Toyota Land Cruiser Owners Club Poland

Największy, najlepszy, jedyny klub Toyota Land Cruiser w Polsce.
Dzisiaj jest 22 cze 2018, 4:03
www.tlc-camp.pl/sklep/

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
Klubowicz
Awatar użytkownika

Auto: KZJ95
Jurek pisze:
Walek, co do kwestii jednym obcierają drugim nie – może coś jest na rzeczy z wersjami samochodów na różne rynki lub przeznaczenia. Kupiłem w 2000 r jako ciężarowe i w dowodzie rej miałem ładowność 850 kg; w po polsku pisanym folderze z tamtych czasów ładowność podawano na 870 kg (to OK bo kratka miała ze 20 kilo), w 2014 na przeglądzie nie zgadzały się diagnoście ciężary podane na tabliczce znamionowej (pierwszy który tam zajrzał) z tymi w dow rej. W efekcie TMP przyznała się do błędu w homologacji z 2000 r i skorygowała ładowność na 940 kg i tak mam w obecnym dow rej. Teraz więcej kamieni mi wchodzi.

ciekawe, moja też była ciężarówką i też ma podaną ładowność 850 kg :) muszę sprawdzić z tabliczką jak to u mnie jest :D

ps. masz pw

Awatar użytkownika

Auto: była BJ73, była KZJ95, aktualnie TRJ120
Jurek pisze:
Dziękuję za informacje. Niestety w międzyczasie pan z Yokohamy skorygował negatywnie wcześniejszą wypowiedź o możliwości zakupu w PL Geolandarów 015 w rozmiarze 265/75/16 i wzorze bieżnika LT. Wiem że istnieją takie w Azji, ale (to już moja interpretacja) nie w naszej drogiej UE. Pytałem ich o to bo wersja LT nie jest robiona dla standardowego w J9 rozmiaru 265/70/16/. Więc mi koncepcja padła.

No niestety Yokohama cos przekombinowała z tymi oponami, miałem ten sam dylemat i wybrałem inny rozmiar który był w wersji LT. Możesz kupic BFG lub na przykład Yoko 235/85R16. Ale te drugie bedą węższe przy tej samej średnicy.

Pomysl też nad Cooper STT Maxx, zajefajne opony.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]