gdzie i jakie opony do LC

Moderator: luk4s7

Awatar użytkownika
citovet
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2011, 15:04
Auto: KDJ150
Kontakt:

gdzie i jakie opony do LC

Post autor: citovet »

Szukam opon na zimę do TLC. Słyszałem,że są całoroczne i spokojnie można stosować. Jakie proponujecie opony-czy cało roczne czy też sezonowe. Rozmiary mojego buta 265/65/18

GrzegorzSG
Posty: 11
Rejestracja: 14 kwie 2011, 18:49
Auto: KZJ 90
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: GrzegorzSG »

Najszybciej znajdziesz na allegro, ciekawe miejsce gdzie możesz zajrzeć to oponeo.pl, ewentualnie możesz podjechać do wulkanizatora, oni zazwywczaj są najbardziej poinformowani jakie opony i do jakiego przeznaczenia.

Awatar użytkownika
citovet
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2011, 15:04
Auto: KDJ150
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: citovet »

chaciałem zasięgnąć opinii czy używacie opon całorocznych czy sezonowych

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Cruiser »

Duzo dyskusji juz bylo na temat wyzszosci (lub nizszosci) zimowek nad AT tu na forum, polecam wyszukiwarke, ja tez w ten sposob najwiecej tu znalazlem.

Jesli chodzi o kolka do LC 150 to jezeli nie jezdzis w zimie w ciezkim terenie ale wiekszosc po czarnym lub osniezonych drogach polecam zimowki. W blocie kompletnie sie nie sprawdzaja ale dobrze gryza snieg i nie twardnieja tak przy minusowych temperaturach. Ja zeszly sezon przejezdzilem na Pirelli, (chyba) "Ice and Snow". W tym rozmiarze mozesz normalnie je kupic. Trudniej z sensownymi felgami stalowymi na zime w tym rozmiarze. Ja do tej pory nic nie znalazlem.

Pozdrawiam

Husky
Posty: 909
Rejestracja: 31 sty 2010, 22:19
Auto: plastic fantastic

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Husky »

Nigdy żadne całoroczne !
Lato - letnie, zima - zimowe lub jak zaglądasz w teren, a chyba nie, to AT na lato, mówią, że na zimę też , że w śniegu dobrze robią, a na lód to .....łyżwy.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Cruiser »

I jeszcze jedno - te "pseudo" AT na ktorych LC wyjezdza z salonu to takie kondomy ,tak naprawde nie wiadomo do czego. Przy AT to one nie staly. Ja czekam kiedy tylko sie zetra i kupuje normalne.

Awatar użytkownika
irko
Posty: 1830
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:53
Auto: Hilux 09
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: irko »

Cruiser pisze:Duzo dyskusji juz bylo na temat wyzszosci (lub nizszosci) zimowek nad AT tu na forum, polecam wyszukiwarke, ja tez w ten sposob najwiecej tu znalazlem.
Jak najbardziej TAK

Jest również watek gdzie takie tematy zostały zebrane ->> http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=55&t=5754" onclick="window.open(this.href);return false;
I np o zimówkach ->> http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=5017" onclick="window.open(this.href);return false;
o AT-kach - http://tlc.org.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=5603" onclick="window.open(this.href);return false;

I wiele innych...

Pozdr
IR

->>

Awatar użytkownika
citovet
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2011, 15:04
Auto: KDJ150
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: citovet »

To rozumiem,że dla takiego szczypiora jak ja to opony AT byłyby najlepsze. Nie mam planów buszować to grząskim terenie i robić wyprawy na biegun północny-( byłem pod wrażeniem programu Clarksona -wyprawa na biegun hiluxem)

Awatar użytkownika
citovet
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2011, 15:04
Auto: KDJ150
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: citovet »

Wracam do tematu opon. Dzwoniłem do dealera Toyoty i oni preferują opony sezonowe na lato i zimę. Wiem,że to najprostsze rozwiązanie,ale nadal nurtuje mnie pytanie o opony cało roczne. Kupując TLC 150 otrzymałem wiadomość,iz można w takich samochodach jeździć na oponach cało rocznych i jest to bezpieczne. Mam pytanie do forumowiczów z doświadczeniem jakie jest ich zdanie na ten temat. Moja przygoda z TLC 150 narazie ogranicza się do jazdy na twardych nawierzchniach a sporadycznie w teren.

górol
Klubowicz
Posty: 1094
Rejestracja: 06 maja 2011, 10:05
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: górol »

Ja tam za wiele ci nie pomogę ale z tego co doświadczyłem na własnej skórze wiem jedno zima to zima lato to lato,a to co jest do wszystkiego jest po prostu do d...........py

