbym je zmienić na jeden komplet kół na felgach Toyota CANYON 17" oraz oponach BF Goodrich All Terrain T/A KO w rozmiarze 265/65/17 dostępne na tej stronie: http://www.netcar.pl/opony/caloroczne/t ... 0,szi.html" onclick="window.open(this.href);return false;
po prostu jeden komplet kół na cały rok.
Czy to dobra decyzja czy lepiej kupić osobny komplet zimówek np. Bridgestone Blizzak DM-V1 i zamieniać je na standardowych 18-tkach które posiadam obecnie.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Chciałbym jeszcze dodać moją wątpliwość odnośnie felg 17" CANYON,gdyż są zastrzeżone w połączeniu z zawieszeniem KDSS: http://www.skleptoyota.pl/index.php?p10 ... owa-canyon" onclick="window.open(this.href);return false;
Czyli właściwie nie ma chyba wyboru tylko kupić opony zimowe 18"... :?

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: Rafi »

Zamiast pisać i zakładać tematy proponuję zacząć od czytania forum. Opony na cały rok, szczególnie do J15 to pomysł słaby. Na zimę są zimówki, chyba że zima nie wyjeżdżasz na asfalt, który może być oblodzony, ośnieżony, może byc na nim breja, ubity śnieg... a jeździsz tylko po lesie w kopnym śniegu... w co wątpię :wink:

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: GDLC120 »

BF Goodrich All Terrain T/A KO na zime sie nie nadaja. Tydzien temu mialem okazje potanczyc na ubitym sniegu z w/w ogumieniem. Poki nie jest bialo to mozna latac, jak tylko spadnie snieg to lyse zimowki maja lepsza przyczepnosc od nowego bf at.

Cena za szt. Felgi canyon jest zabojcza. Wjedziesz w teren, pogniesz, polamiesz, zarysujesz a potem bedziesz plakal:) poszukaj wsrod innych producentow wg rozmiaru oryginalnej felgi, jakosc ta sama, wzor moze sie trafi podobny a cena korzystniejsza.

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: kylon »

Nie każdy od razu jeździ w błoto a cen się nie komentuje patrząc przez swój pryzmat :wink: . Jeśli się komuś podoba to czemu nie. Opona BFG jako całoroczna z zimą to słaby pomysł ale o tym można już na forum poczytać. Jako ciekawostkę podam wam ze za tą samą felgę canyon ze znaczkiem Lexusa trzeba zapłacić 3200 PLN :mrgreen:. Różnią się tylko środkowym dekielkiem :mrgreen:

GDLC120
Posty: 125
Rejestracja: 09 mar 2011, 18:57
Auto: LC120
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: GDLC120 »

Zgadzam sie, ze pukt widzenia zalezy od punktu siedzenia ale skoro pada zaptynia dot. Konretnego produktu, wiec czemy by nie pomoc i nie wskazac drogi oszczednosci i drogi zblizonej jakoscia. Taka jest chyba idea forum(?). Bo jesli sie myle to zapraszam do Aso... Kylon nie popisales sie powyzsza wypowiedzia:) pozdrowiam bez spinek:)

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18032
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: kylon »

Jesli samochod ma KDSS to kupno felg od tak z allegro nie jest takie proste. Zauwaz za jest to J150. Samochody maja co raz wiecej wynalazkow ktore utrudniaja swobodne zakupy. Z reszta dobre felgi aluminiowe oscyluja cenami kolo tysiaca PLN. Co do lamania to moze sie okazac iz taki canyon jest wytrzymalszy od wielu produktow.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Nie czekając zakupiłem nowe oponki Bridgestone DM-V1 265/60/18, zamieniłem i w miniony weekend już testowałem w Szczyrku. Choć wiadomo,że daleko mi do jakichkolwiek obiektywnych ocen gdyż nie mam doświadczenia,opony zawsze dały radę.Wiem,że to nie tylko zasługa opon,ale jestem zdumiony trakcją - bez stosowania blokad centralnej i tylnej oraz bez reduktora auto po prostu wszędzie jechało :mrgreen: Moja pierwsza terenówka w życiu i już nie chce mi się nawet myśleć o czymś innym,a tym bardziej osobówce lub jakimś sportowym :? Komplecik opon wyszedł mnie ciut ponad 3600zł,czyli mam nadzieję w sam raz.

