Opony MT - Yokohama, BFGoodrich, ...

Moderator: luk4s7

Opony na wyprawę - tam gdzie AT to za mało

 
Liczba głosów: 0

Awatar użytkownika
mpiatek
Posty: 157
Rejestracja: 28 lut 2007, 02:57
Auto: HZJ75
Kontakt:

Opony MT - Yokohama, BFGoodrich, ...

Post autor: mpiatek »

Witam... i o opony pytam,

Co siądzicie o takich:

1) BFGoodrich MUD TERRAIN T/A KM 285/75R16
2) Yokohama GEOLANDAR M/T 285/75R16
3) Goodyear WRANGLER MTR


Które z nich warto wybrać i dlaczego a może jeszcze jakieś inne?

Będą używane głównie w celach wyprawowych, tam gdzie ponoć AT to za mało ;) (najbliższy cel: Yota Trip Rumunia).


--
HZJ 75

Kwiatec

Post autor: Kwiatec »

dużo dobrego słyszałem o mtr-ach goodyeara i o yokohamie też tylko wiesz jakoś dostępność bf w moim przypadku przeważyła.
podobno good yeary cieche na czarnym są ;)

Awatar użytkownika
xjeep
Posty: 12
Rejestracja: 29 maja 2007, 10:26
Kontakt:

Post autor: xjeep »

Kwiatec pisze:dużo dobrego słyszałem o mtr-ach goodyeara i o yokohamie też tylko wiesz jakoś dostępność bf w moim przypadku przeważyła.
podobno good yeary cieche na czarnym są ;)
wg. mnie na wyprawę typu "rumunia" AT'eki sa najlepsze... uniwersalność w każdym calu... szkoda zmieniać ... !!

ale wypowiem sie o innych które używam, używałem lub mam zamiar ... !!

smigam na BF'ach MT 33' w parchu ... robia OK... na czarnym do wytrzymania i trwałe ... po deszczu jednak mam stracha... !!

za to MTR to juz inna bajka... !! na mokrym ida jak szalone ...
wg. mnie w terenie lepsze od MT ale za to na czarnym lecą w oczach... !!
zjechalem 1 kpl w peepie XJ - dosłownie... po 1 roku upalania (jakies 40 tysi) !!

w tojtoju mam aktualnie ATR Good Yeara 275/70/16 i masakra... 2 x glosniej niz na MT - w teren tojką nie śmigam wiec sie nie wypowiem jak robią ...

szukam aktualnie cichej oponki szosowej ... chyba padnie na Pirelki scorpiona ATR - ponoc rewelacja ... !!

Awatar użytkownika
kylon
Klubowicz
Posty: 18024
Rejestracja: 04 kwie 2007, 21:32
Auto: BJ42
Kontakt:

Post autor: kylon »

Temat stary ale można go troszke odświeżyć. BF Goodrich na pewno jest najtańszą i najbardziej dostępną oponą. Rozmiarówka jest spora. Praktycznie wszędzie nią handlują czyli w razie awarii podczas wyprawy być może uda się coś dokupić. Zjechałem kilka kompletów więc jakieś tam zdanie mam wyrobione. Chyba najlepszy MT-ek do podróżowania po asfalcie. Naród chwali jeszcze Good Yeara MTR-a ale moim zdaniem jest troszkę gorszy w błocie. BF również nie oczyszcza się rewelacyjnie w glinie ale przecież nikt nie będzie podróżował na Simexach czy Maxxisach. Ja co prawda pojechałem na Maxxisach na Rumunie i tam byłem z nich bardzo zadowolony.
Yokohama Geolander G01. Moim zdaniem bardzo fajna opona typu MT. Miałem przyjemność pierwszy raz na oczy te opony obserwować na rajdzie Berlin Breslau w 1997 roku. Nawet jedną sobie przywiozłem wyciągając ze śmietnika :oops: Niemec wyrzucił bo miała dziurkę a dla nas wtedy była to nówka nie śmigana. Rok później miałem przyjemność robić rozmiarówkę dla Yokohama Polska. Pierwsze opony zamontowaliśmy na dwóch bliźniaczych Nissanach D22. Przez dwa lata upalalismy na nich w Bieszczadach. Tam sprawiały się rewelacyjnie i mam wrażenie, że nawet lepiej niż moje Goodrisie. Przez kilka lat znowu zniknęły z polskiego rynku -kwestia ceny- były i są drogie. Troszkę szybciej znikają podczas jazdy po asfalcie niż BFG. Teraz Yokohama jest zbawieniem dla nowych samochodów z felgami 17 cali (Navara, J120 itp).

Awatar użytkownika
hashid
Prezes Zarządu
Posty: 4456
Rejestracja: 20 lis 2007, 23:51
Auto: KDJ12
Kontakt:

Post autor: hashid »

A co sądzicie o Toyo Open Country M/T.
Damianie masz takie oponki - jak je oceniasz?

ODPOWIEDZ