Rafi
Posty: 897
Rejestracja: 17 cze 2009, 15:49
Auto: VZJ90, KDJ120
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Rafi »

citovet pisze: Dzwoniłem do dealera Toyoty i oni preferują opony sezonowe na lato i zimę. Wiem,że to najprostsze rozwiązanie,ale nadal nurtuje mnie pytanie o opony cało roczne. Kupując TLC 150 otrzymałem wiadomość,iz można w takich samochodach jeździć na oponach cało rocznych i jest to bezpieczne..
Koledzy Ci już na to odpowiedzili, masz linki, poczytaj tematy, a będziesz wiedział wszystko. Jak masz zmotaną 70-kę czy 80-kę i latasz nią głównie w terenie to kupujesz MT i latasz cały rok. Ale gdy używasz auta do normalnej jazdy, sporadycznie terenu to kupujesz na lato szosowe/SUV-owe/ A/T-ki, a na zimę zimówki. Odpowiedź dealera Toyoty jest kretyńska, ale to nic nowego. Opony, które dostajesz na 150-ce są gówniane. Gówniane w terenie, gówniane na asflacie, gówniane na śniegu, gówniane w deszczu poniżej 3 st. i przegówniane na lodzie. Jedyną ich zaletą jest to, że są trwałe, zresztą dla mnie to wada, bo nigdy, w żadnym aucie nie miałem dobrze klejących opon, które byłyby trwale. W kopnym śniegu LC ruszy na tych całorocznych, skręci, bo ma stałe 4x4, ale nic nie zastąpi Ci lamelek, jakie mają zimówki, oraz ich miękkości w niskich temp. przy hamowaniu czy nagłym omijaniu na oblodzonej nawierzchni. Ani stałe 4x4, ani zdrowy rozsądek, ani VSC, ani medalik z Matką Boską przyklejony do deski rozdzielczej. Używaj tego co masz na aucie jako letnich, a na zimę kup zimówki. Oznaczenie M+S informuje tylko, że opona da radę w śniegu i w błocie. W takim błocie, że i osobówka przejedzie i w kopnym śniegu, nie w brei, na lodzie itd.

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Cruiser »

Ja tylko potwierdze to co napisał Rafi. Z zimą nie ma żartów. Najlepszy napęd na 4 łapy na gównianych oponach nic nie jest wart. 2 lata temu nie zdążyłem zmienić opon na zimowe w Audi quattro mojej żony i jechałem za nią do miasta. Jak Wywinęla Bączka na mostku u nas we wsi to krew mi odpłynęła i szczęka opadła na pedały. Mimo najlepszego napędu jaki moim zdaniem jest na rynku.
Na zimówkach za to w zeszłym roku z szyderczym uśmiechem mijałem swoim LC150 zakopane w kopnym śniegu pseudo terenowe BMW które targał już zmotany parch. Skrót był zawsze używany przez osobówki ale te poległy już na wjeździe. ja spokojnie na zimówkach podjechałem pod " rowopodobny" wjazd na drogę. nawet reduktora nie włączalem. Zima - zimówki. Lato - letnie kondomki albo bardziej uniwersalne ATki

Awatar użytkownika
citovet
Posty: 19
Rejestracja: 25 lip 2011, 15:04
Auto: KDJ150
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: citovet »

dzięki za pomoc

Awatar użytkownika
Norick
Posty: 1333
Rejestracja: 07 gru 2008, 02:58
Auto: Haluks kozow?z
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Norick »

Ech i znów bicie piany
Citovet...masz ładną furę, kup zimówki i letniówki a jak nabierzesz apetytu na jazdy poza asfaltem to zarzucisz następny temat.
Nie zgodzę się że guma twardnieje itp...współczesne mieszanki zapewniają odpowiednią elastyczność w potrzebnym nam zakresie temperatur. To nie czasy gdzie Kredens na łysych "szytkach" był powodem do dumy przez sam fakt posiadania jakichkolwiek opon. Wtedy królowały kapcie "co kto ma" a najczęściej wukanizowane co powodowało rozmaite problemy przy zmianach temperatury i stąd wciąz pokutująca opinia która powoduje że ludzie głupieją. Zasadnicza różnica polega raczej na rodzaju bieżnika. Są owszem superspecjalne lacze ale u nas raczej ta potrzeba nie zachodzi.
I powtórzę znów, ilu kierowców tyle opinii i każdy musi sobie wyrobić własną...bo i tak nic nie zastąpi myślenia i doświadczenia za fajerą :mrgreen:

Awatar użytkownika
Cruiser
Posty: 959
Rejestracja: 29 maja 2010, 23:31
Auto: one fifty, Hilux DC 2.5
Kontakt:

Re: gdzie i jakie opony do LC

Post autor: Cruiser »

Zgadza się: ile kierowców tyle opinii. Moja akurat jest taka, że kapcie letnie przy minusowych temperaturach są mniej elastyczne. 8) Od tych zimowych oczywiście. 8) Większość kilometrów biję zwykłym osobowym autem albo mini vanem i zdarzały się lata, że zmieniałem w trakcie jednego sezonu 2 komplety opon. Była taka seria Good Year'ów UG u nas w firmie, że wszyscy w zimie po 20.000 km zamawiali nowe. :lol: Nawet sama różnica w komforcie jazdy na letnich zmienia się z nadejściem zimna. Oczywiście - amorów ani sprężyn zimowych nie uwidzisz i częściowo jest to także powodem. :wink:

Jak chcesz zajechać zimówki to spróbuj pojeździć na nich latem. To nie bieżnik tylko mieszanka gumy powoduje zostawianie czarnych śladów i pisk na byle zakręcie.
Miałem kiedyś niemiłe doświadczenie po zmianie zajechanych zimówek na nówki, letnie pod koniec zimy. Wjazd na parking po śniegu zakończył się przesunięciem auta sąsiada na chodnik. Bieżnik był nowy ale nie zimowy. :roll: Od tej pory nie oszczędzam na oponach.
No ale to oczywiście moje zdanie. :wink: W ciągu ostatnich 15 lat przejechałem w sumie tylko około miliona kilometrów. :roll:

ODPOWIEDZ