Tuco
Komisja Rewizyjna
Posty: 2165
Rejestracja: 18 gru 2008, 22:22
Auto: kdj95
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: Tuco »

Fajnie że dołączył do Nas kolejny zadowolony właściciel Land Cruisera :)

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: Cruiser »

I ma sluszna wersje bez pierdoletow typu obnizana dupa albo "heblowany plastik". :wink:
A z felgami juz cos wymysliles? Mi tez chodza po glowie jakies felgi na zime ale jak zobaczylem na stronie Toyoty, ze nawet oni maja takie ktore nie moga byc montowane z KDSS to troche sie zjezylem. :|

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: anoretka »

Czy może ktoś mi wyjaśnić dlaczego KDSS utrudnia zakup felg poza ASO?
Chyba, że coś pomieszałem, ale w sklepietoyota też podkreślają o braku kompatybilności. Może ktoś wyjaśnić o co tu chodzi?

Faktycznie zakup felg powyżej 17' jest problemem, ale do 150 można tu zapytać:
http://leggera.eu/pl/wspitaly/order-194 ... prado.html
Użytkuję 2 rok felgi firmy WSP i nic się nie dzieje.

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

W doborze wersji 150-tki dopomógł mi akurat sprzedawca,więc to tylko dzięki niemu mam Prestige a nie X. W sumie przekonał mnie tym,że w tej wersji LC jest najbardziej terenowy,bo X już ma niepotrzebne bajery typu DVD czy tylna hydraulika zawieszenia,co niestety dodaje autu masy własnej. No i tak został Prestige w czarnym kolorze - a dlatego,że po pierwsze lakier bez dopłaty,a po drugie koszty ewentualnego lakierowania (co mnie pewnie kiedyś spotka) są mniejsze niż metalika. Także auto jest jakie jest :wink:
Kwestia felg to niestety...trzeba pozostać przy 18". Na zimę zostawiam ten komplet co jeżdżę,czyli fabryczne felgi z oponami zimowymi Bridgestone,a na lato będę zmuszony kupić Pinnacle (18") za niecałe 1600zł/szt. plus opony (albo naciągnąć te co mam Micheliny HP) :?
A jeśli chodzi o kwestię felg dla KDSS to homologacja przewiduje tylko 18". Na mój niedoświadczony umysł mogę gdybać,że może jakieś elementy tego zawieszenia nie mieszczą się z felgą (średnicą) 17" Canyon,bo offset i szerokość felgi są w obu modelach takie same. Ja niestety jestem zmuszony z doświadczenia do kupna Pinnacli,gdyż wole nie mieszać z felgami póki auto jest na tej tzw. gwarancji. Wiadomo gwarancja jest jaka jest,ale gdy tfu-tfu pęknie mi Pinnacla to mam większe szanse "wymusić" coś za darmo od Toyoty,a jeśli będzie felga "odpowiednik" to pociągnę sam siebie za kieszonkę,bo Toyota albo mi od razu podziękuje albo zaśpiewa piękną cenę.Także ja jestem tego zdania,że skoro zdołałem wystawić za nowego LC to komplet felg nie powinien być przeszkodą.Albo też zamieniać opony na fabrycznych felgach :wink:

anoretka
Posty: 169
Rejestracja: 22 gru 2010, 20:16
Auto: V8 (2008)
Kontakt:

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: anoretka »

Że jestem dociekliwy, to zapytałem na stronie i dostałem taka odpowiedź od Autoryzowanego Dealer Toyota:
Zgodnie z odpowiedzią importera TOYOTA MOTOR POLAND w zawieszeniu KDDS nie wolno stosować felg mniejszych niż rozmiar 18" z tego względu felgi w rozmiarze 17" PZ49Q-J0670-ZE
mipox pisze:felg 17" CANYON
nie mają aplikacji do tej wersji LC150.

Importer Toyota Motor Poland nie podaje dokładnych szczegółów dlaczego nie można stosować felg mniejszych niż 18”.
Zwykle w samochodach na słupku w drzwiach od kierowcy jest naklejka z dopuszczalnymi rozmiarami opon i felg. W mojej V8 dopuszczalne są 20'', 18'' i 17''. Ma ktoś pod ręka 150 i może sprawdzić?

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Anoretka,do V8 tyle co zdążyłem prześledzić historię LC,to 17" powinny podejść. Tu masz wygląd i zobacz,że w opisie jest **KDSS Suspension System** : http://www.sulit.com.ph/index.php/view+ ... UISER+VXTD" onclick="window.open(this.href);return false;

MiPoX
Posty: 154
Rejestracja: 13 sty 2012, 18:59

Re: Opony i felgi do LC150

Post autor: MiPoX »

Dla mnie morał jest jeden: auto autem a naklejki dla każdego takie same :lol: A klient albo się zna,albo serwis mu pomoże,a jak nie to jest ruch w interesie,bo serwis/klient zamówi,felgi nie będą pasować,ale towar sprzedany :P
Wynika z tego,że do LC150 17" Canyon są tylko dla wersji Luna...

ODPOWIEDZ